Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    4
    #1

    ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    Здравейте. Бих искал да попитам ако някои може да ми дада съвет за покупката на ударен телевизор. Значи в Техномаркет има все още известно количество 29" Philips 29PT8521, Philips 32PW8620, Sony KV-29SE10K и др които обаче са с транспортни дефекти, тоест имат спуквания по корпуса. Възможно ли е вследствие на удара да са се е получила повреда която да не може да бъде установена на пръв поглед? Има ли риск при закупуването на ударен телевизор?
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #2

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    Дали има риск ще каже някой по-голям разбирач, според мен има. Въпроса е в това че отстъпката в цената за транспортен дефект би трябвало да е поне 30-40%, а ти си видял каква е в техномаркета... Струва ли си да правиш компромис за това което ще икономисаш ?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #3

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    Накратко - рискът е голям и дори телевизорът да работи при изпробването му, няма гаранция че няма да се повреди впоследствие.
    Надълго - най-неприятната възможност е да е напукана тръбата на кинескопа. От циклите работа/почивка пукнатината ще се разшири и след време вътре ще влезе въздух и си няколкостотин лева вътре. Може да има спукана платка. При нея положението е същото, с разликата, че може да се ремонтира. Ако е спукана по захранването, може да съсипе целия телевизор. Ако е спукана другаде - просто ще прекъсва докато не занесете телевизора на майстор да я оправи.

    Ако все пак решиш да си вземеш, направи следните тестове: Разклати антенната букса и гледай изображението. Не трябва да прекъсва. Почукай с юмрук левия и десния ръб отгоре. Не трябва да има никакви смущения. Накланяй наляво/надясно телевизора. Пак не трябва да има смущения.

    Успех!

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    4
    #4

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    Благодаря за съветите. Ами аз по принцип не изгарям от желание да си взимам ударен телевизор но работата е там че вече навсякъде са изчерпани количествата и може да се намерят само разни Нео, Деу и т.тн. А относно по класните марки като Philips, Sony и т.тн успях да намеря само тези с транспортните дефекти. Е те все пак са си с 2 години гаранция само че не съм сигурен доколко гаранцията ще ме спаси ако се появи проблем с телевизора.
    Ако все пак някой знае дали има и по други магазини поизостанали здрави бройки нека да каже.
    Благодаря!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #5

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    Не мисля, че покупката на CRT 29" тв е оправдана вече. Хубавите модели са или залежали по стелажите или скъпи или както сам виждаш с дефекти. Един телевизор с такъв размер тежи от порядъка на 50 и нагоре кг. Сам си представи, какво значи да падне такава елетроника, с такива габарити и килограми. Едва ли само напуканата пластмаса ще е основният проблем... По-добре събери повече пари, или си вземи на изплащане някое читаво LCD, достатъчно добър комфорт дават новите модели, за да не усетиш липсата на CRT.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    4
    #6

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    Ами работата е там че за хубаво LCD със същите размери да кажем трябва да дам най малко 3 пъти повече пари ( за мен хубавите LCD-та са 32" а тези със сносните характеристики над 1200 лв). А не мисля че е оправдано да купувам евтино LCD което мисля ще вади по лоша картина от CRT-то.
    В крайна сметка имам и вариант за неудрян CRT TV но ще бъде да кажем НЕО. Мисля че имат нелоши модели за до 400лв. Вие какво мислите? В тази връзка някой чувал ли е за марка Jama? Има такъв 29" CRT в Денси магазините.
    Благодаря!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #7

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    A Samsung 29" ?

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    4
    #8

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    За какъв Самсунг точно става въпрос?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #9

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    Слимфит... Бягай далече - няма такова недоразумение, коментирано е много, вкл. - и тук...

    Самсунг с "нормална" плоска тръба, 100Хц, последно гледах едни мнооого отлежали мостри по 600-700 лв., но беше отдавна... Мяркаше се все още и някой Филипс, Тошиба, Томсон /бррррр/ и ЛГ...

    Сега има 100Хц Деу /все е по-добре от Нео, Кроун, Санг и т.н./, от завода в Полша - там правеха и тръбни JVC за нас някога, скоро ги погледнах - трагедия, въпреки, че ако отпечатате 6-7 кашона , може и да попаднеш поне на по-читава геометрия... Продавачите разправяха, че който не се върне първите 2-3 дена със заминало ТХО, обикновено си изкарва безпроблемно гаранцията... Внимаваш да не налетиш на такъв, който вече е пазаруван веднъж /или повече пъти... /...

    П.П. Може и в Домо да погледнеш какво залежало има, стига да не са били мостри твърде дълго, или да са клиентски "рифърбишд ин БГ"...

    П.П.2 Колегата по-горе добре го е написал за спуканите, може при 1 условие - вече е отворен, огледан и го вземаш от майстора, който ти е приятел...

    П.П.3 FearMe, "коляно в м..." изчерпва ситуацията... Цялата...

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    ъъъъ... трябва ли да ми дреме при гаранция 2-3 години!?

    повреди ли се - да го оправят
    нямат ли възможност - замяна

    къде е уловката?

    ако няма гаранция - ок, има риск, но при гаранция какво лошо има да спести едни пари, като гаранцията му ще покрива евентуален дефект

    ... е, освен ако не му скочат с коляно в лицето с "транспортни дефекти не се покриват", ама чак след като го е взел и му се е повредил в ръцете

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    54
    #11

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    из имам neo 2962 ftp 100hz.ако мислиш да вземеш нов
    просто много добра картина,евтин,2 тунера и т.н.
    иначе както казаха по-горе за транспортните дефети -щом го покрива гаранцията добре
    2год.няма да го мислиш

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    98
    #12

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    Цитат Първоначално публикувано от vetre
    из имам neo 2962 ftp 100hz.
    2год.няма да го мислиш
    a замислял ли си се ако се счупи ,че оставаш един месец без него ,а ако това се повтори или потрети,..4..5..6........10
    то тя му изтече гаранцията ти си си имал телевизор в гаранция ама в сервиз и какво си ползвал нищо само ядове!!!!!!!!!

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    54
    #13

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    еми досега 2г не се е повреждал.този риск няма как да го избегнем
    за съжаление не се продават неразвалими телевизори.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #14

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    Щом има 2 год гаранция - взимай, стига транспортният дефект да не е твърде видим или дразнещ, макар че е нещо с което се свиква. И после - това е електроника, няма вътре някаква си финна механика, изкривени или повредени от удара движещи се части. Ако работи, значи ще си работи.

    За видими външни дефекти по Техно магазините нормално дават до 10% отстъпка в цената.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: ударен 29" CRT телевизор? възможно ли е да е повреден?

    patzi, за твое сведение гаранционния срок не тече, докато стоката е в сервиза

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Възможно ли е ползването на оборудването на Булсат без тяхната карта и как, ако "да"?
    От FearMe във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 13
    Последно: 15-12-13, 18:55
  2. Повреден бойлер - възможно ли е да ме лъжат
    От wildpeasant във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 28-02-13, 00:06
  3. Продавам повреден LSD монитор 15" Benq
    От Ivel във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 13-06-12, 00:45
  4. Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?
    От valdim във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 25-10-10, 14:08
  5. Повреден телевизор
    От Avis във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 15-03-06, 02:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе