Здравейте,
изчетох голяма част от темите свързани с избор и детайли за ТВ от двете технологии, но все още не мога да си отговоря на няколко въпроса.
От скромният ми опит с LCD монитори за компютри, съм стигнал до убеждението, че единствено приемлива като качество картина се получава при native резолюцията на панела.
Така в работата си ползвам 1280/1024 вкъщи 1600/1050 и всичко си ми е наред
Обаче трябва купувам нов телевизор, който ще се използва за видео (ХД и външен монитор за игри)...Гледайки предлаганите модели виждам следното:
ЛСД HD ready - 1366/768
LCD Full HD - 1950/1080
Plasma - 1024/768, 1024/720 и др.
Та, ако приемем че за оптимален браз трябва да се използва нативната резолюция, какво се получава - във видео режим HD ready телевизорите намаляват или увеличават размера на изображението в зависимост от подавания сигнал, като в РС mode могат да работят на нативна резолюция с черни черти отстрани (1360/768). На FullHD има само увеличаване на изображението при видео сигнал и нативна при работа в РС режим.
Въпросът е какво се получава, когато на HD ready(1366) телевизор се пусне FullHD сигнал, съответно на FullHD (1950) се пусне 720р сигнал?
Има ли забележима разлика в качеството, породена от up-downscalling, за телевизори с диагонал 42 инча например и при какво разстояние се вижда тази разлика?
Какво се случва с Plasma ТВтата с "нестандартни" резолюции?
Например в момента има промоция на плазма Панасоник в Технополис за 999 лв. - 37 инча, резолюция 1024/720 - при входен сигнал с каква резолюция ще е с най-добро възпроизвеждането?
Въобще малко разяснения по темата с резолюциите, мисля няма да са излишни на никой