Резултати от 1 до 13 от общо 13

препоръка за покупка на плзма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #1

    препоръка за покупка на плзма

    Четох много по форумите и съм много объркан м/у избора на кристала и плазмата...хвърлих око на тази плазма http://www.redcoon.at/index.php/cmd/...id/2/et_lid/3/ и ми кажете псд или плазма за последно

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #2

    Re: препоръка за покупка на плзма

    По тази тема вече доста е изписано във форума - плазма срещу LCD.
    Още веднъж:
    - плазмата все още дава по-наситена с цветове и по-жива, динамична картина, без никакво размазване.
    - за гледане на статични изображения, примерно за втори десктоп монитор - по-добре се справя LCD-то- няма трепкане.
    Панасоника си е добър избор, но на всички препоръчвам Филипс с Амбилайт, тъй като аз си имам такъв и съм много доволен от тази опция. Като свикнеш с това задно/странично осветяване - вече не ти се гледа без него. Ако след време си взимам нов ТВ - то отново ще бъде Филипс, защото Амбилайта си е техен патент и го няма при други марки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #3

    Re: препоръка за покупка на плзма

    това бива ли го...http://www.saturn.at/start.html?klab...224e6dHceodaf3
    не може ли към плазмата да се връзва компютер или.....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re: препоръка за покупка на плзма

    Цитат Първоначално публикувано от sssaaa
    В посоченият линк няма много подробности, не видях дали има амбилайт. Не всички Philips имат. Ако е full HD, има Амбилайт и ти харесва като дизайн - не се колебай Даже и да не е full HD, а само HD ready - пак може да става, зависи какво ще включваш към него и дали ще гледаш видео с доста по-високо качество/резолюция от DVD.

    Цитат Първоначално публикувано от sssaaa
    не може ли към плазмата да се връзва компютер или.....
    Разбира се че може! Даже за филми от PC-то смятам че плазмата е по-добрият вариант.
    Плазмата не е добър вариант само ако искаш да го ползваш като голям десктоп монитор за PC-то. Защото дребните иконки от десктопа трептят леко, трудно се чете дребният шрифт под тях. А и за плазмата не е добре дълго да има едно и също изображение без промяна.
    За тази цел - като монитор на който да гледаш десктопа, иконки, документи, снимки, сайтове с дребен текст - LCD-то се справя по добре.
    За видео/филми - без значение дали е от PC-то, от DVD или друго - плазмата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #5

    Re: препоръка за покупка на плзма

    на пансоник-а добри ли са характерристиките http://www.redcoon.at/index.php/cmd/...id/2/et_lid/3/
    български линк незная къде има за този модел

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re: препоръка за покупка на плзма

    Цитат Първоначално публикувано от sssaaa
    на пансоник-а добри ли са характерристиките http://www.redcoon.at/index.php/cmd/...id/2/et_lid/3/
    български линк незная къде има за този модел
    Въобще в този сайт почти няма подробности. Вариантите са 2:
    - влизаш в сайтовете на Panasonic и Philips примерно и гледаш подробностите. Харесваш си модел и почваш с google да го търсиш, като използваш и ключови думи, така че резултатите да показват този модел в магазини в твоят район. Примерно модела + Graz, Vienna, Salzburg и т.н.
    - отиваш на място в някой голям търговски център, носиш си твой диск с видеоматериал с високо качество, който си го знаеш много добре и си го наблюдавал в детайли. Искаш да ти го пуснат на няколко различни модела като пробваш и със и без разните му там подобрения на картината, гребенчати филтри, пиксел+ технологии и т.н. на всеки от моделите. Това е за да разбереш доколко даден модел може да подобри дадено видео.
    Също така искаш да ти пуснат и техен си, на магазина HD демо материал - един и същ на моделите, на които вече си се спрял. След час-два умуване и гледане, правиш почивка, пиеш едно кафе за размисъл, разглеждайки пак брошурите на моделите които ти харесват, влизаш отново в магазина, посочваш кой от тях да ти го докарат в кашона и това е

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #7

    Re: препоръка за покупка на плзма

    Е това се искаше от теб!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #8

    Re: препоръка за покупка на плзма

    Цитат Първоначално публикувано от sssaaa
    Е това се искаше от теб!
    Препоръчвам вторият вариант. Друго си е око да види (най вече) и ръка да пипне
    Успех с избора, а като идвам към Австрия на ски - ще почерпиш по един шнапс

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #9

    Re: препоръка за покупка на плзма

    И аз съм скиор ама няма сняг,миналата седмица ходих,само къде си прицаках канта.Ще наблегна на плазмата пък дано не згреша,че всички ми казват,че ще сгреша.Толкова ли ток харчат и греят
    какво ще рече това контраст: 10.000:1

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #10

    Re: препоръка за покупка на плзма

    ...Важно е на живо да ти допадне картината.
    Ето моята епопея с избора на ТВ-то, всъщност така и влязох в този форум
    Първо с мисъл за SONY, със залитане къв Panasonic и накрая Philips. Забележи дали няма леко накъсване на движенията, където би трябвало да са плавни и гладки. Едното от нещата, което ме отказа от Panasonic тогава беше именно това леко насичане. За това обаче трябва наистина повечко време да постоиш пред екраните в магазина и да гледаш както общата картина и цялостно възприятие - така и детайла.
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg202819

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #11

    Re: препоръка за покупка на плзма

    Ето ти моя опит за избор на плазмен Тв.Искам само да ти кажа,че първият избор винаги е най правилен.За България твоят модел е TH-42PY70P,но в момента е с 400лв. по-скъп,отколкото ТМ го пускат на промоция.
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,31269.0.html .
    Разликата с другите производители е,че PANASONIC използват активно охлаждане с вентилатори/ в Някои от моделите си/ и при включен икономичен режим,Тв е напълно студен. Този модел е точно такъв.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #12

    Re: препоръка за покупка на плзма

    Днес бях в магазина да гледам пансоник-а,но не ми хареса как гледа,беше пуснато на нея дискавъри ХД....

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #13

    Re: препоръка за покупка на плзма

    Тв се купува със сърце ,а не с разум/лично мнение/.Ако не ти харесва се насочи към друг модел или марка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Препоръка за ОТ
    От bmwhamann във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-14, 17:02
  2. Препоръка за LG
    От andro69 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-12, 13:30
  3. Препоръка за TV
    От rusigenev във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 14-12-11, 14:50
  4. Препоръка за НЕТ+ТВ
    От neillmakoli във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 22-12-09, 14:41
  5. препоръка за покупка на ПС
    От sssaaa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-08, 15:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе