Резултати от 1 до 10 от общо 10

Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #1

    Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?

    Здравейте. жалузите на климатика ми (FTXS 25C) не насочват въздушната струя достатъчно надолу. Затова си мисля за едно възможно "подобрение" (виж снимката):
    1.Залепям едно парче пластмасов лист с размерите на един от жалузите...
    2. ... по червената линия посочена на сниката...
    3. ... така че да насочва топлата въздушна струя директно надолу
    Как мислите - дали ефектът ще е положителен за ефективността на климатика?

    Странно ми е, защо производителя не е предвидил за този модел, при отопление, същите жалузи да се вдигнат нагоре, така че да има опция струята да се насочи на 90 или 75 градуса спрямо линията на отвора... Имате ли коментар?

    А коментар по "подобрението"?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:възможно "подобрение" по вътр. тяло на Дайкин. Мнения?

    Този климатик е много добър, макар да е стар модел. А клапите можеш наръка да ги свалиш малко по надолу. Няма нужда да са по-надолу. Така се получава добва циркулация на въздуха. Ако са насочени вертикално надолу циркулацията ще е по лошо.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?

    Цитат Първоначално публикувано от valdim
    Здравейте. жалузите на климатика ми (FTXS 25C) не насочват въздушната струя достатъчно надолу. Затова си мисля за едно възможно "подобрение" (виж снимката):
    1.Залепям едно парче пластмасов лист с размерите на един от жалузите...
    2. ... по червената линия посочена на сниката...
    3. ... така че да насочва топлата въздушна струя директно надолу
    Как мислите - дали ефектът ще е положителен за ефективността на климатика?

    Странно ми е, защо производителя не е предвидил за този модел, при отопление, същите жалузи да се вдигнат нагоре, така че да има опция струята да се насочи на 90 или 75 градуса спрямо линията на отвора... Имате ли коментар?

    А коментар по "подобрението"?
    почисти си климатика, този прах го дишаш ти и семейството ти.Не закачай климатика със самоделни истории, измислили са го по -умни от мен от мен и теб хора, най-много да го счупиш.

    Не се засагай-нищо лично, опитвам се да те предпазя от теб самия, понякога и мен ме обхващат такива мании и след като сгафя съжалявам.

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #4

    Re:Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?

    Цитат Първоначално публикувано от valdim
    Здравейте. жалузите на климатика ми (FTXS 25C) не насочват въздушната струя достатъчно надолу. Затова си мисля за едно възможно "подобрение" (виж снимката):
    1.Залепям едно парче пластмасов лист с размерите на един от жалузите...
    2. ... по червената линия посочена на сниката...
    3. ... така че да насочва топлата въздушна струя директно надолу
    Как мислите - дали ефектът ще е положителен за ефективността на климатика?

    Странно ми е, защо производителя не е предвидил за този модел, при отопление, същите жалузи да се вдигнат нагоре, така че да има опция струята да се насочи на 90 или 75 градуса спрямо линията на отвора... Имате ли коментар?

    А коментар по "подобрението"?
    Приемам го като шегичка,защото климатика си има функция "Комфорт" при която клапите се насочват директно надолу...и тези смешни пластмасови ленти са меко казано глупост...камо ли да го наричаш"подобрение"...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #5

    Re:Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Приемам го като шегичка,защото климатика си има функция "Комфорт" при която клапите се насочват директно надолу...и тези смешни пластмасови ленти са меко казано глупост...камо ли да го наричаш"подобрение"...
    Комфорт? За първи път чувам... Може ли по-подробна информация?

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #6

    Re:Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?

    Дърпаш капачето на дистанционното и почти в средата му е написано КОМФОРТ...с човече и стрелка над главата му..при едно натискане ...при второ е сензора за присъствие ...при трето двете заедно действат ...чети си упътването ако не ти е ясно.
    За повече подробности изтегли си упътването за модела оттук:
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...in_ftxs_rxs25g

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #7

    Re:Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Дърпаш капачето на дистанционното и почти в средата му е написано КОМФОРТ...с човече и стрелка над главата му..чети си упътването ако не ти е ясно.
    За повече подробности изтегли си упътването за модела оттук:
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...in_ftxs_rxs25g
    Нашето дистанционно няма такъв бутон...Жалко

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #8

    Re:Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?

    Какъв е модела?Не може да го няма - грешиш има го но не го виждаш...дори и по старите го имат и по евтините серии също.Просто намираш къде на дистанционното пише Комфорт - натискаш веднъж и на дисплея се появява човече със стрелка над главата.
    Сега видях че имаш стар модел FTXS25C - снимай дистанционното ако можеш,струва ми се че имаш тази функция.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #9

    Re:Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?

    Аз пък на служебния General залепих точно по този начин един широк лист по-твърда хартия, която да не се вее много като знаме, а да стои като завеса пред струята въздух, щото на колежката й духа точно в главата. И по този начин въздуха слиза директно надолу и след това се разпространява по пода на стаята. Еми доволен съм от "подобрението" то друго като не може да се направи..., е, сега дали работи ефективно или му нарушавам работата на климатика, не знам, и не ме интересува чак толкова, По-важно е да ти е комфортно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #10

    Re:Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Какъв е модела?Не може да го няма - грешиш има го но не го виждаш...дори и по старите го имат и по евтините серии също.Просто намираш къде на дистанционното пише Комфорт - натискаш веднъж и на дисплея се появява човече със стрелка над главата.
    Сега видях че имаш стар модел FTXS25C - снимай дистанционното ако можеш,струва ми се че имаш тази функция.
    Здрасти, ето снимка на дистанционното. Надявам се да е от помощ и чакам коментар.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Възможно ли е ползването на оборудването на Булсат без тяхната карта и как, ако "да"?
    От FearMe във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 13
    Последно: 15-12-13, 17:55
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Fujitsu ASYB12LDC - "странен" шум от вътрешното тяло
    От bicubic във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-10, 17:36
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе