Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41
Like Tree2Одобрявам

Как да си направим homemade ambilight ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #16

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?

    Интересно? Що така, бе Миме?
    Доста хора плюеха по уникалното хрумване на PHILIPS с въвеждането (първи и последни) в моделите си
    на този така важен светлинен нюанс за крайното определяне на възприятието и качеството в картината (а, не заради разни черни): око/картина.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #17

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?

    Да бе, уникално. Първия ми "амбилайт" беше преди Филипс да са изкарали първото си LCD.
    Този начин на гледане със светлина зад екрана се препоръчва още преди да са мислили, че ще съществуват LCD телевизори.
    Да не говорим, че тяхното решение със смяна на цветовете не върши никаква полезна работа.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #18

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?

    lazarus18, не говорим кой какво е правил преди Бог да създаде земята, а за официално въвеждане в производство и стандарт.
    PHILIPS първи и за съжаление никой друг, а трябва задължително да присъства този светлинен background при всеки телевизор,
    без значение кой го произвежда.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #19

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?

    Чак пък задължително..
    Това върши работа само при гледане в пълна тъмнина за да не се натоварва окото от силния източник на светлина, който не заема целия кръгозор на погледа.
    Като се има предвид колко от хората гледат на тъмно, се оказва че не е толкова задължително.
    Иначе екстрата наистина върши работа в тези условия и ми е странно защо никой не го е имплементирал все още.
    Дори няма да е зле някоя филма като по-горе посочената да пусне един готов кит, готов за монтаж на стена. мятам, че ще има интерес.
    botev4o одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #20

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Интересно? Що така, бе Миме?
    Доста хора плюеха по уникалното хрумване на PHILIPS с въвеждането (първи и последни) в моделите си
    на този така важен светлинен нюанс за крайното определяне на възприятието и качеството в картината (а, не заради разни черни): око/картина.
    Щото ако го бяха въвели Самсунг или Сони никой нямаше да плюе!

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    34
    #21

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Явно колегата си е избрал такъв цвят , но иначе като гледал се предлагат и в други цветове на осветяване ! Дали не би споделил , bobybravo , точно коя лента е използвана , с какви диоди , колко метра трябваха , труд , общо взето колко струва това цялото удоволствие , но ефекта наистина е поразителен !

    Лентата е мека диодите са през 34 мм. Избрах топло бяло от двата бели цвята. Гърба на лентата е с 3М тиксо чрез която я залепих директно на телевизора. Колко метра зависи от размера на телевизора моя е 42 поръчах си 4 метра но около 50 см останаха все ще се намри някъде приложение и за тях. Лентата може да се реже без проблем през 3 светодиода т.е. през ~ 10 см. Телевизора го обиколих един път с лента. Труд Труд като време и усилия е точно за 5 минути (повече време ми отне свалянето и поставянето на телевизора на стойката). И накрая цената 4 метра лента, захранване и димер с дистанционно (той е най-скъпото нещо, но според мен трябва да го има) ми излязоха около 120 лв.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    10
    #22

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?

    Още преди 30 и кусур години баща ми беше монтирал AMBILIGHT - една настолна лампа зад черно-белия ОГОНЕК и беше ефектно.
    Сега PHILIPS сигурно имат патент за тая работа.
    Та като прочетох за диодните ленти и аз си направих:
    -2 метра топло бяла лента - по 12 лв = 24лв.
    - захранване - адаптер 12 V - 10 лв. Може да се ползва какъв да е останал от някоя джаджа, даващ 12 V / вижте ампеража дали ще може да захрани лентите/ . Телевизора е 37" на бяла стена и 2-та метра диоди светеха доста силно. Затова разкарах адаптера който купих и изрових от едно чекмедже някакъв с превключвател на волтажа, та с около 10 V получих задоводолителна осветеност.
    Иначе димера с дистанционно струваше към 25 лв, но си го спестих.
    Та ако ще купувате всичко - към 20 лв за ленти, 10 за захранване и 25 за димер с дистанционно = 55 лв. за инсталация с постоянно светене.
    Ако искате с преливащи цветове според цвета на екрана - почти като на Philips, ще ви трябват RGB ленти и някой лев още за контролер.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    116
    #23

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?

    http://www.bg-leds.com/index.php?mai...products_id=86 -регулираш си силата на светене


    http://www.bg-leds.com/index.php?mai...products_id=19 - бяла лента на промоция

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #24

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?



  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    180
    #26

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?

    Най-доброто ,решение за мен .http://biaslighting.blogspot.com/ просто решение за стотинки https://www.youtube.com/watch?v=Uo2ctVhW17A
    Останалите варианти не ми харесват поради дразнещото (за окото) постоянно променяне на цвета на светлината и осветеността на задната стена.


  13.  
     
  14. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #27

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?


  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #28

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?

    Реших и аз да си направя фоново осветление на телевизора, тъй като екрана на Samsung C650 е гланцов и максимален комфорт на гледане се получава при затъмнена стая. Но дългото гледане в пълна тъмнина не е много комфортно за очите. Използвах обикновенна енергоспестяваща крушка, парче захранващ кабел от стара 30 годишна нощна лампа за изхвърляне със мързелив ключ, стара керамична фасунка, която намерих в едно чекмедже на село и една кабелна превръзка. Разбор на материалите и труда:


    0,99 лева - Енергоспестяваща лампа - (промоция в Баумакс)
    0 лева - Захранващ кабел - (Лампата изхвърлих отдавна, но кабела ми се видя читав и реших да го запазя)
    0 лева - Бяла керамична фасунка - (изрових я от едно чекмедже на село)
    ~0,01 лева - Кабелна превръзка - (намерих я в колата, но си спомням че ги бях купил 100 броия за 1 лев от магазин Всичко за 1 лев )
    труд - 5 минути

    Общо 1 лев

    Като се има предвид цената и положените усилия, получения ефект е наистина поразяващ. Тотално се повиши комфорта на гледане в затъмнено помещение.

    На снимката не си личи много ефекта, защото светкавицата на апарата осветява повече от самата лампа, но без светкавица снимката се размазва:


    И цялата постановка зад телевизора:

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    63
    #29

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?

    Здравейте съфорумци,
    Тъй като се реших да си направя и аз homemade ambilight, искам да да помоля, който си го направил, за съвет. Значи ТВ-то ми е 46" и съм избрал 4 метра неводоустойчива бяла светеща лента. Та въпросите ми са: с топло или студено бяло е по добър ефекта, 30 или 60 светодиода на метър и има ли захранващ блок с бутон за включване и изключване?
    Благодаря предварително за съветите ви.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #30

    Re:Как да си направим homemade ambilight ?

    Един въпрос - дали старо зарядно за телефон може да захрани ЛЕД лента

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Ambilight на Philips 42PFL8404
    От chombolino във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-14, 11:50
  2. Отговори: 0
    Последно: 14-10-11, 11:46
  3. Как от cd-rom да направим dvd-rom
    От ivanxxx във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 29-11-10, 14:34
  4. ПРЕМЕСТЕНО: Как от cd-rom да направим dvd-rom
    От fXOrange във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-11-10, 21:07
  5. Да направим плеар!
    От kafka във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 06-09-04, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе