Резултати от 1 до 3 от общо 3

Съвет за домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    16
    #1

    Съвет за домашно кино

    Здравейте,
    Скоро си закупих телевизор Toshiba 40L7335DG.
    Искам да задам няколко въпроса свързани с организиране на домашно кино. Аз така както гледам за да получа каквото искам, ще трябва да дам толкова пари, колкото съм дал за телевизора (и повече). Основно искам да плейвам Full HD блу-рей рипове. Искам да нямам проблеми със субтитрите и със звука (да няма значение dts, ac3, acc или каквото там си измисли).
    Опитах се да ползвам компютъра като медия сървър. Поради някаква причина след около 30-40 минути гледане на филм по dlna незнайно защо филмът спира все едно е свършил. Гледах настройките, пробвах различни сървъри. И знам ли, компютърът ми може би издъхва при транскодинг ( Core2Duo E5200 2,5 GHz ; nVidia GTS 250 ; 4GB DDR2 RAM) Бих искал да е нещо автономно, някакъв вид плеър.
    Изчетох доста във форума, но някак не успявам да систематизирам цялата тази информация в главата си.
    1.Въпросът ми е медия плеър или Блу-рей плеър? Блурей плеъра ще може ли да чете от външен носител (usb, външен хард) и да няма проблем със звука. И дали ще имам проблеми с 3D видеото и субтитрите.
    2.Също се колебая между 5.1 колонки или някакъв саундбар. За съжаление въпреки че помещението ми е голямо, разположението е такова, че няма как да разположа правилно 5.1 звук, но може и да направя някакво разместване.
    3.Ако плеъра не поддържа 3D, ако му пусна 3D филм SBS или Top And Bottom, дали от телевизора ще мога да си го пусна 3D?
    4.Ще има ли възможност да свържа звука на телевизора да излиза през домашното кино :rolleyes:
    Да обощя с няколко думи - искам да си използвам телевизора пълноценно на разумна цена.
    Извинявам се предварително, но това е първото подобно нещо, което ще се опитам да сглобявам и затова изобщо не съм сигурен.

    Всяко едно мнение и предложение ще е добре дошло.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #2

    Отговор: Съвет за домашно кино

    Аз в къщи имам LOGITECH и съм много доволна, а мъжа ми пуска доста често до дупка и съседите откачат

  4. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #3

    Отговор: Съвет за домашно кино

    По-принцип качествена 5.1 система може да надхвърли 2 пъти цената на телевизора ти.

    По точка 2 със саундбар няма да можеш да се насладиш качествено на филмите но по принцип вършат добра работа за озвучение.
    По точка 3 не, няма как ако плейъра не поддържа 3д да пуснеш 3д.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 28-07-14, 11:49
  2. Молба за съвет при избор на система за домашно кино
    От Stela_111 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-11, 16:58
  3. съвет за избор на домашно кино
    От kasovnik във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-11, 12:06
  4. Съвет за домашно кино и стерео
    От philips_fan във форум Аудиотехника
    Отговори: 50
    Последно: 11-01-10, 18:08
  5. Съвет за домашно кино | SAMSUNG HT-P10 или LG LH-T255SD ?
    От RemonstrancE във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 13-01-06, 07:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе