Резултати от 1 до 6 от общо 6

Моля за разяснение - режим обезвлажняване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Моля за разяснение - режим обезвлажняване

    Здравейте моля дайте малко информация - относно режимите на обезвлажняване - при мен има - обезвлажняване и сушене на дрехи - Интересувам се относно това как работи режим обезвлажняване, как работи режим сушене - на моето дистанционно ( тошиба 405ПДР ) при натискане на режим обезвлажняване излиза символ + или минус и има степени до +5 или до -5 какво ще рече това? И още нещо как би било по добре за лятото - режим охлаждане или обезвлажняване - питам за да няма някоя закономерност - рпимерно да има ограничение за време на ползване. Благодаря за всичко.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Re:Моля за разяснение - режим обезвлажняване

    Режим обезвлажняване по принцип се използва за горещ и влажен климат, където влажността на въздуха е почит 100% . По принцип, машината работи на режим охлаждане, като има по малко натоварване и в същото време се изтегля влагата от стаята. Колкото до режим изсушаване на дрехи - това е подобно, но в този случай машината работи точно определено време и това обикновено е три часа. Както знаеш, аз използвам също тошиби и мога да те уверя, че съм пробвал лятото да се охлаждам на режим обезвлажняване. Ще ти кажа, че комфорта който създава машината тогава ми е по приятен при еднакви градуси, отколкото при режим охлаждане - при обезвлажняването, студения въздух който излиза от климатизатора е по мек, и не толкова режещ, ако ме разбираш.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #3

    Re:Моля за разяснение - режим обезвлажняване

    Благодаря - значи не ме е напекло слънцето - и на мен мисля ми е по комфортно на този режим - ама питах за всеки случай - да не би да хипнотизирам или да преувеличавам .... а нещо за степените от +5 до - 5 да знаеш какво значи?

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:Моля за разяснение - режим обезвлажняване

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    при обезвлажняването, студения въздух който излиза от климатизатора е по мек, и не толкова режещ,ако ме разбираш.
    Сашо,това не е ли така, поради топъл участък на вътрешното тяло при този режим?

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Re:Моля за разяснение - режим обезвлажняване

    +5/ -5 би трябвало да са градусите които желаете да поддържа в помещението над/под настоящата температура в околната среда(тоест около външното тяло където е температурния датчик които мери) при пускането му в режим обезвлажняване/DRY.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Re:Моля за разяснение - режим обезвлажняване

    Динко, нямам наблюдения върху работата на климатизатора при режим обезвлажняване и не съм обръщал внимание на това за което пишеш. Може и така да е. Просто е по приятно и разбира се, това е индивидуално мое усещане.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ. темп. +10 °C)
    От justify във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 20-02-10, 20:33
  2. Haier HSU-22HV03/R2(DB) - разяснение на дистанционното
    От kkarakashev във форум Климатици Haier
    Отговори: 6
    Последно: 01-01-10, 17:21
  3. Отговори: 9
    Последно: 12-12-08, 14:14
  4. искам разяснение на резолюциите
    От lazarus18 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 20-10-06, 02:19
  5. Отговори: 3
    Последно: 31-03-03, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе