Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    5
    #1

    проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Преди 2 дни взехме 32" DAEWOO LT32L2 и 37" DAEWOO LT37L2. Матрица и качеството на картината са повече от задоволителни .. и май дотам свършват добрите страни.
    и ето и проблемите:
    1) При търсене на каналите, номерацията започва от 901, като от 001 до 100 са запазени за цифрови канали, и доколкото разбрах след телефонни разговори с някои от сервизите и с прадавачите в магазина това не може да се промени. В сервизното меню няма нищо интересно което да помогне.
    2) На канали като напр. Канал1 и bTV които не се чува звук /или се чува пращене/ не мойе да се промени системата за звука. Просто менюто за промяна на системата не е активно.
    3) При ползване на финна настройка на каналите, в момента в които се опитам да променя честотата ми сменя системата от PAL на SECAM и след всяка промяна трябва да се вънете горе да си смените пак системата.
    4) В момента в който превключите на друг "INPUT" - PC HDMI и др. изключите и включите телевизора и после се върнете на TV всички настройки на звук картина и т.н. /само без номерата на каналите/ са изгубени.
    5) Ако сте си казали "Е поне не си губи каналите" .. ще се радвате на вашата подредба докато ви спре тока или си изключите телевизора от контакта.

    Тъй като днес говорих с 2ма пострадали да ви предупредя и вас.. ако решите да си дадете телевизора на ремонт в прословутата верига сервизи и ви го бавят 1 месец и ви кажат нещо от сорта "Ами ще трябва да се примирите с номерацията от 901 и с губенето на каналите при спирането на тока" и върнат неоправен да не кажете че не съм ви предупредил.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #2

    Re: проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Всички проблеми които си описал (или повечето) са софтуерни. По принцип Деу не правят лоши телевизори но за съжаление софтуера им доста куца. Следи за софтуерни ъпдейти, може да решат част от проблемите. Но по принцип всичко което си описал е адски неприятно и със сигурност доста дразни!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3

    Re: проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Kak влезе в сервизното меню?
    Попитай сервизите откъде можеш да свалиш фърмуер

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    91
    #4

    Re: проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Здравей,archangel!
    На истина много неприятни проблеми - само бях чувал за част от тях при тази модификация. Аз съм с DLT32G1, който е със същите характеристики, но няма и помен от подобни проблеми. Да не би да си избрал цифровия тунер като за начало?

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    5
    #5

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    в сервизното меню се влиза с комбинацията: RED - GREEEN - MENU
    иначе firmware не намерих в нета /иначе имам COM кабел/
    а колкото до цифровия тунер няма как да избереш кой да е приоритетен

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    65
    #6

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Здравейте
    Ми то аз май бях първия, който се жалваше с подобни проблеми. Както вече разбирам те са от софтуерно естествопри този модел. Започвам да съжалявам, че не си взех 32G1 явно са със стария софт., който явно е по-добър; ама нали серията L2 е по-нова и с черния пиано лак та хлътнах по него.
    archangel по твоите точки:
    1) за каналите започващи с 901 е дразнещо наистина, но чак фатално...не знам при другите марки как е; явно ще се минава на цифрова скоро и токава няма да участват канали въобще :-)
    2) канал 1 и 7 дни ги изтрих, щото ме дразнеше както и теб да не може да се настройва звука и да допълня, преди да ги изтрия ми се ресетваше на 2 -3 дни, а откакто ги изтрих вече 1 месец не се е саморесетвал /да се чуди човек/.
    4) при мен не прави така; понякога се саморестартира, както споменах, но без някаква закономерност.
    5) каналите ми ги губи два пъти в самото начало и оттогава, не.
    В сервиза категорично няма да ходи за тия проблеми, но моля ако наистина някой намери решение с фирмуеър или някаква възможност за ъпдейт на софта, моля да пише. Аз също съм на разположение с каквото мога да бъда полезен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #7

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Баце ,според мен единственото решение е да си вземеш някаква цифрова ТВ с отделен тунер и ползвай телевизорот само кат монитор през скарт . Иначе тва би било нетърпимо , поне за мен .
    Но дано излезне някакав ъпдейт за софтуера

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    65
    #8

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    P.S. Цифровия тунер е само за цифрова ефирна и като му се зададе търсене почва да търси първо цифрово и ако не намери нищо /а то при мен не намери/, започва да реди аналоговите канали.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    91
    #9

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Здравейте!
    lada2107 е дал доста добро решение, ако кабелният оператор предлага цифрова телевизия. Взимаш си приемник, връзка със скарт, избираш AV1 (поне при мен само там разпознава RGB сигнал) и става чудесно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    65
    #10

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    ciel или Булсат ком.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    91
    #11

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Ja, ja...Wunderbar! ))))))))))))
    Разбира се, че и Булсат става - може и да е по-добре. Просто имам повечко телевизори в къщи

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    14
    #12

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    И аз съм се насочил към този телевизор но няма да го гледам с кабелна телевизия а ще си ползвам само AV входа или скарт за сигнал от сателит, ДВД и компютър. При тези условия ще има ли проблемите описани по-горе ?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #13

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Същите проблеми с номерация на аналоговите каналите от 901 нагоре при автоматично търсене имаше и едно 26 инча ЛГ мисля 3000 или нещо подобно, което взехме за един приятел. Трябваше на ръка да преномерирам всеки един канал поотделно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    65
    #14

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Цитат Първоначално публикувано от manos
    И аз съм се насочил към този телевизор но няма да го гледам с кабелна телевизия а ще си ползвам само AV входа или скарт за сигнал от сателит, ДВД и компютър. При тези условия ще има ли проблемите описани по-горе ?
    При тези условия няма как да имаш проблемите описани по-горе с каналите. При използването на изходите му не съм забелязал проблеми. Е, най-много чат пат да ти прави ресети към фабричните му настройки ама не е толкова фатално. Като се има предвид, че цената му за момента е най-ниска от ниския клас LCD и матрицата му не е лоша

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    6
    #15

    Re:проблеми с DAEWOO LCD модели LT32L2 и LT37L2

    Привет! Малко извън конкретната тема, но не можах да открия това, което ме интересува - баща ми има DAEWOO DLT-19L2. Гледа го основно с кабелна телевизия, при това аналогова. Проблема е, че някои от програмите са с много лошо качество и колкото и да се опитвам да ги настроя, не става нищо, едва ги "хваща" тунера. Пробвах с моя телевизор, който е Сони, сигнала е добър, Сонито си работи доста добре с аналоговия сигнал. Пробвах с фината настройка, но резултат никакъв. Не мога да си го обясня защо е така, тунера ли е слаб и недостатъчно чувствителен или има някакви специфични настройки? Да не би да иска някакъв усилвател на сигнала преди да го включа към телезивора? Молбата ми е, ако има някакви допълнителни настройки, които не са ми ясни, просто да ми дадете съвет как да ги направя. Да уточня - лоши са само някои програми, останалите са много добри. Предварително благодаря!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. перални DAEWOO?
    От CALL-151 във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 16-10-20, 15:42
  2. LCD Daewoo lt37l2 изгасва картината
    От ivan2010 във форум Други телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-05-12, 18:49
  3. Daewoo lt37l2 премигва
    От ivan2010 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-11, 22:42
  4. DAEWOO DLT - L2
    От cecko24 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-10-08, 09:42
  5. DVD DAEWOO DV2000S
    От kire* във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 10-01-07, 14:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе