Резултати от 1 до 15 от общо 15

Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #1

    Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    Здравейте приятели !
    Преди повече от година благодарение на Вас (на този форум) си избрах LG 32LH5000 и съм много доволен от избора, който направих. Сега той ще бъде командирован в спалнята и на негово място съм решил да взема една 42"-ка. Пристрастен или не мисля отново да се доверя на LG. Доста страници изчетох във форума и се колебая между тези два модела
    LG 42LE5300 http://www.technomarket.bg/products/...66/lg-42le5300
    или
    LG 42LD750 http://www.technomarket.bg/products/09072750/lg-42ld750

    Задължително тв-то трябва да има 100Hz (може и 200) и да плейва Divx с БГ субс. (при LD750 има допълнителни глезотиики с интернет-а, но не съм сигурен до колко бих ги ползвал)
    При LG 42LE5300 ме блазни това, че е с ЛЕД подсветка и 5 години гаранция, но от прочетеното до тук видях доста добри отзиви за LG 42LD750 и понеже двата модела са на една цена, избора ми става доста труден.
    За това се надявам отново да ми помогнете в избора, кой от тези два модела повече си заслужава от към качество на картината и т.н. и към кой да се насоча ?
    Предварително Ви благодаря !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #2

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    5 годишната гаранция на LG 42LE5300 - си е предимство.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    28
    #3

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    Към днешна дата 29.12.2010 в 11:30ч по техно-тата из София имаше останали само мостри на 5300. Казвам го, защото ходих да купувам такъв за тъщата. В крайна сметка взех 5500. Преди два месеца взехме на жената 5300. По първи впечатления 5500 е една идея по-добър откъм качество на картина по мое мнение. 5300 се гледа на ефирна цифрова, а 5500 на кабелна цифрова от близо и далече. Най-вероятно има разлика в самия сигнал, но според моето мнение при еднакви настройки на картината, 5300 сивее малко повече от 5500. Аз лично съм си заплюл 750, но живот и здраве след новата година. Най-много ме дразни това, че в бързото меню няма опция да си включваш или изключваш трю моушъна, а се налага да минаваш през менюто. С USB филм на HD никакви проблеми и при двата - картината е просто убийствена. Със субтитрите също няма проблеми. 5500 има разни глезотийки като игри, интернет, който едва ли ще пусна някога и пр. Иначе 5 годиини гаранция са си 5 години и не са за пренебрегване.

  5. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #4

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    Ами въпреки гаранцията от 5 години на LED телевизорите си взех LG 42LD750 за 1350лв с 2 години гаранция. След многото изчетени теми във форума реших него да взема, утре ще го пробвам
    Мисля да си купя и един външен харддиск да си плейвам филми през него... имате ли представа как да проверя до колко GB може да разпознава тв-то през USB-то ?

    п.с. колега TATI, като ходих до ТМ на цариградско (към 17ч) момчето ми каза, че имат 5 бройки от 42LE5300

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #5

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    В този пост - малко надолу
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg456654

  7. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #6

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    hristoslav2, Благодаря за линка

    Медия плейъра в телевизора поддържа външен HDD до 2Tb и с консумация до 500мА
    Искам да си взема външен HDD 500GB 2,5" и понеже тези 500мА ме притесняват искам да ви попитам, всички ли 2,5" се вместват в този диапазон или трябва да си купя 3,5" с AC адаптор, защото да не се окаже да си купя 2,5" и да не тръгне на тв-то ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    13
    #7

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    Аз имам външен хард Transcend StoreJet 25M3, но го ползвам за други цели. Два кабела се вкл в него и два в компа (един за захранване и един за данни USB 3.0). В ръководството му няма инфо за захранване, а само на опаковката отзад пише: Power supply 5V DC from USB port.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    38
    #8

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    Здравейте, за да не пускам нова тема ще пиша тука понеже и аз трябва да избирам тв и то до ден два най-много. Та тв-то трябва да е от 42',46' до към 50' от което предполагам избора клони към плазма или!? Другото важно е да чете без проблеми дивекс с бг суб през усб-флашка,а също така и ХД съдържание (прочел съм че ако фаила е с ДТС няма звук та ХД не е от толкова голямо значение) предполагам и че трябва да е фулХД тв-то ,а и най важното да има тунер за цифрова (и слот за карта евентуално,в момента сме с нет1 и те са пуснали цифровата некодирана и няма нужда от карта но по принцип) за да се гледа кабелната без допълнителен приемник, и последното но не по значение цената колкото по евтин толкова по добре като ако не е фатално може да се спести фулХД-то та до към 1500-600лв горе долу нещо ако много си заслужава може и малко повече.Значи главно цифрова и дивекс и рядко ХД фаилове за това е нужен тв.
    Също така евентуално тв-то ще се закача да виси от тавана та ако знаете къде продават достатъчно добри стоики за тази цел кажете благодаря предварително за препоръките, а и за София става въпрос...

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #9

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    По принцип въпроса ти е за другата тема ,но все пак - ако мислиш ,че на 50" ХД не е от значение и ще гледаш само DIVX си в голяма грешка ,след първите ,които изгледаш /или по-скоро ,се опиташ да изгледаш / и ще забравиш за всякакви DIVX -ове и т.н..Най-читав е плеъра на Самсунг ,но бюджета ти е крайно недостатъчен за такъв размер- само това http://www.technomarket.bg/products/...sung-ps-50c450 ,но не бих ти го препоръчал .Малко ако вдигнеш бюджета -това http://www.technomarket.bg/products/...sung-ps-50c530 .Според мен за 50" това http://www.technomarket.bg/products/...ic-tx-p50g20es е без конкуренция /+ външен медия плеър/

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    38
    #10

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    Значи по принцип има външен плеър и върши добра работа, но тв-то ще виси от тавана сигурно и ще станат много кабели (но като се замисля и без това ще се прокарват кабели) а с флашката ще е лесно а нещо от 46 инчовите модели примерно

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #11

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    Добрите 46" са пак около 2000лв , така че май няма по-добра оферта от 50G20 =

  14.  
     
  15. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #12

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от kikimiki
    Аз имам външен хард Transcend StoreJet 25M3, но го ползвам за други цели. Два кабела се вкл в него и два в компа (един за захранване и един за данни USB 3.0). В ръководството му няма инфо за захранване, а само на опаковката отзад пише: Power supply 5V DC from USB port.
    И аз такъв гледах днес в нета и ми хареса, но дали телевизора ще го разпознае този модел HDD, има ли някакъв начин да разбера това преди да съм го купил ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    13
    #13

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от rpl
    И аз такъв гледах днес в нета и ми хареса, но дали телевизора ще го разпознае този модел HDD, има ли някакъв начин да разбера това преди да съм го купил ?
    Не се сещам как може да разбереш. Не мисля че са компетентни до такава степен консултантите на магазините че да ти кажат на 100%. Аз ако бях на твое място щях да ида в някое техно и да пробвам кой хард ще бъде разпознат от TV-то ми, но то зависи може би и в какъв формат е харда.... Нямам USB на моя ТВ иначе бих пробвал дали се захранва от ТВ изобщо. GL

    ПС: Иначе лаптоп Тошиба без проблем го захранва, ако това може да ти е ориентир.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #14

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    Най-добре вземай модел със собствено захранване ,после си го форматираш в системата поддържана от ТВ -в 99% няма да имаш проблем.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    38
    #15

    Re:Спешен съвет относно тези два модела, кой да избера ?

    Поради неочаквани задачи не съм купил тв и в близките 2-3 дни не знам дали ще успея, но се промениха малко параметрите и последно се търси от 46-50' ,цифров тунер, и евентуално дивекс през усб а парите са около и малко над 2000лв, последно 50Г20 ли да търся...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор м/у тези два модела SAMSUNG UE-40F6400 и PHILIPS 40PFL4508H
    От dbitzepsa във форум Samsung телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 11-02-14, 21:27
  2. Молба за спешен съвет за покупка на LED ТВ
    От meskalito във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-10-12, 10:32
  3. Кой от 3-те модела да избера?
    От kaizer soze във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-12, 19:13
  4. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  5. Тошиба 42" LCD еднакви ли са тези 3 модела?
    От b22b във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 05-12-08, 18:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе