Здравейте ,
Бях се насочил към закупуването на проектор вместо телевизор,но след запитване във форума вече съм на мнение ,че за моите нужди е по-добре да взема ТВ.От тук нантатък съм пред въпрос,който стои пред много от бъдещите потребители на новите технологии.
Ето я и ситуацията.
Купувам ТВ и включвам сигнал от кабелен оператор,при положение че стандартните кабелни пакети предлагат цифрови но SD сигнали ,следва че качеството на картината ще бъде отврат ,разпъната на 40" .Предпочитанията ми са ,като се върна след работа да си пусна ТВ-то и да си цъкам български канали,при положение че в момента само Планет тв е HD (това са мои впечатления),то всичко останало българско тв ще е отврат.Като възможност за заобикаляне на допълнителните такси за приемане на HD канали,за мен алтернативата са HD интернет телевизии приемани чрез плеъра на самия таелевизор или допълнителен мултимедия плеър.Та въпросът е има ли такъв телевизор който да се върже към нета и да възпроизвежда HD канали(естествено без каквито и да е лагове).Както и такава интернетвръзка която да подава необходимия сигнал?Не изключвам и необходимоста от подходящ мултимедия плеър.Моля за мнение.
-за подходящ модел ТВ
–за подходящ мулти медиа плеър
-за подходяща интернет връзка
бюджетът е 1500-1800 лв без плеърът