Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

как се познава изгорял пиксел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    19
    #1

    как се познава изгорял пиксел

    искам да попитам някой , който има опит как да позная като ми пуснат телевизора в магазина дали има изгорели пиксели?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #2

    Re: как се познава изгорял пиксел


  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #3

    Re: как се познава изгорял пиксел

    много просто: пусни последователно цветове - зелен, син, червен и черен и изгорелия пиксел моментално ще можеш да го видиш в кое ниво е.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    19
    #4

    Re: как се познава изгорял пиксел

    как точно като вляза в Технополис например, да си купя телевизор, да кажа да ми пуснат последователно зелен, син, червен и черен цвят на продавачите?

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re: как се познава изгорял пиксел

    Отиваш при консултанта и му казваш искам на този модел телевизор да ми пуснеш последователно зелен, син, червен и черен цвят. Ако те пита защо Отговори му за да видиш имали изгорели пиксели и толкова. Ако нещо ти се намуси започни да се правиш и ти на идиот. Все пак на него работата му е това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #6

    Re: как се познава изгорял пиксел

    Има си специален и не до толкова задължителен тест преди покупката. Повечето продавачи разчитат на незнанието на клиента какво трябва да изисква при покупката.
    Така че трябва настъпателно и с право да се действа в такъв момент. А иначе изгорелите пиксели се виждат така, че очите ще ти изкарат .... стига да имаш такива. Успех на всички на тази вълна!!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    19
    #7

    Re: как се познава изгорял пиксел

    мисълта ми беше дали с просто око като погледна отблизо докато тече нещо там по телевизора мога да видя някакви тъмни точици или петна или нещо друго , а не да правя тестове и цветове - никой от идиотите там няма да иска да се занимава с мен - аз мислех, че изгорелия пиксел си личи веднага, а не трябва да му пускаш цветове и тестове и др. Ако само с изнасилвания на монитора си проличават защо изобщо да си правя труд да обръщам внимание - ако няма да ги виждам докато си гледам телевизията нормално...

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: как се познава изгорял пиксел

    Цитат Първоначално публикувано от mstanislavov
    аз мислех, че изгорелия пиксел си личи веднага, а не трябва да му пускаш цветове и тестове и др.
    защото с такъв елементарен тест ще го видиш веднага, а в ежедневието - случайно. но щом го откриеш погледът ти винаги ще бъде в него, ще започне да те дразни и ще се запиташ "абе аз защо не направих тест като го купувах?". а и според мен, когато човек купува нещо, той държи да го купи изправно и качествено, а не вече дефектирало, нали?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    19
    #9

    Re: как се познава изгорял пиксел

    и хората в Технополис дето мъкнат кашоните и надписват гаранциите са запознати с тоя тест и имат оборудване да го направят и ще се съгласят на драго сърце - съмнявам се...изобщо как се прави този тест ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #10

    Re: как се познава изгорял пиксел

    Приятели, всичко е измислено и си е в реда на нещата. Просто всеки трябва да си знае задълженията и правата!!! Тази технология до като съществува, този проблем също ще го има и искаме или не - ще трябва поне да го контролираме в момента на покупката. Защото после какво казват умните: Амиииииииии...... да си гледал!
    Така, че ГЛЕДАЙТЕ за да не плачете. Тази технология ако струваше примерно за 32' LCD TV - 300 лв. да кажем айде к'во толкова? За толкова пари такъв риск! Да ама НЕ!
    Все пак пожелавам на всички които искат МАКСА на качеството да ВНИМАВАТ с тази стока! Успех отново!!!

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #11

    Re: как се познава изгорял пиксел

    Дайте го тоя тест.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #12

    Re: как се познава изгорял пиксел

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    Дайте го тоя тест.
    бате.. ,

    много си зле ...

    - просто напиши "ntest" или пък напиши "nokia test" в гууглето .




    добавено

    ето и едно "готово" линкче от мен ( )

    http://www.google.bg/search?hl=bg&q=...BD%D0%B5&meta=



  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #13

    Re: как се познава изгорял пиксел

    Аз го имам нокия теста, батенце. Има - няма 5-6 години. Но честно казано досега не съм улавял с него нищо за пикселите дори и на откровено повредени монитори. Не знам, може би и аз не го наблюдавам правилно. Дори съм го игнорирал вече.
    Имах предвид
    Има си специален и не до толкова задължителен тест преди покупката(доколкоот разбирам става дума за Технополис).
    Не вярвам да е Нокия тест.
    А тъй като точно оттам произхожда моят телевизор, и ръгах продавачите да ми направят тест, при което те ми ибясниха, че такъв нямат, но могат да ми пуснат телевизия, исках да разбера има ли действително някакъв стандарт или няма.
    Благодаря ти за помощта, Запоходе

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #14

    Re: как се познава изгорял пиксел

    http://en.wikipedia.org/wiki/Dead_pixel

    Пускам линка не заради обяснението на "Dead Pixel", а заради линковете най-отдолу на статията, а именно:

    Laptop Showcase's Dead Pixel Buddy utility for testing for dead pixels
    Tom's Hardware Guide investigates dead pixel policies
    A test for dead pixels
    An animated gif that may fix dead pixel
    Dead Pixel Locator

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #15

    Re: как се познава изгорял пиксел

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    ...Не вярвам да е Нокия тест.
    ...
    че не става ли с нокия-теста да го тестваш като си пуснеш само "red", само "blue", само "green" и само "black" ?

    при мен става щото ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!
    От radop във форум Общ - хардуер
    Отговори: 25
    Последно: 29-11-16, 21:30
  2. Изгорял пиксел
    От bazel във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-10, 17:03
  3. Проблемен пиксел!? :help
    От Styx_1972 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 19-01-10, 06:33
  4. Отговори: 9
    Последно: 08-02-08, 10:46
  5. TFT монитор - изгорял пиксел или...?
    От BerkStock във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-01-06, 16:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе