Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

От къде са тези смущения...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    6
    #1

    От къде са тези смущения...

    Здравейте,
    Скоро се сдобих с едно 32"Sharp-че. Първо се появи това, че когато тв-то е включено към компютъра се получават едни трептения и като изключа кабелната, картината заспива. Вчера си прекарах и цифрова телевизия и останах като ударен с мокър парцал от факта, че за да гледам филм от компютъра трябва да съм извадил и скарта на цифровата. А от друга страна за да гледам цифрова трябва да съм извадил кабела, който идва от компа, ТЪЙ КАТО цифровата се смущава пък от него!!! Като потърсих намерих една тема, но там ставаше въпрос само за смущение на картината от ПС-то. Някой дали има идея как така двете неща взаимно се смущават???
    Благодаря предварително....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    54
    #2

    Re: От къде са тези смущения...

    явно трябва да си сложиш галваничен сепаратор на кабелната-да разделиш галванично устройствата.
    викат му също галванизатор.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: От къде са тези смущения...

    Проблема при мен го бях решил като споделих мъката си (която беше същата като твоята) на един приятел и той ми направи кабел, беше по дебел и на конектора към видеокартата беше сложил един малък кондензатор. Ще взема да го питам за схемата. Факт е, че от както го сложих съм нямал проблеми със смущения.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #4

    Re: От къде са тези смущения...

    ето го устройството



    http://www.sono.bg/index_bg.htm

    струва ~10-15 лв.

    аз съм го взел от Практикер В. Търново

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    6
    #5

    Re: От къде са тези смущения...

    Благодаря за отговорите и да се надяваме, че това ще реши проблема.
    А от къде точно се получава това? Тъй като никой от познатите ми няма такъв проблем...
    ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ!!!

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re: От къде са тези смущения...

    Цитат Първоначално публикувано от shoker
    Благодаря за отговорите и да се надяваме, че това ще реши проблема.
    А от къде точно се получава това? Тъй като никой от познатите ми няма такъв проблем...
    ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ!!!
    Само галваничния разделител ще ти реши проблемите. Твоя случай е коментиран неколкократно тук.
    А причината е в някой близък телевизор с калпаво импулсно захранване.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #7

    Re: От къде са тези смущения...

    Причината е, че всичко това дето го имаш се захранва от едно и също място и стават бели. Аз бях нацвъкал на един разклонител телевизор, 2 видеа,2 двд-та, уребда -усилвател, тунер, дек, сд плеър и за връх 2 компютър с мониторите и прочие периферия. Накрая забодох и лампите на елхата. Резултат - боза навсякъде.
    А така както си го вързал много лесно да изгориш видеокартата на компютъра. Затова слушай съветите по-горе и си вземи галваничен разделител.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    25
    #8

    Re: От къде са тези смущения...

    Имах същия проблем преди няколко дни - за момента ползвам стайна антена с усилвател Philips. Нямаше ме 3 дни и след като се върнах, тряптенето вече го нямаше...Чудя се възможно ли е тези смущения да идват от това че захранването на антената и телевизора са включени на един разклонител - сега пак е така и няма смущения за щастие и картината е добре.
    ТВ-то ми е Lc-32x20E

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #9

    Re: От къде са тези смущения...

    Подобен проблем имах със звука на ресивера. Сменях захранването на Компа, слагах разклонители с филтри...нищо. Пуснах един кабел да зануля компа с ресивера и нещата малко се пооправиха, докато си купих LCD LG и като му вързах картината - мазало. Казаха че било от кабелната. Слагах устройство като на снимката - нищо.
    И развръзката:
    Проблема тотално се оправи като махнах зануляването на контактите към които съм включил разклонителите и уредите. Каза ми го случайно техник на битова техника. Проблема идва най-вече от лошите импулсни на *жълтите* производители, от които купуваме почти всичката техника в домовете си.
    Знам че ще има нападки около Нулата на контактите, но това е решението за мен от 1,5 - 2 години. Да чукам на дърво до сега нямам проблем, а и повечето уреди не са с шуко щепсели. Опитай с един не занулен разклонител да включваш едно по едно устройствата и...УСПЕХ!

    Поздрави и Честита Коледа на всички

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #10

    Re: От къде са тези смущения...

    При мен ситуацията е подобна. В стаята където е влкючен LCD LG има на отделен контакт климатик. При изпълнение на програмите(т.е. климатика) си има много неприятни смущение наа LCD-то. Какво ли не направих: включвах го отделно от всички останали уреди и нищо, купих допълнителен разклонител с филтри и изправител на тока, пак нищо.
    Накрая се предадох и оставих нещата така както са си.
    Не съм сигурен обаче, че галваничния разпределител ще оправи положението, а това с отсраняване на нулата от контактите за мен е малко опасно.
    Ще съм благодарен ако някой даде решение на проблема.

    P.S. А, пропуснах да спомена. Разговарях с ел. техника който е изградил сградната ел. инсталация и му споменах за проблема и да търсим решение. Отговора му беше "ммммм....... ами незнам причината, немога да си я обясня.... "
    На всеку му по малко такива техници .

    Честита Коледа .... !

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    54
    #11

    Re: От къде са тези смущения...

    определено не е проблема в инсталацията ти.тя е толкова проста че няма как да се
    обърка,така че техника не ти е виновен.ако можеш пробвай през UPS.
    значи има 2 варианта=климатика внася много смущения или ТВ е твърде податливо
    на такива.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #12

    Re: От къде са тези смущения...

    Цитат Първоначално публикувано от vetre
    определено не е проблема в инсталацията ти.тя е толкова проста че няма как да се
    обърка,така че техника не ти е виновен.ако можеш пробвай през UPS.
    значи има 2 варианта=климатика внася много смущения или ТВ е твърде податливо
    на такива.
    Май проблема е в климатика, защото направих проба и с друг TV и проблема и там си оставаше.
    Лошо.....................

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    6
    #13

    Re: От къде са тези смущения...

    Днес след като обиколих на няколко места и неможах да намеря въпросното устройство, отидох направо в кабелната. Там знаеха поне за какво става въпрос и хайде с единия от техниците у нас. Спокойно мога да се похваля, че всичко вече си е ОК!!! Много благодаря за добрите съвети...
    Весело посрещане на новата година!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #14

    Re: От къде са тези смущения...

    Цитат Първоначално публикувано от shoker
    Спокойно мога да се похваля, че всичко вече си е ОК!!! ...
    С това ли го оправи?

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #15

    Re: От къде са тези смущения...

    е,друго си е като си си решил проблема да си запазиш решението за себе си .. инак ревете по форумите като има проблем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 14-02-14, 11:14
  2. Смущения на tv и радио от dvr камера в кола
    От viharbeev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 24-08-12, 10:23
  3. Отговори: 12
    Последно: 05-06-12, 14:33
  4. mtel voicebox смущения в телефона
    От Lorano във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 25-11-09, 22:36
  5. Смущения, предизвикани от климатик
    От ba4_dido във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-03-08, 19:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе