Резултати от 1 до 9 от общо 9

Как да разбера даден телевизор къде е произведен ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #1

    Как да разбера даден телевизор къде е произведен ?

    Здравейте приятели !
    Приятелката ми иска да си взима 21" телевизор и ще се обърна към Вас за съвет по два въпроса:

    1. Преди няколко месеца един приятел си купи телевизор, който според 'консултанта' в магазина е правен в Турция във завод на Вестел - да ама май се оказа, че ТВ-то си е натурален оризово-бамбуков-Китайски БОКЛУК ! И искам да ви попитам, за да не ни метнат пак - как да разпознаеме даден телевизор къде е произведен, когато на него няма означението made in... ?
    Предвид, че вече почти всички тв-та се правят в Турция (в завода на ВЕКО или Vestel) и в Китай (P.R.C. или там каквото им беше новото боклучаво съкращение) поне да може да избереме нещо Вестел-ско... чувал съм, че там правели доста добри тв-та. Даже бих попитал конкретно - как да разбера, че телевизора е произведен в завод на Вестел ?

    2. И втория ми въпрос е ако може да препоръчате нещо до максимум 300лв, ако не модел поне към коя марка да се ориентираме

    Лично аз имам големи симпатии към Philips, JVC и Panasonic, но предвид, че и те се правят 'навсякъде' незнаем точно към коя марка да се насочим... Набляденията са ми, че в този форум има доста хора, които наистина разбират много и именно за това се обръщам към Вас за съвет

    Благодаря Ви за отделеното внимание !

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Как да разбера даден телевизор къде е произведен ?

    тук имаме хора от всички големи вериги, така че харесай си модел, кажи кой е и ще ти бъде отговорено конкретно

  4. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #3

    Re: Как да разбера даден телевизор къде е произведен ?

    Aми харесахме 5 модела:

    Philips
    http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=13402
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09015905

    Samsung
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=00002472

    JVC
    http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=10435 (същият го има и в техномаркета)

    Crown
    http://www.zora-bg.com/product_detai...product_id=857

    Eто давам Ви конкретни модели С интерес чакаме отговора Ви

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re: Как да разбера даден телевизор къде е произведен ?

    Само не взимай Крау-на. Нашите си взеха такъв модел без да се посъветват с мен и сега му берат ядовете. Още като му видя светлосивия, неравно тъмен кинескоп дори като е изключен. Странните линии в края на екрана на повечето канали. И картината му е много лоша дори като беше чисто нов.
    Голяма част от техниката се произвежда в европейски страни /Чехия, Унгария, Испания../ за Източна Европа. Знам че има магазини продаващи техника, произведена за Западна европа. Моделите са съвсем различни и се предполага, че са по-добри /нямам опит/.
    Като избираш гледай да ти хареса на теб, да има голяма гаранция и стискай палци да имаш късмет.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #5

    Re: Как да разбера даден телевизор къде е произведен ?

    rpl, отговарям ти по ред на дадените модели отгоре-надолу.
    1. 5402 или може и 5401 са стерео, 21" с Кинескопи на Самсунг и като визия не стават за толкова пари. Полска сглобка.
    2. 18-20/01 е моно, но с много качествен кинескоп или поне при мен мострата е до едно сони 21" и за мен лично има по добра картина от него, за новите бройки не знам с какъв кинескоп са, но понеже е по-скъп от стерео вариянта предполагам, че е с последните бройки на филипс кинескопите, НО пак казвам не съм сигурен.
    3. АМИ САМСУНГ какво повече да казвам, тоя модел не съм го продавал.
    4. JVC AV-21MF11SEF ами като гледам така ми блъска отдалече, но ВЕСТЕЛСКА сглобка със самсунг кинескоп, като за кинескопа съм почти на 100% сигурен. Външният вид и подредбата на компчетата си е типично Вестелска.
    5. CROWN 2116 е вестелска сглобка със Самсунг кинескоп. пособен е на горното JVC, WATSON 5441.
    lazarus18, съвсем сигурен ли си за точният моидел на крауна, да не е някой от новите им КИтайски отрочета дето за нищо не стават, в едни червени кашончета. Първите Краун на пазара бяха Вестелски и са що годе добре направени за мен. Те и затова държат цена по магазините.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re: Как да разбера даден телевизор къде е произведен ?

    Крауна, който имат нашите е купуван преди 2 год. някъде и като гледам картинката е същия, но може и да греша, но веднъж разочаровам ли се от една марка е задълго време.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #7

    Re: Как да разбера даден телевизор къде е произведен ?

    този crown е 100% турски. както казаха със самсунг кинескоп. китайски телевизор със стерео тунер досега не съм виждал, най-често са AV-STEREO...

  10. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #8

    Re: Как да разбера даден телевизор къде е произведен ?

    lazarus18,
    може да се разбере кинескопа на Крауна по гаранцията - 3 г. ако е Томпсън или Филипс и 1 ако е Самсунг. То е ясно че като се намеси Самсунг частично или изцяло нищо хубаво не може да се очаква. Шасито дали е Вестел или не може да се разбере по кашона. Ако е Вестел си го пише и има нарисуван тигър. Може да се разбере и по менюто, което е спецефично за Вестел.
    Имам Краун 2916 100 hz стерео -PIP Вестел с Томпсън кинескоп и мога да кажа, че е доста качествен - отлична картина, никакво "дишане", отлична геометрия, добър PIP. Единствения недостатък му е липсата на мултипип, което при наличие на два тунера е тъпо. Определено си струва парите.
    Друга марка която според мен си струват парите са Watson, но трябва да бъде с Вестел шаси а не с Беко. Наскоро си взех Watson 5441 от Метро /благодарение на консултациите на Лудиа/ за 214 лв. и съм доволен.Стерео. А и 5 г. гаранция говори ясно за себе си.

    rpl,
    бягайте надалеко от Самсунг, т.е 3 от 5-те изброени модела могат спокойно да отпаднат.

  11. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #9

    Re: Как да разбера даден телевизор къде е произведен ?

    Благодаря на всички за отговорите по темата ! Днес купихме Watson 5441 от Метро-то (благодарение на консултациите на LUDIA!) и поне първите ни впечатления са хубави, телевизорчето си е екстра, а има и цели 5 (пет) години гаранция

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колеги ,къде да видя кога е произведен един RAV Тошко...
    От vasiv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 25-07-13, 16:47
  2. Как да разбера къде е и премахна този 1Gb?
    От helios1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 08-01-09, 11:43
  3. От къде мога да разбера какво ми е дъното?
    От DerekMTN във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 26-02-07, 22:01
  4. Как да разбера къде е проблема?
    От Djniki във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 03-05-05, 14:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе