Резултати от 1 до 5 от общо 5

Търся съвет за връзка м/у Кабелната - дом. кино - LCD ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    6
    #1

    Търся съвет за връзка м/у Кабелната - дом. кино - LCD ТВ

    Здравейте на всички ,
    Рових се из интернет - но никъде не намерих отговор на въпросът който ме вълнува . Помагайте !
    Имам домашно кино Panasonic SA - MT 1 , има ли вариант кабелната ми телевизия / не е цифрова / - сигналът и , първо да минава през него и след това към ТВ , което е Samsung LE - 37 ''S81BX ? Опитах , да вкарам изхода на кабелната антена към дом. кино , но се оказа че са несъвместими - входът на дом. кино е малко по - широк .
    Идеята ми да правя такова свързване е породена от факта , че ТВ има един тунер - а подържа ПИП . Дали в случай на такава връзка дом . кино няма да се явява като втори тунер за да е активна функцията картина в картина .
    Технически съм неграмотна , но при връзка на LCD -то с PC - то / лаптоп Тошиба / , функцията е активна и позволява да се гледа картина в картина .

    Предварително благодаря на всички !

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Търся съвет за връзка м/у Кабелната - дом. кl

    Картина в картината може да имаш само през PC входа при твоя телевизор.Там ясно е написано pip-pc-tv.Затова мисията е невъзможна и не намираш отговор в нета. PIP ти разделя екрана на тв и рс и дотам.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    6
    #3

    Re:Търся съвет за връзка м/у Кабелната - дом. кино - LCD ТВ

    Благодаря за информацията granity , явно ми е убегнала !
    А има ли вариант при закупуване на външен тунер да се получи ефекта който търся PIP?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #4

    Re:Търся съвет за връзка м/у Кабелната - дом. кино - LCD ТВ

    функцията PIP ще стане активна ako домашното ти кино има HDMI връзка с телевизора

    що се отнася до звука на телевизията през домашното ти кино-вземи си външен кабелен тунер
    от него с чинчове ще изкараш двата канала за звука към домашното ти кино/стига да има такива/може и със Scart или оптичен

    PIP ще имаш и при връзка на телевизора ти с лаптопа и външен тунер

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re:Търся съвет за връзка м/у Кабелната - дом. кl

    Варианта е следния -тв тунер на компютъра, обаче ти каза че е лаптоп Тошиба,може би някакъв външен тв тунер ще ти трябва.И после раздвояваш сигнала на кабелната със сплитер единия влиза в Самсунга а втория в тунера на рс.Свързваш компютъра към тв.и си пускаш отделен кабел за звука.Даваш ПиП и всичко би трябвало да е наред.Може би ако намериш тв тунер с VGA /D-SUB /ще успееш да прескочиш лаптопа но това не съм го пробвал и не съм сигурен да ли ще стане.
    П.П.Звука от тв може да изкараш през дом.кино със скарт кабел.Бутон function на киното има режим tv при връзка с горепосочения кабел тв програмите се възпроизвеждат от озвучителните тела на Panasonic-а

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за домашно кино
    От Plam3n във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 07-10-15, 17:39
  2. съвет за избор на домашно кино
    От kasovnik във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-11, 12:06
  3. Проблем с HDMI връзка между ТВ Panasonic и домашно кино Samsung... ?
    От startus във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 06-07-11, 16:46
  4. За връзка Tv_дом.кино
    От zapitvashtia във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 25-05-11, 11:43
  5. ДВД домашно кино-връзка с ТВ?
    От autotzar във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 18
    Последно: 03-01-07, 23:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе