Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Избор на ТВ 40-42''

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #16

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Цитат Първоначално публикувано от spiritch
    Ходих в Технополис в Стара Загора и там Philips 40PFL7605H и Panasonic TX-P42G20E бяха сложени един до друг и беше пуснат някакъв клип със ситни водни пръски. При Panasonic всяка капчица се виждаше идеално, а при Philips беше замазано, може да е било и от настройки някакви. То аз така или иначе, като гледам SD телевизия, все ще ми е замазано де. Толкова ли е зле мащабирането на Panasonic от 4:3 на 16:9? И още един въпрос - как е качеството на звука на тези два модела?
    Явно има нещо в настройките. Мащабирането при Panasonic има някои недостатъци /в режим авто - бавно реагира и анализира картината/.Общо взето е добре. За звука - от опита ми досега ,мога да кажа ,че Philips имат по-добър звук ,заради използваният усилвател клас D и по-качествените ОТ. сегашният ми Panasonic V20/2010г/ има звук ,като на Philips 7603 /2008г/ - а са различни класове.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #17

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Според мен въобще не са базикани,въпрос на гледна точка е.Някои наистина им се струва че по добрия е Панасоника.А за тези говорители които влагат в телевизорите няма какво да коментираме всичките звучат еднакво да не кажа ,че много често са едни и същи.Знаете как стои въпроса с обема на ОТ и как производителите се стремят да правят все по-тънки телевизори.А да и са пластмасови.Поради това ги разполагат различно и пробват всякакви варианти,но все още не съм чул нещо което да звучи добре.С изключение на един производител които бе сложил в негов модел ONKYO и наистина звучеше различно от всички останали.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #18

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Тоshiba са с говорители ONKYO Както новите Sharp са с говорители Pioneer

    Звука зависи от това как са монтирани и как са разположени в корпуса. Едни са монтирани към задният панел, други са монтирани на металното шаси и сочат надолу или напред.При някои говорители при монтажа се използват гумени тампони на болтовете ,а на други има залепен дунапред на самият говорител/да обират вибрациите/.
    Някои модели от високият клас имат басов говорител - други нямат...
    При бюджетните модели ,говорителите са овални с размери от 5 до 9 см....
    При други марки са кръгли с диаметър 8 см....
    Като цяло не може да очакваш чудеса от звука в телевизорите-защото има много ограничения наложени от пространството и дизайна....

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #19

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Тошиба в някои модели ползват малка камера с хорна пред говорителя и по този начин вдигат компресията на сигнала и бас бустер в усилвателя, Филипс в 9 серия 2009г. пък слагат две допълнителни пасивни мембрани и честно казано това е най-добрия, звук който съм чувал от плоско ТВ. Разбира се всичко това е компромис , колкото да не е без хич, няма как ОТ с размер 3х8см. и реални 2-3 W RMS ,ако ще да е от супeр марка, да извади честоти от 20хц.-16Кхц. с достатъчна равномерност и сила, още повече че има липса и на обем.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #20

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Аз пък съм много доволен от звука на моя PHILIPS 7505, за сега не съм чувал друго LCD да изкарва толкова плътен и чист звук!!!

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #21

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Цитат Първоначално публикувано от nautica_
    Аз пък съм много доволен от звука на моя PHILIPS 7505, за сега не съм чувал друго LCD да изкарва толкова плътен и чист звук!!!
    Като радиоточка за мен всички звучат така ама всеки си хвали неговото.Плазмите на PIONEER може би бяха най удачен вариант с отделна озвучителна система.Ама всичко свърши.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #22

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Плазмите на PIONEER може би бяха най удачен вариант с отделна озвучителна система.Ама всичко свърши.
    Точно така. Жалко ,че не се намери продължител на тази традиция...За какъв дявол да плащаш за вградените усилвател и говорители /ако си с ресивър/като не ги ползваш ?? Всеки уважаващ добрият звук ,би искал телевизора да се продава както при Pioneer. Отделно телевизора и отделно озвучителните тела.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #23

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Така, за звука съм съгласен, че най-добре е ресивър, а някаккви други "за и против" за Philips 40PFL7605H срещу Panasonic TX-P42G20E

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #24

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Трудно се сравняват телевизори с различни технологии

    Panasonic TX-P42G20E
    + добрата картина
    по-големият диагонал

    - по-големиян разход на ток
    неудобно дистанционно/субективно/
    гланцов дисплей-отражения

    Philips 40PFL7605H
    + матов панел
    амбилайт
    Net TV

    - неравномерна подсветка/възможна/
    по-малък диагонал

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #25

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    @ spiritch
    пряко сравнение не може да се направи при точно тези два модела.
    Абсолютно различни терхнологии и крайна цел на възприятие.
    Отиваш и която картина ти допадне, значи това ти е новия телевизор.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #26

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Поръчах си по интернет TX-P42G20E и днес ми го донесоха, нямах търпение и го вързах към аналоговата кабелна. Да си призная, очаквах да е доста по-зле, а то горе-долу се вижда прилично от разстоянието, от което ще го гледам. Сега ще ходя да си взема от кабелния оператор една карта за цифровата, па да видим как е. Като го включих имаше избор меню на български, но после нямаше държава България, та писах Швеция(най-напред сложих "Друго", ама не ми излезе опция за DVB-C и си казах - Швеция е една хубава държава). Тестовете продължават...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:49
  3. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе