Резултати от 1 до 9 от общо 9

42'' бюджетен LED до 1200 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    2
    #1

    42'' бюджетен LED до 1200 лв

    Здравейте ,
    бихте ли ми препоръчали ТВ LED 42'' ?
    Гледах всички известни сайтове за продажба на техника и видях че има такива ТВ (в този ценови диапазон)...Забелязах че LG и TOSHIBA слизат единствено толкова ниско в цените , както и донякъде PHILIPS ....та колебанията ми са между тези марки . Естествено не си правя илюзии че тези тв-та ще са нещо невероятно ...но все пак като марка кой бихте ми препоръчали . Условието е че ще се монтира на стена , така че ще трябва да е с удобни вход/изходи , и в същото време да е максимално тънък...Ако се затрудните може да ми препоръчате и 40'' LED ТВ , но по-надолу не слизам

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Re:42'' бюджетен LED до 1200 лв

    А защо точно ЛЕД ? LG 42LD750 е прекрасен ТВ на идеална в момента цена http://www.technomarket.bg/products/09072750/lg-42ld750 и ще остане добра сума за други приложения .

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #3

    Re:42'' бюджетен LED до 1200 лв

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    А защо точно ЛЕД ? LG 42LD750 е прекрасен ТВ на идеална в момента цена http://www.technomarket.bg/products/09072750/lg-42ld750 и ще остане добра сума за други приложения .
    Боже колко са паднали цените на телевизорите , лятото на 2009 си купих 42LH4000 за 1699 лева , сега дори по добър от моя струва с близо 650 лева надолу , въобще техниката е нещо твърде преходно , днес купуваш утре вече е на половин цена.

  5. Junior Member Аватара на stevebg
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    84
    #4

    Re:42'' бюджетен LED до 1200 лв

    А защо точно ЛЕД ?


    Иска да му е хладно през лятото....ех мода мода...

  6. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    2
    #5

    Re:42'' бюджетен LED до 1200 лв

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    А защо точно ЛЕД ? LG 42LD750 е прекрасен ТВ на идеална в момента цена http://www.technomarket.bg/products/09072750/lg-42ld750 и ще остане добра сума за други приложения .
    Ниска консумация , и (поне за мен) по добър контраст и яркост на картината....Разбира се идеалният вариант ще е Full LED , но цените за тези размери са все още много високи , въпреки че видях наскоро един Philips Full Led с матрица на SHARP и размер 40'' ако не се лъжя на цена 1260 лв ...Незнам колко е добър
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1307017490[/time]_________________________________________________

    ОК от прочетеното дотук , ще променя малко въпросите си .... LED LCD или LCD с луминисцентна подсветка ...Незнам дали от втория вид има с малка дебелина на екрана ? Качествен неLED LCD или по-нисък клас LED LCD .... ? ЛЕД-овете нямат ли по хубав контраст(пък дори и не FULL LED) , яркостта на LED-a не е ли по-голяма ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #6

    Re:42'' бюджетен LED до 1200 лв

    Цитат Първоначално публикувано от PlanetZ
    Ниска консумация , и (поне за мен) по добър контраст и яркост на картината....Разбира се идеалният вариант ще е Full LED , но цените за тези размери са все още много високи , въпреки че видях наскоро един Philips Full Led с матрица на SHARP и размер 40'' ако не се лъжя на цена 1260 лв ...Незнам колко е добър
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1307021040[/time]_________________________________________________

    ОК от прочетеното дотук , ще променя малко въпросите си .... LED LCD или LCD с луминисцентна подсветка ...Незнам дали от втория вид има с малка дебелина на екрана ? Качествен неLED LCD или по-нисък клас LED LCD .... ? ЛЕД-овете нямат ли по хубав контраст(пък дори и не FULL LED) , яркостта на LED-a не е ли по-голяма ?
    Мисля, че контраста не зависи от вида на подсветката, а от LCD матрицата, а тя е еднаква в един и същи клас телевизори. Единствено ако е с local dimming може да има някакво повишение на контраста, но мисля, че това го има в по-висок клас телевизори, а не до 1200 лв.
    А относно яркостта, сигурен ли си, че ти трябва по-голяма? Зависи от осветеността на помещението и т.н.
    Моя е с луминисцентна подсветка, и е в хола, където не свети директно слънце, поне не и след 10 сутринта. Подсветката съм я сложил на 70%, защото иначе черното започва да сивее вечер на тъмно.

  8.  
     
  9. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #7

    Re:42'' бюджетен LED до 1200 лв

    PlanetZ , то ясно е че бъдещето е на LED подсветката , но най-вече защото според мен тя е и по -евтина като себестойност(след като си избият разработките) , дава възможност за по-тънък дизайн и леко по-ниска консумация . Обаче за сега има по-кратък живот 40хил часа(някои марки пишат 50хил). Това срещу 60хил. часа на CCFL подсветката си 30% по-малко работа и при едно яко гледане ( при мен 17часа на денонощие средно) си е загуба ,все пак ето:
    http://www.technomarket.bg/products/...shiba-42sl738g
    http://www.technomarket.bg/products/...6/lg-42le5300- беше избран за бюджетен модел на 2010г.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Re:42'' бюджетен LED до 1200 лв

    Писали сме много пъти ,ама...Ти тоя ТВ няма да го гледаш отстрани ,а отпред ,където най-важно все пак е качеството на картината.Струва ми се ,че не ти е ясно какво е ЛЕД и това на което ти викаш фулЛЕД /не съм много сигурен какво искаш да кажеш /Така :моделът ,който ти предложих е топ модел на ЛГ за миналата година с нормална подсветка /беше около 1800лв/ и има всичко необходимо /+200хц и медия плеър/.Картината на моделите с нормална подсветка ,според мен е по-приятна и нормална и страда по-рядко от най-големия недостатък на ЛЕД -а -неравномерна подсветка.Тия милиони за контраст не ги гледай -това не е електрожен и при нормални за гледане настройки няма да забележиш разлика м/у двата вида.
    Общо взето с ЛЕД имаш :по-тънък и елегантен дизайн, по-ниска /с малко/ консумация и като - по-нова и не съвсем доказана технология ,неравномерна подсветка /в много случаи/
    CCFL : по-изпитана и доказала се технология, по-равномерна подсветка ,по-добро качество на картината /за мен/ ,по-дълъг живот /теоретично/
    Конкретно за 42 LD750 ,ако тръгнеш да вземаш модел с ЛЕД ,който да е съпоставим като качество отиваш на цени към 1700-2000лв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    68
    #9

    Re:42'' бюджетен LED до 1200 лв

    Купувай http://technomarket.bg/products/09072750/lg-42ld750 без да се замисляш! Телевизора е супер. Купих си го преди 3-4 месеца, така че не ти говоря "на изуст"! Като някакъв минус мога само да отчета това, че не възпроизвежда DTS аудио и не чете вградените в MKV субтитри, но както знаем това е обща болка(плеъра на Самсунг казават, че четял DTS). Въпросния ТВ в момента е на грешно ниска цена - върховия модел на серията в момента е по-евтин от по-ниския клас! Купувай докато не си изтървал промоцията.

    Виж тази тема - https://forum.setcombg.com/index.php/topic,46866.0.html - скрол надолу докато стигнеш до подсветките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся бюджетен DAC
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 01-04-14, 10:20
  2. бюджетен 32 инча
    От yavor_dz във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-09-12, 20:54
  3. Педложете бюджетен климатик.
    От zmiori във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 53
    Последно: 09-01-12, 21:16
  4. Съвет за бюджетен климатик?
    От m_p_k във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 11-12-07, 23:57
  5. Бюджетен модел климатик за 50 m²
    От pro във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 14-06-07, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе