Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Избор на ТВ 40-42''

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #1

    Избор на ТВ 40-42''

    Здравейте,
    Искам да си купя ТВ 40-42" (мястото ми е такова, че телевизорът трябва да е не повече от 70cm висок със стойката). Имам мрежов HD MY BOOK WORLD EDITION на WD с TwonkyMedia™ server и искам да има възможност за безжично гледане на видео от мрежата ми. Тук във форума четох, че основен проблем при това са субтитрите на български. Ще го гледаме повече вечер на изкуствено осветление (лампите са и отсрани и срещу телевизора). През почивните дни, щем не щем, ще гледаме и през деня, прозорците са отстрани и на сегашното CRT се получават отблясъци(чудя се матов или "стъклен" да е ). Гледаме SD кабелна na blizoo Стара Загора, ще минаваме на цифрова, така че трябва да има Cl и MPEG-4(не знам дали blizoo имат изискване за модел ТВ, ако е без външен приемник). По-нататък, ако пуснат HD програми, особено спортни, ще го ползвам и за това.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #2

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Ориентирал съм се към Panasonic TX-P42V20E или PHILIPS 40PFL9704H/12.
    Но съм отворен и за други предложения и съвети.
    А може и телевизорът да няма мрежова връзка, а да го комбинирам с някакво друго устройство, което да върши тази работа..

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #3

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    коя година е модела на панасоника????филипса е от 2009,помисли за нещо от 2010 за тези пари- PFL407605/6605/8605 като препоръчителните модели от Филипс за тази година са 6та и 7ма серия
    И аз към края на седмицата ще ставам собственик на 7605 само че 32-ка!!!
    40-ката 7605 и 6605 е 1999лв

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #4

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Благодаря nautica_ ,
    Панасоника е от 2010, ще ги погледна тези модели, днес гледах и един Samsung, казват, че имали най-добър плеяр.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #5

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Цитат Първоначално публикувано от spiritch
    Ориентирал съм се към Panasonic TX-P42V20E или PHILIPS 40PFL9704H/12.
    Но съм отворен и за други предложения и съвети.
    А може и телевизорът да няма мрежова връзка, а да го комбинирам с някакво друго устройство, което да върши тази работа..
    Първият е за предпочитане като картина/модел 2010г/. TX-P42G20E също е добро решение. Ако не искаш мрежова връзка погледни модела TX-P42S20E.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #6

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Гледай ги НЕ пред компютъра по характеристики,ами в магазина за да можеш да усетиш разликите в картината,като гледам цената на панасоника,значи спокойно можеш да се загледаш по 9-та серия на филипс от тази година 9705

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #7

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    @ spiritch горещо ти препоръчвам този за който се чудиш: PHILIPS 40PFL9704H/12.
    Имам същия модел, но 46' вариант. Ще ти кажа само едно: Няма друг такъв като MAX!!! картина изобщо (лично мнение и на всички които са го видяли как работи - изобщо).

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #8

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Гледай ги НЕ пред компютъра по характеристики,ами в магазина за да можеш да усетиш разликите в картината,като гледам цената на панасоника,значи спокойно можеш да се загледаш по 9-та серия на филипс от тази година 9705
    Еее, този новия PHILIPS ми е доста скъп.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #9

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Направо съм разтроен. Четох тук във форума плюсовете и минусите на Panasonic, Philips и Samsung и като че ли клоня към Philips (още не решил за модел), защото поне на първо време ще гледам SD телевизия и то 4:3. Ще изчакам след Нова година, може би чак март ще го купувам, така че дотогава нещата може и да се попроменят.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #10

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Цитат Първоначално публикувано от spiritch
    Направо съм разтроен. Четох тук във форума плюсовете и минусите на Panasonic, Philips и Samsung и като че ли клоня към Philips (още не решил за модел), защото поне на първо време ще гледам SD телевизия и то 4:3. Ще изчакам след Нова година, може би чак март ще го купувам, така че дотогава нещата може и да се попроменят.
    Първо не те съветвам да гледаш на LCD или плазмен телевизор-продължително време картина във формат 4:3-ще се получи неравновмерно разработване на панела-ясно изразени граници с различна яркост и цветове. За да се избегне проблема в менюто има позиция за мащабиране на картината/изпълване на целият екран/. Второ - през март месец ,ще са останали само мостри по магазините. Ако това не те притеснява значи няма проблем.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #11

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Първо не те съветвам да гледаш на LCD или плазмен телевизор-продължително време картина във формат 4:3-ще се получи неравновмерно разработване на панела-ясно изразени граници с различна яркост и цветове. За да се избегне проблема в менюто има позиция за мащабиране на картината/изпълване на целият екран/. Второ - през март месец ,ще са останали само мостри по магазините. Ако това не те притеснява значи няма проблем.
    Тогава, кои имат добро мащабиране и кога е най-доброто време за закупуване на TV?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #12

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Mащабиране:
    1. Philips
    2. Samsung
    3. Panasonic
    4. Sharp,LG,Toshiba /за тези трите имам малко впечатления/
    Най-доброто време е - 4-5 месеца след излизане на модела на пазара. Тоест в периода Септември-Ноември. След Нова година ,има още едно намаление с 5%/периода е мъртъв откъм продажби/. И още едно намаление през март-април - за изчистване на складовете и стелажите от останалите бройки и освобождаване на място за новите модели.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #13

    Re:Избор на ТВ 40-42''


  17. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    157
    #14

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Ходих в Технополис в Стара Загора и там Philips 40PFL7605H и Panasonic TX-P42G20E бяха сложени един до друг и беше пуснат някакъв клип със ситни водни пръски. При Panasonic всяка капчица се виждаше идеално, а при Philips беше замазано, може да е било и от настройки някакви. То аз така или иначе, като гледам SD телевизия, все ще ми е замазано де. Толкова ли е зле мащабирането на Panasonic от 4:3 на 16:9? И още един въпрос - как е качеството на звука на тези два модела?

  18. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #15

    Re:Избор на ТВ 40-42''

    Отиди пак в магазина и както са един до друг сравни, звука ,картината /като направите близки настройки и включ. 100хц. при LCD/ и мащабирането , но мисля че Панасоника мащабира добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 20:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 20:49
  3. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 21:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе