Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с бръмчене от телевизора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    30
    #1

    Проблем с бръмчене от телевизора

    Скоро купих телевизор Philips 32PFL7803D и се вързах към Булсатком. Те ми сложиха обикновен кабел от приемника им до телевизора и всичко беше наред, но ми казаха да си взема scart кабел. Е взех го и откакто го закачих забелязвам че от телевизора се чува нещо като бръмчене почти на всички програми. Някой имал ли е подобен проблем и има ли някаква идея от какво може да е и как да го оправя?

    Благодаря

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re:Проблем с бръмчене от телевизора

    Калпав ти е кабела. Най-вероятно оплетката, ако въобще има такава не е включена към маса.

  4. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #3

    Re:Проблем с бръмчене от телевизора

    Не е от кабела. Аз имам същия проблем. Казаха ми да си купя галваничен разделител. Така се решава проблема. Аз съм на М-Сат. От там ми казаха също и да вържа приемника им с тв посредством антенен кабел в съответните за това конектори. Тази процедура с чел замасяване. Иначе разделителя струва около 10 лв.
    Поздрави

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #4

    Re:Проблем с бръмчене от телевизора

    Да използвам темата, имам и аз такова бръмчене на ТВ, с аналогова кабелна съм. Тв-то е CRT, ако има значение, но има друго - забелязах, че когато обърна /превключа/ формата 4:3 в 16:9 - независимо от това как се излъчва и намалява бръмченето до изчезване. !? Дали е от Тв или кабели така и не знам. Срещали ли сте такъв случай ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    19
    #5

    Re:Проблем с бръмчене от телевизора

    при мен пък се чува слабо бръмчене само докато сменям каналите за околко секунда и когато извадя менюто от приемника на цифровата.Предполагам калпав приемник

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    30
    #6

    Re:Проблем с бръмчене от телевизора

    Аз намерих решение на проблема. Прочетох доста неща които намерих в гугъл и стана по следния начин -> пуснах един коксиален кабел от приемника до телевизора и бръмченето изчезна. Сигнала пак го приема през scart'а, а този кабел занулявал масата или нещо подобно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:Проблем с бръмчене от телевизора

    Цитат Първоначално публикувано от FreeStyleR777
    Аз намерих решение на проблема. Прочетох доста неща които намерих в гугъл и стана по следния начин -> пуснах един коксиален кабел от приемника до телевизора и бръмченето изчезна. Сигнала пак го приема през scart'а, а този кабел занулявал масата или нещо подобно.
    Тоест направил си това, което ти каза Pat преди три поста - свързал си масите, защото тая на Скарт кабела ти е калпава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с HDMI кабел от телевизора към ресивър!!!
    От Paco_lod във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-14, 22:55
  2. Странно бръмчене при плазмен телевизор LG 60PA5500
    От rosko_23 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 17-01-13, 15:24
  3. Отговори: 2
    Последно: 03-01-13, 01:04
  4. Бръмчене от вътрешното тяло на 12LDC
    От bicubic във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 22-08-11, 20:11
  5. Проблем с телевизора/кабелната
    От geraldo във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 26-06-10, 11:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе