Резултати от 1 до 8 от общо 8

Въпрос за LCD tv и проблема със статичните образи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. BTS
    BTS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    4
    #1

    Въпрос за LCD tv и проблема със статичните образи

    Здравейте
    Често си задавам въпроса за проблема на LCD панелите със статичните картини. Как мислите колко би издържал един широкоекранен LCD tv работейки в режим 4:3 преди тези черни линии да се отпечатат върху матрицата за постоянно. Аз примерно имам 32 инча LCD Philips и през повечето време го гледам на 4:3 то като всички канали са този формат а филми на DVD или от PC- то все пак се гледат по рядко.
    Предварително се извинявам ако темата е обсъждана и преди във форума а аз не съм я намерил.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #2

    Re: Въпрос за LCD tv и проблема със статичните образи

    LCD няма такива проблеми.

  4. BTS
    BTS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    4
    #3

    Re: Въпрос за LCD tv и проблема със статичните образи

    Не съм на същото мнение освен ако при новите модели проблема е решен по някакъв начин. Аз имам приятел който има Panasonic Viera на 3 години и при него го има този проблем. Във форума има хора с много познания по темата нека те да се изкажат.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: Въпрос за LCD tv и проблема със статичните образи

    BTS, PANASONIC VIERA е моделното семейство на ПАНАСОНИК за ПЛАЗМЕНИ ТВ. АКо не правиш разлика между LCD и PDP, това вече е друг въпрос. На старите модели LCD може да се получи подобен burn in дефект, но при новите това нещо е премахнато. В момента страдат от него единствено плазмите и то не особенно качествените или тези които се ползват в заведения по 24ч. включени примерно на MTV или БТВ. Лично при мен само един път съм имал такъв проблем с един Филипс от преди 2 години и нещо, но след няколко седмици динамични образи постоянно му вътрях 1-2 ДВДта на repeat и се оправи. Тоя дефект се появява основно при PDP защото там се ползва фосфор, както при Кинескопите са светещ елемент, а при LCD матриците е някакво друго вещество. Просто самият фосфор от много дълго осветяване в един цвят и силен контратс и яркост се "прогаря'. По принцип хубавите марки ТВ си имат една опция при разпъването на екрана като в центъра се запазват почти същите пропорции като при 4:3, а само в краищата са силно разтеглени образите. Такава опци имат: ШАРП, мисля че и Панасоник, СОНИ и други. Просто ползвай нея ако я има твоят 32" Филипс.

  6. BTS
    BTS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    4
    #5

    Re: Въпрос за LCD tv и проблема със статичните образи

    Ludia уважавам мнението ти но Viera е технология която се ползва и при LCD tv например Télévision Lcd VIERA

    -> TX-32LX700F

    -> TX-32LX70F

    -> TX-26LX70F

    -> TX-32LM70F

    -> TX-26LM70F

    -> TX-32LE7F

    -> TX-26LE7F

    Иначе за другото дано си прав благодаря за отговора


  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6

    Re: Въпрос за LCD tv и проблема със статичните образи

    VIERA серия плазмени телевизори
    + incorporating full HD panel 1920 x 1080 resolution,
    + Panasonic's revolutionary V-Real technology ( заменен от V-Real2, V-Real Pro2 )
    + highly convenient, unique HDAVI control ( заменен от VIERA Link )

    a после, някои от технологиите намират място и в ЛСД: кое какво е:-> http://www.panasonic-europe.com/vier...ml?iso=en-UK#0


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: Въпрос за LCD tv и проблема със статичните образи

    Чувствам се малко в гъбите (може и във върбите)... все пак компетент като Ludia твърди, че "светещия елемент ... при LCD матриците е някакво друго вещество", а не фосфор. Не знам.... , навсякъде пише, че при тази технология светлината идва от бели луминесцентни лампи, а се закрива от "щорички" (самите транзистори, изграждащи пиксела). Затворени щори - черно, отворени - бяло - това накратко за технологията.
    Доколкото разбрах, въпросът е дали ще са проблем черните ивици, отстрани на 16:9 LCD TV при картина 4:3. Т.е. дали транзисторите толкова дълго ще бъдат затворени, че после няма да могат да се пооткрехнат (като бабата в "Ах, тази Мери!", дето гинекологът трябвало да я преглежда с отварачка за стриди ) - не мисля, че това може да е проблем. Все пак електроните в транзистора се предвижват под въздействието на ел. поле. Вярно, има варианти, при които за да се затвори/отвори по-бързо един транзистор, му се подава за кратко време пренапрежение, което "набива" максимално бързо максимално повече електрони на "мястото им", че после трябва да се "извадят" от там и да се върнат обратно пак с пренапрежение, но това е най-вече при ключовите схеми, и то с цел по-стръмни фронтове на получените импулси (говори се за честоти над стотици MHz).Доколко това има приложение в конкретната технология на LCD матрицата, е въпрос на дизайн на самата матрица - т.е. инфото е при производителя. Все пак време 2ms (т.е. 500Hz) е минималното, което засега е по каталозите, не може да се сравнява с 0.01ms (100MHz) - както и двата вида транзистори, де!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #8

    Re: Въпрос за LCD tv и проблема със статичните образи

    Цитат Първоначално публикувано от BTS
    Не съм на същото мнение освен ако при новите модели проблема е решен по някакъв начин. Аз имам приятел който има Panasonic Viera на 3 години и при него го има този проблем. Във форума има хора с много познания по темата нека те да се изкажат.
    Да се говори за телевизор от преди 3 години и да се търси някаква аналогия с тези които сега се продават, е просто несериозно. Тази техника се променя с месеци и то към по-добро. Освен това както в горния пост го обясниха LCD технологията е коренно различна от плазмената и CRT, където се наблюдава такъв "memory" ефект (в последните модели плазми са взети сериозни мерки за автоматично раздвижване на "застоялите" се пиксели)
    И накрая LCD монитори се ползват (и ползваме) много преди телевизорите да станат достъпни и на мода. Досега не съм прочел или чул някой да е видял прегоряло лого или нещо такова.
    Затова искрено се съмнявам в проблема на твоя приятел, или в начина по който си го разбрал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Имам два проблема
    От Tyna във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 25-10-08, 21:16
  2. Няколко Проблема
    От Lyolyo във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 27-10-06, 22:02
  3. Какъв е проблема!!!-?
    От MAD във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 23-08-05, 17:26
  4. хардуерен ли е проблема?
    От Vagabundo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 22-03-05, 19:08
  5. 3 проблема с WindowsXP
    От IvO™ във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 17-06-04, 17:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе