Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    1
    #16

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    За проблема с канали 901...999 сканирах телевизора отново, но без антена или кабелна-просто с празна букса. След това му закачих кабела и сканирах отново. Каналите се наредиха от 001.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    10
    #17

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    някой пробвал ли е да върже dvd, което има progressive scan component изход към компонентния вход на телевизора. При мен ми дава постоянно, че няма сигнал и вече почвам да си мисля че телевизора е нещо прецакан.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    91
    #18

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Здравей sved,
    моят модел е ДЛТ-32Г1, но по характеристики е същият. Провери си кабелите и/или (дори най-вече) самото ДВД (дали си разрешил да излиза прогресивен или нормален сигнал през компонентните изходи на ДВД-то). При мен си разпознава двата сигнала чудесно - изписва 576i при "нормален" сигнал или 576p при прогресивен сигнал.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    10
    #19

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    да наистина проблема беше в dvd-то не беше позволено progressive scan. Сега проблема е че понякога като има бързо движение леко треперят обектите и изглежда гадна картината ама какво да се прави евтини телевизори

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    91
    #20

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Здравей отново sved,
    продължавай да търсиш причината в ДВД-то и/или кабелите, с които си го свързал. Няма и помен от подобни проблеми телевизорчето...Пример - още като го взех - имаше едно демонстартивно клипче (част от филма "Аз, роботът"), което много се въртеше преди време по тв-тата на Самсунг май в Техномаркет. Става въпрос за финалните сцени от филма, където много роботи и др. тичат, скачат и т.н. Ами пусни си го - трябва да предава просто кристално ясно...
    П.С. За "евтините" телевизорчета....Не си мисли така...И не слушай какво толкова говорят разни "специалисти". Деу са много разпространени в Англия, например...И Франция...И нали знаеш, че същите матрици (1:1) използват Филипс в повечето си модели...Странно,а?

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #21

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Цитат Първоначално публикувано от ciel
    Деу са много разпространени в Англия, например...И Франция...
    няма такова нещо, във Франция тази марка не върви.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    4
    #22

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Цитат Първоначално публикувано от archangel
    Преди 2 дни взехме 32" DAEWOO LT32L2 и 37" DAEWOO LT37L2. Матрица и качеството на картината са повече от задоволителни .. и май дотам свършват добрите страни.
    и ето и проблемите:
    1) При търсене на каналите, номерацията започва от 901, като от 001 до 100 са запазени за цифрови канали, и доколкото разбрах след телефонни разговори с някои от сервизите и с прадавачите в магазина това не може да се промени. В сервизното меню няма нищо интересно което да помогне.
    2) На канали като напр. Канал1 и bTV които не се чува звук /или се чува пращене/ не мойе да се промени системата за звука. Просто менюто за промяна на системата не е активно.
    3) При ползване на финна настройка на каналите, в момента в които се опитам да променя честотата ми сменя системата от PAL на SECAM и след всяка промяна трябва да се вънете горе да си смените пак системата.
    4) В момента в който превключите на друг "INPUT" - PC HDMI и др. изключите и включите телевизора и после се върнете на TV всички настройки на звук картина и т.н. /само без номерата на каналите/ са изгубени.
    5) Ако сте си казали "Е поне не си губи каналите" .. ще се радвате на вашата подредба докато ви спре тока или си изключите телевизора от контакта.

    Тъй като днес говорих с 2ма пострадали да ви предупредя и вас.. ако решите да си дадете телевизора на ремонт в прословутата верига сервизи и ви го бавят 1 месец и ви кажат нещо от сорта "Ами ще трябва да се примирите с номерацията от 901 и с губенето на каналите при спирането на тока" и върнат неоправен да не кажете че не съм ви предупредил.
    Преди два дена си взех същия DAEWOO LT32L2 и нямам проблеми с каналите.Започват си от 01 и нагоре,също така нямам проблеми с звука на канал едно.Това което се опасявах най-много е когато изключа ТВ от контакта ще си загуби настройките на каналите и веднага пробвах след като разбрах за този проблем от тази тема.Обаче настройките на ТВ си останаха и всичко каквото си бях запаметил.И за сега не са се рествали сами,както прочетох по-горе,че някой имат такъв проблем.Предполагам,че съм взел DAEWOO-то от нова партида където тези проблеми са отстранени.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    2
    #23

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Здравете и аз имам тука един проблем-не мога да изкарам звук от лаптопа хп6735 към лсд dewoo 37L2 картина има ама звук нема отзаде на тв има PC audio там сложих стерео жак а към компа също стерео жак от слушалките. Някой ако има предства защо нямам звук на телевизора да даде идеи.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    2
    #24

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    za pojasnenie laptopa mi e HP6735s vruzkata pravja sus stereo jak-kum stereo jak .Tv daewoo LSD LT37L2 oba4e kakto ve4e ppisax nyamam zvyk na lsd a kompa se 4yva i ima zvyk .DA ne e njakukvi draivari na kompa zastoto sum na vista i sigyrno trybva da gi instaliram zada trugne .Stranoto e 4e kogato pysna slyshalkite na opciyata za proba se 4yva na tv-to zvyka na probata ,koe trybva da se naglasi za da se 4yva zvyk za da moga da gledam filmMolya daite njakvi suveti plissss

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #25

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    И аз съм се спрял на ДЕУ LT37L2,дали са решени проблемите,че нещо взех да се стряскам???

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,428
    #26

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Цитат Първоначално публикувано от nikman
    И аз съм се спрял на ДЕУ LT37L2,дали са решени проблемите,че нещо взех да се стряскам???
    По-добре не го вземай. Избягвай марката DAEWOO !!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #27

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    По-добре не го вземай. Избягвай марката DAEWOO !!
    Купих си хладилник Деу преди около 4 месеца (Но Фрост).Държи се не по-зле от Самсунга,с тази разлика,че не се е развалил още(на Самсунга за 800лв,му се прецака компресора на първия месец и после още 2 по гаранционни сервизи).
    Дали и ЛСД-тата на Деу не са по надеждни от на Самсунг,или е късмет работа???

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,428
    #28

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Цитат Първоначално публикувано от nikman
    Купих си хладилник Деу преди около 4 месеца (Но Фрост).Държи се не по-зле от Самсунга,с тази разлика,че не се е развалил още(на Самсунга за 800лв,му се прецака компресора на първия месец и после още 2 по гаранционни сервизи).
    Дали и ЛСД-тата на Деу не са по надеждни от на Самсунг,или е късмет работа???
    Проблема не е в качеството а в липсата на някои настройки и възможности на телевизорите им.Изостават с развитието си.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #29

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Разгледах модела в "Техно-то",има стандартни настройки,мисля че ме устроиват(на пръв поглед).Сега съм с Грундиг на 10-на години,100хц,ПиП и т.н.В него ме дразни тунера(някакъв немски стандарт,всички програми си ги търся ръчно,на автоматично хваща 10-на)и това че няма таймери.ПиП не го ползвам.Пуснал съм му само някакви филтри за картината.
    Евентуално Деу-то ще го ползвам много рядко за монитор(да гледам филми)през ВГА-то.Там има ли някакви недостатъци?
    Модела е DAEWOO LT37L2

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    41
    #30

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Взех Деу-то Някой има ли книжка на български,да ми е прати по някакъв начин (ПДФ,снимки)???
    Благодаря предварително
    п.п. Нещо не мога да се оправа с подредбата на каналите,става само един по един,или нещо не мога да го налучкам???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. перални DAEWOO?
    От CALL-151 във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 16-10-20, 14:42
  2. LCD Daewoo lt37l2 изгасва картината
    От ivan2010 във форум Други телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-05-12, 17:49
  3. Daewoo lt37l2 премигва
    От ivan2010 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-11, 21:42
  4. DAEWOO DLT - L2
    От cecko24 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-10-08, 08:42
  5. DVD DAEWOO DV2000S
    От kire* във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 10-01-07, 13:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе