Резултати от 1 до 8 от общо 8

някои знае ли

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    22
    #1

    някои знае ли

    знае ли някои как се свързва сателитен приемник с филипс 86о5,интересува ме дали може да се свърже с коаксиален кабел от изхода на приемника в 75омовия вход на телевизора,доста го мъчих но не стана,приемника е ДМ 5ооs.чинчовете на тв са 3 за образ а на приемника 1 и излиза черно бяло.
    Благодаря..

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #2

    Re:някои знае ли

    Здравей колега. В сателитния форум искренно съм се забавлявал с твоите теми.
    На приемника нали имаш SCART. Не разбрах точно кой модел е твоя телевизор, но предполагам, че и той има SCART. Купуваш си качествен кабел и си готов.
    Доколкото разбирам ти се опитваш да свържеш жълтия video out на приемника с component in (червен, зелен, син) на ТВ-то, което няма как да стане.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    22
    #3

    Re:някои знае ли

    Цитат Първоначално публикувано от DigiPro
    Здравей колега. В сателитния форум искренно съм се забавлявал с твоите теми.
    На приемника нали имаш SCART. Не разбрах точно кой модел е твоя телевизор, но предполагам, че и той има SCART. Купуваш си качествен кабел и си готов.
    Доколкото разбирам ти се опитваш да свържеш жълтия video out на приемника с component in (червен, зелен, син) на ТВ-то, което няма как да стане.
    не става дава черно бяло,аз исках да го свържа директно с антената,нали има изход този дреембокс за антена,та изкарах му едно кабелче аз, и го ръчнах в антената на телевизора,ма тоя Интелегентен телевизор неще да го види от там,та сега го свързах както каза и стана,но ми е чудно що не става по този начин чрез антените.

    тоя Дриим бокс ще го шитна аз, че ми скъса нервичката...
    мерси за инфото все пак..
    тв е PFL 8705-сега и с него ще се боря неколко дена,то настройки то чудо,филмите ги дава все едно си на театър що така незнам...

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #4

    Re:някои знае ли

    Цитат Първоначално публикувано от chano
    не става дава черно бяло,аз исках да го свържа директно с антената,нали има изход този дреембокс за антена,та изкарах му едно кабелче аз, и го ръчнах в антената на телевизора,ма тоя Интелегентен телевизор неще да го види от там,та сега го свързах както каза и стана,но ми е чудно що не става по този начин чрез антените.

    тоя Дриим бокс ще го шитна аз, че ми скъса нервичката...
    мерси за инфото все пак..
    тв е PFL 8705-сега и с него ще се боря неколко дена,то настройки то чудо,филмите ги дава все едно си на театър що така незнам...
    Този дриимбокс ,може да го свържеш с телевизора посредством RF кабела ,но после трябва да пуснеш телевизора да сканира с тунера - за да го намери.

    Театралният ефект е причинен от функцията Perfect Natural Motion в телевизора.
    Изключи я от менюто на телевизора и всичко ще си дойде на мястото.

    PS- Извинявам се дриимбокса няма RF модулатор и няма как да стане с RF кабел...

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #5

    Re:някои знае ли

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Този дриимбокс ,може да го свържеш с телевизора посредством RF кабела ,но после трябва да пуснеш телевизора да сканира с тунера - за да го намери.
    Dreambox 500s няма RF модулатор.


    Погледни в настройките на приемника трябва да има настройка на видеосигнала - RGB и CVBS. Пробвай различни настройки и трябва да работи през скарта.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    22
    #6

    Re:някои знае ли

    той със скарта работи идеално,а този изход аут на антените за какво му е,от там не иска да изкара сигнал,това ерфект натурал мол..... сигорно е нещо като другите телевизори за киното кадето имат 24р

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Re:някои знае ли

    chano... много си неграмотен бе човек. Напълно сериозно - вземи се ограмоти малко. Излагаш себе си, което не е мой проблем, но излагаш и форума, което вече е.
    На ръба съм да ти наложа наказание, то бива неграмотност ама... Моля ти се, поне внимавй повече и премисляй всяка дума по два пъти преди да я напишеш и по два пъти след като я напишеш.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #8

    Re:някои знае ли

    Цитат Първоначално публикувано от chano
    той със скарта работи идеално,а този изход аут на антените за какво му е,от там не иска да изкара сигнал
    От този изход LNB OUT може да вземеш сигнал от сателитната антена за втори приемник, само че трябва да настроиш вторият приемник да не подава захранващо напрежение към конвертора, и двата приемника могат да гледат едновременно програми само от едната поляризация (хоризонтална или вертикална).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Някои да знае сайт на NEO или .....?
    От Panzer във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 05-12-05, 14:53
  2. някои да знае
    От pentiumcho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-05-05, 06:41
  3. Някои знае ли...
    От vood във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 12-05-03, 18:04
  4. Някои знае ли?
    От okli във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 08-04-03, 15:31
  5. QoS знае ли някои как да го ...
    От hipo във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 28-02-02, 19:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе