Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с яркостта на кинескопен телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. va
    va е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    6
    #1

    Проблем с яркостта на кинескопен телевизор

    Здравейте! От няколко дни имам проблем с телевизор JVC AV21QT4SJ (на по-малко от 4 години)
    Като го включа всичко е ОК, но след като поработи 3-4 минути, яркостта му лека-полека намалява до достигане на едно ниво, което в никакъв случай не е приятно за гледане. Ако го изключа и го оставя да си почине, при включване се повтаря същата ситуация.
    Дали се е повредил кинескопа? Има ли шанс да се оправи проблема и да очаквам ли някаква космическа сума за ремонта.
    Сигурно ви е малко странно, че ви занимавам с тази отживелица "телевизор с кинескоп", но до онзи ден си бях много доволен от него, а пък и ми се струва твърде млад за да "сдава багажа"

    Ето това е модела:




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #2

    Re:Проблем с яркостта на JVC AV21

    Колега, надявам се да се досещаш какво трябва да направиш: вместо да отваряш тема за твоя проблем в един уважаван форум, защо просто не отидеш в сервиз (за кинескопните телевизори сервизните услуги са доста евтини). Апропо, кинескопите още дълго ще живеят (като Ладите)... това е положението.

  4. va
    va е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    6
    #3

    Re:Проблем с яркостта на JVC AV21

    Лошото е, че след като го направих проблема още не е решен. Техника дойде вкъщи и не успя да се справи. Замерва, запоява, но накрая същата работа. Каза, че трябва да му занеса телевизора в сервиза и там чрез някакъв уред да установи къде е дефекта. Спомена за някакъв чип, който евентуално можел да смени, но пак не бил сигурен, че нещата ще се оправят.

    Отворих тази тема с идеята, ако някой е имал сходен проблем да сподели как е бил решен и евентуално да получа съвет от някой от потребителите тук. Именно защото това е уважаван форум се надявам да получа коректен отговор. Ако не съм уцелил правилния раздел, моля за извинение.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re:Проблем с яркостта на кинескопен телевизор

    Проблемът едва ли е в кинескопа. Нямам представа каква схема е използвана при този модел, но можете да проверите следните неща:
    1. Краен транзистор за високото напрежение. Обикновено е разположен близо до ТХО-то.
    2. Схемата за отоплението на кинескопа - проверете напрежението, което се подава на кинескопа.
    3. Регулатор за яркостта - също се разполага в близост до ТХО, заедно с регулатор за фокусировката.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #5

    Re:Проблем с яркостта на кинескопен телевизор

    Разбирам те, va, но какво ще ти помогнат постове като предния... Знам, че не е приятно да мъкнеш тежка техника в сервиз, но техникът правилно ти е казал.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    36
    #6

    Re:Проблем с яркостта на кинескопен телевизор

    А бе според мен човека пита, за да се ориентира горе-долу в какво е повредата... Щото може да му сменят един транзистор, а после да го убеждават, че са сменили някакъв супер рядък и труднонамиращ се елемент, който струва половин телевизор... Както един пич навремето ме убеждаваше, че сд-то на лаптопа ми струва 300 евро:-)...

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 01-02-13, 19:38
  2. Проблем с CRT телевизор
    От bokanegra във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 05-06-10, 21:21
  3. Отговори: 6
    Последно: 19-08-09, 10:16
  4. Проблем на телевизор JVC
    От Frost във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 06-08-07, 21:49
  5. FSC amilo l6825 сам си сменя яркостта
    От peterkac във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 10-03-06, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе