Резултати от 1 до 15 от общо 15

CRT са изчезващ вид в София?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    16
    #1

    CRT са изчезващ вид в София?!?

    Колеги, решил съм да купя TV 29" 100Hz, обаче се оказва, че такова "животно" в София няма. Изключения се намират в Техномаркет, но става дума за 1 модел NEO със съмнително качество (иначе хваща око), 1 модел DAEWOO кофти дизаин и двата за около 500лв., 2 модела SAMSUNG за около 600лв. и 1 PANASONIC за 700лв., иначе в сайта на въпросната верига откривам ето това: http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09021364 , което отвсякъде отговаря на моите желания. Там пише :

    Този артикул можете да намерите във:
    1 . ТЕХНОМАРКЕТ ПЛОВДИВ
    2 . ТЕХНОМАРКЕТ СОФИЯ ЦАРИГРАДСКО ШОСЕ

    да, ама не, отивам там (ТЕХНОМАРКЕТ СОФИЯ ЦАРИГРАДСКО ШОСЕ) и консултанта ме гледа като туземец, "не гледайте в сайта, тази техника е морално остаряла" казвам си на ум "този сигурно си е кичнал LCD и във WC, ама аз си искам CRT....". Другата верига Технополис НЯМА НИТО ЕДИН модел CRT, поне в магазина до Арена Младост.... Оплаквам се на един колега (от Ямбол), получавам покана "ела до Ямбол, в Техномаркет-а CRT колкото щеш, при нас има 3 плазми на кръст.....". Сега съм решил в събота до отида в пернишкия Технополис, моля ако някой го е посещавал да ми каже има ли избор на 100Hz 29-ки? Сега съм сигурен, че поне 50% от вас ще ме оплуят, колко съм зле да си купувам TV с кинескоп, правя го поради:
    1. цената
    2. по-добрата картина (защото така казват всички независими специалисти, а аз слушам тях, не търговците)
    3. имам си достатъчно място, та даже и мебел за нормален ТV и някак ще стои грозно ако кична нещо като отворен вестник там
    Благодаря за вниманието и още веднъж моля, ако някой може да ми препоръча магазин където има избор на CRT 29" 100Hz.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #2

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    http://densi.bg/index.php?menu=3&div...roduct_id=5904

    http://densi.bg/index.php?menu=3&div...roduct_id=5367

    http://densi.bg/index.php?menu=3&div...roduct_id=8797

    Разгледай и в Денси, но продавачите са прави. В случая си е наистина набутване. Такива телевизори не се произвеждат вече и резервните части малко по-малко ще са кът. Стане ли нещо с него, ще го ползваш за масичка ако е изтекла гаранцията.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    Хубаво е, че си пристрастен към CRT, че недолюбваш LCD, но изпускаш от полезрение другата алтернатива - плазмите. Погледай някоя плазма, те дават по-жива и натурална картина от LCD-тата. А лично мое мнение - отвяват далеч назад CRT-тата. В едната си стая имам 29" CRT SONY, в другата - 42" плазма Philips. Изобщо не могат да се сравняват като качество на изображението.
    А СRT-то те ограничава първо до размера - 32" е максимума, после при CRT си важи изискването да гледаш от оптималното разстояние диагонала x 6. При една плазма (или LCD) при качествен видео сигнал можеш буквално да си забиеш носа в екрана, без това да ти дразни зрението.
    На CRT не можеш да гледаш видео с висока резолюция, а блу-рей плеърите поевтиняват.
    Щом CRT са вече така кът, ако след 3-4 години се наложи да го носиш в сервиз - откъде ще му намерят части?
    Но ако твърдо си го решил - попитай в магазините на Техномаркет дали могат да ти доставят от друг техен магазин в страната, след капаро или 100% плащане в аванс. Мисля че трябва да може.
    Успех! И погледай някоя плазма на Philips или Panasonic преди това.

    P.S. Ако ти се идва до Добрич - ще ти дам SONY-то на добра цена. 50 Hz, телетекст, стерео, модел 2002-ра, черно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    16
    #4

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    Благодаря ви за съветите и отзивчивоста . Rockwell , ходих в Денси до ХИТ Младост, от там провериха в Ст. град, няма ги тези ТV. roumen68, забравяш т.1 от моите съображения, живея в нов блок (без "Акт 16") тока минава през една времьонка.... ако гръмне плазмата за 2 000 лв. ще трябва и аз да гръмна някой , иначе алтернативата на Добрич е някоя заложна къща, но там е лотария, пък и няма гаранция, че няма някой да си го познае след време....

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #5

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Хубаво е, че си пристрастен към CRT, че недолюбваш LCD, но изпускаш от полезрение другата алтернатива - плазмите. Погледай някоя плазма, те дават по-жива и натурална картина от LCD-тата. А лично мое мнение - отвяват далеч назад CRT-тата. В едната си стая имам 29" CRT SONY, в другата - 42" плазма Philips. Изобщо не могат да се сравняват като качество на изображението.
    А СRT-то те ограничава първо до размера - 32" е максимума, после при CRT си важи изискването да гледаш от оптималното разстояние диагонала x 6. При една плазма (или LCD) при качествен видео сигнал можеш буквално да си забиеш носа в екрана, без това да ти дразни зрението.
    На CRT не можеш да гледаш видео с висока резолюция, а блу-рей плеърите поевтиняват.
    Щом CRT са вече така кът, ако след 3-4 години се наложи да го носиш в сервиз - откъде ще му намерят части?
    Но ако твърдо си го решил - попитай в магазините на Техномаркет дали могат да ти доставят от друг техен магазин в страната, след капаро или 100% плащане в аванс. Мисля че трябва да може.
    Успех! И погледай някоя плазма на Philips или Panasonic преди това.

    P.S. Ако ти се идва до Добрич - ще ти дам SONY-то на добра цена. 50 Hz, телетекст, стерео, модел 2002-ра, черно.
    Ама филмите - не, и не стига, че са малко на брой издадените у нас такива, ами и искат 60 лв.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    16
    #6

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    Колеги, няма да повярвяте: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37433.0.html , този ТV е малко по-добър от онзи, който търсех в Техномаркет, сеа някой да не ме надцака

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #7

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    Цитат Първоначално публикувано от giorev
    Колеги, няма да повярвяте: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37433.0.html , този ТV е малко по-добър от онзи, който търсех в Техномаркет, сеа някой да не ме надцака
    За съжаление вече е продаден. Но може новият собственик да се откаже, има седмица тестов период.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    Аз си взех Watson 29" 100Hz от Метро Варна, като за без пари офертата си я биваше , пък и телевизора се оказа 100% BEKO със малки разлики в дизайна......за следващите 4 години това ще ми е телевизора докато HDTV масово не навлезе.

    @rоumen68, за широкоекранните плазми и тфт телевизори съм съгласен до някъде ...... ама сигнал от SD пуснат на HD телевизор си е чиста проба мъчение пък било то и от цифров източник , иначе се накефих на един приятел със HD сателитен приемник ....просто няма нищо общо.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    @rоumen68, за широкоекранните плазми и тфт телевизори съм съгласен до някъде ...... ама сигнал от SD пуснат на HD телевизор си е чиста проба мъчение пък било то и от цифров източник , иначе се накефих на един приятел със HD сателитен приемник ....просто няма нищо общо.
    @Stenly, дааа - като пусна качествено видео 720i или 1080р - е приказка. Любуваш се не на съдържанието на видеото, а на детайлите и цветовете.
    Иначе съм на ITV Partner, свикнал съм вече на честите замръзвания на картината и като изключим това - съм доволен от качеството. Понякога се улавям, че гледам от около 1 метър и това е ОК. При CRT не можеш да гледаш от толкова близо, дразнещо е.
    Цитат Първоначално публикувано от Frost

    Ама филмите - не, и не стига, че са малко на брой издадените у нас такива, ами и искат 60 лв.
    Е, само допреди 3-4 години купувах DVD филми по 40 лв парчето. Например Пърл Харбър, но и разни бози като Mr. Deeds. Мислиш си - щом и той струва 40 лв - трябва да е супер. А сега почти не поглеждам DVD филми, ако ще и 20 ст. да струват - нали си има вече бърз Интернет. Така ще стане и с блу-рей филмите.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    Абе имам един перфектен 36 кинескоп, но май все още предпочитам да стои в кашона отколкото да го продам. Преди няколко години го купих за над 2000 лева. Вече на няколко познати го предлагам, но те очакват да чуят цена от сорта на 300-400 лева, за която посмъртно няма да го дам .

    Все още смятам, че ако човек гледа САМО телевизия и не му се дават 1500-2000 лева 29 инча кинескоп си е идеално решение. HD не те вълнува, кабеларката изглежда задоволително и не ти се налага да правиш компромиси с разтягане до 16:9. Размера е напълно достатъчен за гледане на телевизия в стая стандартен размер.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #11

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    За дизайн не коментирам, но ако случиш на фокус и геометрия /което е трудничко, а и на ТХО, което да не изгърми още през първите 3 дни/ - ДЕУ-то става за гледане. Взехме такова за мой познат - първото 3-4 часа по-късно го върнахме обратно /ТХО/, второто си бачка и до сега... Правят ги в Полша, в завода, който някога правеше CRT JVC за нашите пазари. Имам сериозни подозрения, че сега там се правят и ЛЦД ДЕУ, че и JVC - масовите /истинските май са си UK/. Шарп също май пусна производство в Полша на по-евтинките модели ЛЦД... Абе - глобализация...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    16
    #12

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    E колеги, аз си реших проблема. След катно постранствах вчера (Перник, Радомир) в крайна сметка си купих LOEWE. XELOS 5381 ZW, втора употреба, внесен от Холандия от познат. Не е на повече от 7 год., защото като проучвам модела, оставам с впечатление че е в производство от 2001. Дистанционото е оригинално, менюто и функциите уникални. Имам проблем с PIP, сега ще разучавам подробно ръковоството, дано не е гръмнал спомагателния тунер. Другото неработещо нещо е контрола на DVD през дистанционото на TV, но май това е възможно само ако DVD е вързано чрез единия скарт (AV1). Ако някой познава този TV ще му бъда благодарен да сподели мнение. Хубави дни!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #13

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    Този ТV няма PIP!

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #14

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    Нямам идея как не ви е страх да си купувате 7 годишна електроника....
    Дано все пак да си го ползваш дълги години безпроблемно!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    16
    #15

    Re: CRT са изчезващ вид в София?!?

    Явно действително има PIP само на дистанционото .
    Достатъчно ми е да не прави проблеми през следващите 3-4 години. А това, че е на 7 години изобщо не ме притеснява, всички сме виждали 20 годишни SONY-та и PHILIPS-и работещи без проблеми, а пък какво да кажа за ЕЛЕКТРОН-а на баща ми, който ни служи безропотно от 1986-7 до 2004-5, за което време беше ремонтиран едва 2 пъти (смяна на кондензатори) на стойност по 10-ина лева. Да, в никакъв случай не бих си купил нещо 7 годишно от новите технологии, защото за LCD и TFT екраните това е гранична възраст.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Hi-Fi Expo София 2010 от 4 до 6 юни в Гранд Хотел София
    От shuko във форум Аудиотехника
    Отговори: 33
    Последно: 06-06-10, 21:15
  2. За МЕИ София?
    От slav4opk във форум Програмиране
    Отговори: 6
    Последно: 09-02-10, 23:52
  3. Търся 2 бр. HDD в София....
    От Garu във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-06, 07:32
  4. Има ли в София....
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 29-06-03, 22:20
  5. XP + Изчезващ CD-ROM
    От Vency във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 31-03-03, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе