Резултати от 1 до 12 от общо 12

Търся бюджетен DAC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1

    Търся бюджетен DAC

    Търся нещо бюджетно като за начало. Ако усетя промяна в качеството вече ще търся нещо по добро и ще инвестирам средства, а този бюджетния ще отиде за подарък. Сумата се върти около 100лв като и DIY и 2рата употреба не са изключени. Някой ако има предложения за нов или си продава стария...сега е момента.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #2

    Отговор: Търся бюджетен DAC

    Хвърли едно око на това - Продава Usb Dac-ве/usb звукова карта/ модел Варна 2 - 37064511 | Електроника, битова техника - Аудио техника Аз самия се чудя дали да си купя нещо такова или да посъбера повечко пари за не толкова ентъри левъл дак.Само не съм сигурен с ресивър дали въобще ще е добър избор такъв дак.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3

    Отговор: Търся бюджетен DAC

    Аз този го видях даже имат по нов модел и с външно захранване. А иначе защо да не е добър избор за ресивър?

  5. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #4

    Отговор: Търся бюджетен DAC

    Ами доста ги хвалят като за ентъри левъл-този е на Попа а другия ,който е почти идентичен е на Митака.Ами нали имаш на ресивъра HDMI?За слушане на музика от компютър ли те интересува Цап-а?Ако е така -през Хдми е по-вероятно да получиш по-добро качество,отколкото с този или подобен ентъри левъл дак.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #5

    Отговор: Търся бюджетен DAC

    Дай линк ако имаш за другия. Иначе да от лаптопа да слушам стерео ще го използвам. През HDMI като се пуска музика не минава ли пак първо през звуковата карта?

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #6

    Отговор: Търся бюджетен DAC

    Бе то минава ,ама се разкодира от дака на ресивъра ти .Нямам линк,но влез в DIY audio club и се поразрови там.Мисля че и двата дака са на базата на чипа pcm 2704,6.Нямаш ли hdmi на лаптопа?ако ли не през spdif пробвай.Всъщност вземи един за проба ако искаш.Мен така ме посъветваха-евтини са ,ако не ти върши работа го продай-мен поне така ме посъветваха )
    Този пост е редактиран от martosblack; 31-03-14 в 20:15.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Търся бюджетен DAC

    Аз HDMI имам и сега през него слушам с Foobar2000 и драйверите, но до колкото знам звука пак минава през чипа на вградената звукова карта и реално излиза вече оцапан. За това се замислям за DAC. А и имам възможност от САЩ да взема нещо ако излезе на оферта, имам кой да ми го донесе.

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #8

    Отговор: Търся бюджетен DAC

    Ами нищо не ти пречи да пробваш-аз се отказах от тази ентъри левъл дакчета.По-късно ,когато надградя с усилвател ,тогава ще си взема и Дак.Ако все пак вземеш нещо -дасни 2 реда да кажеш има ли разлика в положителна или отрицателна насока

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #9

    Отговор: Търся бюджетен DAC

    Гледам сега за Fiio E07K / Muse нз още вариант / Варна 2 Мини и до няколко дни ще реша. Според мен системата ми не заслужава нещо по добро. А при теб ако си с това от подписа .... има смисъл от нещо по на горе по веригата.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Отговор: Търся бюджетен DAC

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Аз HDMI имам и сега през него слушам с Foobar2000 и драйверите, но до колкото знам звука пак минава през чипа на вградената звукова карта и реално излиза вече оцапан. За това се замислям за DAC. А и имам възможност от САЩ да взема нещо ако излезе на оферта, имам кой да ми го донесе.
    Ти ако не можеш да си настроиш правилно компютъра да не пипа цифровия звук е все едно какъв ДАК ползваш.
    Въпросните машинки не са нищо особено и не трябва да очакваш чудеса. Не мисля, че ще намериш разлика с дак-а на ресийвъра си. Все пак зависи и той какъв е.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #11

    Отговор: Търся бюджетен DAC

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Ти ако не можеш да си настроиш правилно компютъра да не пипа цифровия звук е все едно какъв ДАК ползваш.
    Въпросните машинки не са нищо особено и не трябва да очакваш чудеса. Не мисля, че ще намериш разлика с дак-а на ресийвъра си. Все пак зависи и той какъв е.
    Така де и аз за това говоря. С Foobar2000+WASAPI драйверите мисля се получава добре, като пусна 24бит музика и ресийвъра/този от подписа/ сменя режима на директен и не дава да се пипат повечето настройки. Но при това положение звука не минава ли пак през звуковата карта на лаптопа за да стигне до HDMI?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Отговор: Търся бюджетен DAC

    По този начин би трябвало да изкарваш цифров звук побитово - без промяна. Но знае ли някой какво се случва в компютъра. Затова компютъра като източник не е лесно решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся бюджетен мини-стерео-усилвател
    От Yuraku във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-14, 21:52
  2. бюджетен 32 инча
    От yavor_dz във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-09-12, 19:54
  3. Избор на бюджетен климатик ?
    От barakuda във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 22-06-12, 23:43
  4. 42'' бюджетен LED до 1200 лв
    От PlanetZ във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 03-06-11, 14:18
  5. Бюджетен модел климатик за 50 m²
    От pro във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 14-06-07, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе