Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Как се избира размер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #16

    Re:Как се избира размер?

    Цитат Първоначално публикувано от kaloman
    И кое не му е точно? Ти разгледа ли го? Избра ли от падащите менюта HD или Full HD за да видиш какви разстояния показва?
    Знам го отдавна и съм го гледал многократно , ама и гледам реално какво е положението !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    17
    #17

    Re:Как се избира размер?

    Изчетох вече всички теми за размер. Някой от собствениците на голям телевизор ще се съгласи ли със следното мнение, което прочетох:
    "Големият диагонал докарва главоболие и очни проблеми"?

  4. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #18

    Re:Как се избира размер?

    На мен ми докарва голямо удоволствие и се чудя как съм могъл да гледам малък размер преди.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re:Как се избира размер?

    за очни проблеми е невъзможно да се говори, защото трябва да бъде доказана причинно-следствена връзка между едното и другото. човек обаче не гледа само телевизора, така че не се знае дали ако има "очен проблем" (което пък формулирано по този начин не значи абсолютно нищо) причината няма да е примерно взирането пък в малкия дисплей на телефона си...

    за главоболието може да се каже, че има нещо вярно, но само при следните уточнения (това важи за мен):

    1. кратковременно, докато свикнеш - няколко дена
    2. ако гледаш нормална телевизия (SD сигнал) от по-малко от 2м (не че доброволно би го правила де )

    според мен главоболието по точка 2 не е заради неспособност на очите да се справят, а защото мозъкът ти се претоварва в усилията си да компенсира дефектите и ниското качество на картината. спекулациите, че ще те заболят очите, защото ги движиш много, са смехотворни, защото това би значело, при четене на книга ще те спука главата след 3 страници . не забравяй, че очите се движат с мускули, а мускулите са направени, за да се движат...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    17
    #20

    Re:Как се избира размер?

    Влизам да кажа, че взехме 46" и ни пасна от първия миг Никакво свикване с размера не се наложи, със сигурност щях да съжаля ако бяхме взели по-малкия.
    Гледаме обикновена ТВ в момента и образът не е чист, но това е друг въпрос, размерът е идеален.
    Благодаря на всички, коио дадоха мнение.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #21

    Re:Как се избира размер?

    Честито. Направи правилния избор.
    Пусни сега нещо HD и тогава пак дай мнение. Сигурен съм че ще си доста развълнувана.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #22

    Re:Как се избира размер?

    Цитат Първоначално публикувано от DigiPro
    Нашият хубавец на година и 4 месеца гледа 42" от 30см. Особено като пуснат реклами стои като залепен за телевизора.
    Дръж го на поне 2 метра от екрана ,за да не му купуваш после очила за късогледство......

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    17
    #23

    Re:Как се избира размер?

    Цитат Първоначално публикувано от drecolli
    Честито. Направи правилния избор.
    Пусни сега нещо HD и тогава пак дай мнение. Сигурен съм че ще си доста развълнувана.
    Пуснахме HD сигнал през Sony Playstation 3.
    Като си чета по-горе постовете не знам как да дам мнение сега, но все пак ще кажа:
    с този сигнал ТВ ми се вижда даже малък

    hristoslav, мерси все пак

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #24

    Re:Как се избира размер?

    Размера има значение. Леко в кръга на шегата но съвсем по темата един цитат от сп. Wired
    I want that Panasonic 103-inch TV. My wife says that’s too big. Is she right?
    Optimal viewing distance at 1080p = diagonal screen size &#247; 0.84. Minimum OVD for 103-inch screen = 122.619 inches. Recommendation:If seat-to-screen distance > 122.619 inches: Purchase TV; If < 122.619 inches: Construct home theater space of necessary size; purchase TV.

  12. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #25

    Re:Как се избира размер?

    Ако трансформираме нещата се получава, че на HD 1080р минималното разстояние за 40-42" е 1,20 метра !!!! А някои упорито съветват да се взимат 32" за 3-4 м. ?!?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Размер на вътрешното тяло
    От daktylos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-07-13, 10:10
  2. размер на ASUS охладители
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 29-09-10, 23:58
  3. Размер на въздуховодната тръба за аспиратор
    От pinkbird във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-09, 14:08
  4. Програма за намаляване на размер на .mkv
    От ivanxxx във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-10-09, 15:48
  5. програма за размер на папките в хдд
    От cvb във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-05-09, 20:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе