Резултати от 1 до 10 от общо 10

3 проблема с WindowsXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    3 проблема с WindowsXP

    3 бързи въпроса за многознаещи: :-)



    1) Защо след инсталация на "Office XP", ми изчезна иконката "Language" [BG/EN] от Tray Menu-то? Клавишната комбинация за превключване между езиците си работи, просто иконката е невидима.



    2) След инсталацията на ХР-то, по всички дискови дялове ми се появи скритата папка "System Volume Information", която е празна. Може ли да я махна по някакъв начин, защото като я изтрия, пак се появява след рестарт?



    3) Когато си правя "експорт" на Регистри-то, .REG-файла ми е с големина над 40 МВ!!! Някой да има идея защо е толкова? При друг компютър, с инсталирани 80 % от същите програми, .REG-файла е "само" около 10 МВ... Т.е. знаете ли коя програма би надула размера до толкова?



    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    3 проблема с WindowsXP

    Без да съм многознаещ....

    1) Control Pannel - regional and language options - languages - details - language bar - show the language bar on the desctop. Това дава ли ефект?

    2) Не ти се е появила след инсталацията. Това е системна папка ; просто на есплорера в tools - folder options - view си махнал отметката на hide protected operating system files. Сложи я пак и не закачай папката, ако не искаш да си преебеш всичко.

    3) Не знам каква е допустимата големина на регистъра, но това не бива да те притеснява - не е невъзможно да е по - голям. Това, което можеш да направиш, е да пуснеш една чистачка на регистъра да ти прочисти ненужните неща. System mechanic и Norton utilities например предлагат таквоз чудо

    Успех.



    Добавено:

    Ако това ще те успокои, експортнат, моят регистър излезна 85 мегабайта

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    3 проблема с WindowsXP

    @DЗВЕРР



    По:



    в.1) "Language Bar..." въобще не ми е активен (вече) в Control Panel-а :-(



    в.2) Да, стана :-) Махнал съм отметката, сега я сложих. Мерси! :-)



    в.3) Чистя си редовно REGISTRY-то, поне по 1 път на седмица, но по големина си остава същото. Използвам програмата "Easy Cleaner 1.7f", адаптирана на BG, малко е старичка, но върши работа или поне така мисля. А за твоите 85 МВ... леле... думи нямам! :-)

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    3 проблема с WindowsXP

    Алтернативи за проблема:

    На taskbar - десен бутон - toolbars - слагаш отметката на language bar.



    Ако не - десен бутон на таска и task manager. Гледай за процеса ctfmon.



    Ако го няма, иди в C:\windows\system32, намери го и запомни пътя. После влез в регистъра на HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run; там направи нова string value и я именувай CTFMON.EXE. После дай десен бутон - modify и в полето value data пействай пътя.

    Не забравяй да рестартираш.

    Опитай и в start - run - msconfig - startup да сложиш отметка на cftmon, ако съществува там.

    На HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\CTF\LangBar има или трябва да създадеш стойност DWORD с име show status. На стойността й ShowStatus със въведена стойност 00000004 отговаря Language bar да е видим в таскбара...



    Ако процесът го има в таск мениджъра:

    В control pannel - regional and language options - languages - details - advanced опцията turn off advanced text services трябва да е изключена.

    Която и промяна да правиш, трябва да рестартираш...

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    3 проблема с WindowsXP

    @DЗВЕРР



    Мерси за препоръките, но никоя от тях не даде резултат, за съжаление :-(

    Първата я знаех, не си работи, втората я пробвах - без ВИДИМ резултат след рестартирането...

    И аз не знам кое точно се е сбъгясало...

    А иначе за регистрито вече не се притеснявам :-)

    Абе както казваше един приятел-борец... "ХР... - Х.й, че П...a!" :-)

  7. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #6

    3 проблема с WindowsXP

    Ето ти решение на проблема:

    Control panel>Regional and Language Options>Language>Details>Advanced

    B System Configuration махаш чавката Apply>OK и си готов.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #7

    3 проблема с WindowsXP

    Вандал :

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ако процесът го има в таск мениджъра:

    В control pannel - regional and language options - languages - details - advanced опцията turn off advanced text services трябва да е изключена.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  10. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #8

    3 проблема с WindowsXP

    Даа пропуснал съм го.Sory

  11. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #9

    3 проблема с WindowsXP

    @IvO_tm

    Извини ме, но ще разширя малко “обхвата” на първия ти проблем. Има го и при Win2000, т.е. проблемът идва от MSOfficeXP



    Понеже ме мъчеше този проблем от известно време след дълго ровене намерих:

    http://support.microsoft.com/default...b;en-us;243020



    Понеже там става дума за “WORD status bar”, предположих че MS OfficeXP нарочно “скрива” индикатора “дясно долу до часовника”, защото няма смисъл да ти пише на 2 места (1 път - дясно долу и 2 път – в самия Word status bar) на какъв език си в момента. Същото впрочем го прави и FlexType-a – скрива го и си показва неговия индикатор.



    //

    Какво (не) става при деинсталация на FT2K – питай injinera.

    //



    Независимо дали FT2K е намесен в случая, ето решението (това е за Win2000, но вярвам е подобно и при XP):



    При Text services /Installed Services добавяш (Add) някой Handwriting recognition и/или нещо в Speech. (независимо дали имаш намерения да ги ползваш тези услуги)



    Това ще ти активира “Show language bar” опцията. После е лесно.



    ПП

    Ако сработи и при теб - ще предам благодарностите ти (заедно с моите) на нашия админ Lorenzo!

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #10

    3 проблема с WindowsXP

    Благодаря на всички!!!



    По метода на "пробите и грешките", го накарах да се покаже, чрез Control Panel -> Regional and Language Options -> осмених някоя друга отметка и то все, че се показа, странна работа... т.е. странното е, че преди пак си бяха така отметките и не се виждаше, а сега се вижда! Явно OfficeXP наистина прави нещо... Както и да е, важното е, че сега се вижда :-)



    Още веднъж благодаря на всички за отзивчивостта!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Не зарежда windowsXP
    От slave във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 03-12-12, 13:59
  2. Отговори: 9
    Последно: 22-03-05, 00:46
  3. WEB SERVER ZA WindowsXP
    От jordanbg във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 16-08-04, 16:29
  4. WindowsXP, IP address - 0.0.0.0
    От etg във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-03, 14:19
  5. Voodoo & WindowsXP
    От Matrix във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-09-01, 01:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе