Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с телевизора/кабелната

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #1

    Проблем с телевизора/кабелната

    Здравейте,от 2 дни безуспешно се опитвам да прекарам сигнал до 3-ти телевизор вкъщи.Положението стои така:Кабел от кутията на кабелната отвън,отива към хола оттам сплитер единия изход води до кабелния интернет,другия - до сплитер.От 2-рия сплитер един кабел води сигнала до цифров приемник,втория,аналогов води в спалнята,а третия,който се опитвам да подкарам в кухнята.До тук добре,самоче когато включа кабела на 3-тия телевизор (пак аналогов),той,телевизора работи 3-4 мин и изключва,след което като го включа отново,отноео изключва почти на секундата.Помислих,че телевизора не е в ред,занесох до на майстор и си бачка супер!Карах го и в друг апартамент-работи!Оператора е DCC, телевизора - NEO

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Re:Проблем с телевизора/кабелната

    Купи си галваничен разделител че това нео кой знае какви тоци хвъря по кабела - пробвай неото да му обърнеш щепсела ( да се обърне фаза /нула ) .

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re:Проблем с телевизора/кабелната

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    Купи си галваничен разделител че това нео кой знае какви тоци хвъря по кабела - пробвай неото да му обърнеш щепсела ( да се обърне фаза /нула ) .
    Интересна идея! И къде точно да свърже галваничния разделител? И ако "това нео кой знае какви тоци хвъря по кабела", защо точно то ще спира? Не е ли по-логично да гърмят другите телевизори?
    Моя съвет е - провери дали сплитерите са истински - гарантират ли галванично развързване между отделните телевизори. Изключи всичко друго от така навързаните кабели и виж само неото дали ще изключи. Ако работи започни да ги включваш един по един и виж с кой си влияят. Пиши за резултата и после ще поумуваме пак.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #4

    Re:Проблем с телевизора/кабелната

    Много Ви благодаря за идеите и за отговорите като цяло,но по ред причини се отказах от този вариант.

  6. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #5

    Re:Проблем с телевизора/кабелната

    Бих му препоръчал на всеки теленизор да сложи галваничен разделител или поне на неото . А сплитери галванично разделящи - не съм виждал . Само а протокола - в захранването на телевизора има кондензатори които отиват от високата част на маса в ниската част на телевизора . Не се знае китаеца какви боклуци е събирал по масата когато го е правил това чуо на техниката и сега някой от тях пробива което води до претоварване на захранзането и неото изключва . По кабелната има нула /земя .

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #6

    Re:Проблем с телевизора/кабелната

    Просто да извика техниците, да си плати за прекарването на кабела до всеки телевизор и да не рискува. При повечето оператори това струва само цената на кабела, сплитера и 5 лв еднократно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:Проблем с телевизора/кабелната

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    Бих му препоръчал на всеки теленизор да сложи галваничен разделител или поне на неото . А сплитери галванично разделящи - не съм виждал . Само а протокола - в захранването на телевизора има кондензатори които отиват от високата част на маса в ниската част на телевизора . Не се знае китаеца какви боклуци е събирал по масата когато го е правил това чуо на техниката и сега някой от тях пробива което води до претоварване на захранзането и неото изключва . По кабелната има нула /земя .
    Моля те ако не се чувстваш подготвен по темата, по-добре не пиши! Подвеждаш. Това че не си виждал истински сплитери и Tap-off елементи, а само "жълтурчета" съвсем не означава, че ги няма. Напротив - всички качествени елементи, които се ползват в кабелните мрежи са с галванично разделяне на отделните вериги и галванична връзка има само там, където трябва да мине постояннотоково захранване за отдалечен усилвател.
    Останалото написано няма да коментирам, защото определено и ти не си наясно какво си искал да кажеш. Показания от теб елемент е само срещу смущения и даже и да пробие, не може да създаде верига към мрежата. Виж, че преди този траф има още един за галванично развързване.

  10. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #8

    Re:Проблем с телевизора/кабелната

    Другото не е траф а е дросел
    ПП . Той нека сложи галваничен на неото пък после ще спорим . В коя кабелна слагат на абонатите от посочените от теб сплитери ?

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re:Проблем с телевизора/кабелната

    T502 да е дросел??? Би ли ми обяснил как се прехвърля напрежението и къде е галваничната връзка между намотките при така нарисуваната схема? Логично е да е дросел, но тогава схемата е грешно нарисувана. А такива сплитери ползват всички уважаващи себе си кабелни оператори? Ако не ти се вярва, потърси по магазините сплитер с цена поне 3.50 - 4 лв и провери с оммер за наличие на верига между централните жила на F конекторите. Ако между вход и изход на елемент (сплитер или Tap-off) има галванична връзка, тя се означава с DC pass.

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #10

    Re:Проблем с телевизора/кабелната

    Така , първо не съм я нарисувал аз / не съм толкова умен както си личи / , но в бързината съм попаднал на грешна схема / нали разбираш че след греца не може да има траф / галванично се разделят с инпулсния траф /т511 / а някой / велико търново и др. /дори не се разделят а директно имаш фаза или нура на маса при тях се разделя само буксата за антената .Но въпросното НЕО е по тази схема и пробие ли С531- мъка ми е . Извинявай ама нещо бъркаш сплитерите те разделят активната а ширмовката е директна докато галваничния разделител разделя и двете .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re:Проблем с телевизора/кабелната

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    Така , първо не съм я нарисувал аз / не съм толкова умен както си личи / , но в бързината съм попаднал на грешна схема / нали разбираш че след греца не може да има траф / галванично се разделят с инпулсния траф /т511 / а някой / велико търново и др. /дори не се разделят а директно имаш фаза или нура на маса при тях се разделя само буксата за антената .Но въпросното НЕО е по тази схема и пробие ли С531- мъка ми е . Извинявай ама нещо бъркаш сплитерите те разделят активната а ширмовката е директна докато галваничния разделител разделя и двете .
    Така вече съм съгласен! За сплитерите си прав за ширмовката, но там се разчита на това, че системата трябва да има обща маса, която е добре и да е заземена. Когато се занимавах с кабелна телевизия имаше доста от тия телевизори с неизолирана от мрежата маса, затова във всеки вход на блок усилвателя задължително го заземявахме.
    PS. При мен има доста останали елементи за кабелна мрежа (качествени, професионални), усилватели, както и галванични разделители. Който се интересува нека ми пише на лични.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG 47 LA620 - изчезват каналите от кабелната!
    От ilhanbg във форум LG телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 18-03-24, 21:10
  2. цифров сигнал по кабелната телевизия
    От naskofitnesa във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 16
    Последно: 23-09-13, 22:19
  3. Отговори: 4
    Последно: 20-07-09, 16:25
  4. Проблем с бръмчене от телевизора
    От FreeStyleR777 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 22-03-09, 17:32
  5. Нивото на сигнала на кабелната
    От fikata във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-11-08, 20:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе