Резултати от 1 до 11 от общо 11

Въпрос за стар компютър и телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #1

    Въпрос за стар компютър и телевизор

    Машината ми е доста стара и се чудя дали ще имам проблеми с гледането на 32 инчов телевизор.Видео картата ми има DVI

    Sempron 2800
    RAM 1GB-не смятам че рамта играе роля
    Видео карта Nvidia GeForce 6800 512 MB

    С отговора на този въпрос,окончателно ще се насоча към избора на телевизор.Тогава няма да гледам дали вграденият плеар чете почти всичко.Насочил съм се към Самсунг,но от една страна съм много негативно настроен към качеството на техните продукти.Ако няма да има проблеми с компютъра,се насочвам твърдо към модел на LG.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Въпрос за стар компютър и телевизор

    Може да си вземеш какъвто си искаш модел и марка.DVI ти гарантира цифрова връзка към монитора така ,че няма проблем със свързването ,за звука ще си пуснеш отделен кабел обаче.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #3

    Re:Въпрос за стар компютър и телевизор

    Въпроса беше дали ще ми вървят филмите и дали няма да циклят.Явно не съм си задал въпроса правилно за което съжалявам.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Въпрос за стар компютър и телевизор

    размерът на телевизора няма никакво значение

    това, което ти върви сега на монитора, ще върви и после на телевизора. телевизорът не е нищо повече от по-голям монитор

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #5

    Re:Въпрос за стар компютър и телевизор

    Не говоря за размера,а за хардуера в компютъра.До колкото ми и е известно ми трябва добър процесор и видео карта.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Въпрос за стар компютър и телевизор

    ти сега на този компютър не гледаш ли филми?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #7

    Re:Въпрос за стар компютър и телевизор

    Гледам,но повечето мнения из мрежата са,че трябва да ми е добра машината.Реших да си задам въпроса в този форум и специално в този раздел,защото мисля че ще получа компетентни мнения.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Въпрос за стар компютър и телевизор

    такаааа... повечето мнения из мрежата ги забрави, защото идват от хора, за които "повече памет на компютъра" означава "по-голям хард"

    в твоя случай декодирането на HD филма ще се прави от процесора, защото видеото ти не е от тези, които имат вградена поддръжка за декодиране на такова съдържание

    остава да изкоментираме две неща - дали процесорът ще успее да декодира и дали видеокартата ще е достатъчно бърза, за да показва декодираното на желаната от теб резолюция.

    1. как се тества процесор - сваляшш резолюцията на монитора, на който си сега, до някаква ниска стойност, да речем 800*600 или подобна. теглиш един HD720 и HD1080 sample на който и да е филм, пускаш и гледаш дали не насича. ако всичко е гладко - значи процесорът ти стига. моето предположение за семпрон 2800 е, че с 720 няма да има проблем, но ще се товари значително, но 1080 ще му се опъне. пробвай и разбери

    2. вдигаш резолюцията до най-високата, достъпна за монитора ти и повтаряш теста. целта е да разбереш дали видеото ти може да показва на висока резолюция това, което е способен да декодира процесора ти. тук вече опираме до въпроса "телевизор с каква резолюция мислиш да купуваш?" ако ще си на 32/37", тогава FullHD не ти трябва, респективно изискванията към видеото ти ще са доста по-ниски и откровено казано не очаквам да имаш никакви проблеми със 720. ако искаш 42" и нагоре, то тогава относно 1080 имам известни колебания, но очаквам по-скоро спънката ти да е процесора, а не видеото.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #9

    Re:Въпрос за стар компютър и телевизор

    FearMe

    Можел си да обясниш,но явно не ти се е пишело.Телевизорът ще е 32 Full HD.Мерси за отговора и ще направя посоченият от теб тест.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    27
    #10

    Re:Въпрос за стар компютър и телевизор

    намери/свали си и читав плеър!
    сега не мога да се сетя с какъв съм вкъщи, обаче видеокартата е основният виновник за невъзможното гледане на хд, та си дръпни някой, който товари повече процесора.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re:Въпрос за стар компютър и телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от doberman
    намери/свали си и читав плеър!
    сега не мога да се сетя с какъв съм вкъщи, обаче видеокартата е основният виновник за невъзможното гледане на хд, та си дръпни някой, който товари повече процесора.
    грешно

    основният виновник за невъзможността да се гледа HD е процесорът. видеокартата помага само в случаите, когато е от тези поколения, които поддържат хардуерно декодиране, и то само когато има допълнително инсталиран софтуер за целта (CUDA за nVidia, AVIVO за ATI)

    най-лекият и същевременно добре екипиран с кодеци плейър е SMPlayer, след него е VLC

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ОС за стар компютър ?
    От freelancer_bg във форум Linux
    Отговори: 28
    Последно: 28-02-17, 09:39
  2. Свързване на стар компютър с телевизор
    От Pavian във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-13, 09:40
  3. стар компютър за реклама
    От odar във форум Linux
    Отговори: 0
    Последно: 16-06-10, 21:13
  4. Продавам: стар компютър
    От BorisKirov във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 27-08-07, 02:19
  5. Проблем със стар компютър...
    От MoPcKu във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-02-07, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе