Резултати от 1 до 6 от общо 6

Свързване на колонки 5,1 към LED TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    9
    #1

    Свързване на колонки 5,1 към LED TV

    Привет на всички,
    тъй като скоро се сдобих с нов LED телевизор Samsung 40С5000 и имам едни колонки Creative 5.1 останали от стария ми компютър се чудех дали има някакъв вариант да ги закача към него. Знам, че няма как да изкарам 5.1 звук от телевизора, но идеята ми е дали мога да ги свържа с него и да изкарам стерео сигнал. Какво имам в предвид - предна и задна лява колонка да свирят еднакво и съответно предна и задна дясна колонка също ( извинявайте за непрофесионалното изразяване). Тъй като от буфера ми излизат три кабела има ли вариант, при който с някакви преходни кабели да ги свържа към телевизора, за да получа желания резултат?

    Ето снимки на кабелите, които имам както и на изходите на телевизора.

    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Свързване на колонки 5,1 към LED TV

    Колега , това което искаш няма как да стане с тези колонки , предназначени за компютър ! Не видях никъде AUDIO OUT , освен OPTICAL / при теб в случая не можеш да го използваш / и остава само изхода за слушалки !

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    9
    #3

    Re:Свързване на колонки 5,1 към LED TV

    Здравей,
    преди време гледах едно видео в youtube.com как да се вържат колоните. Сега не мога да го намеря точното видео, беше подобно на това:

    https://www.youtube.com/watch?v=DOnTTwAKBs8#ws

    но във видеото се използваха два преходника като този

    http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=...ducts_id=19111

    единият се включва във буксата за слушалки на телевизора, другия влиза в едната дупка на първия и трите кабела от колонките в останалите три свободни дупки. Не знам какъв ще е ефекта и дали ще има пращене с толкова преходници. Просто като идея не знам дали ще стане да бъдат вързани всичките колонки, макар и звука да е само стерео.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Свързване на колонки 5,1 към LED TV

    Колега , единствения вариант да разберем дали тази " гимнастика " ще проработи , е да пробваш ! Но се изисква скромна инвестиция от твоя страна !

  6. acc
    acc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    51
    #5

    Re:Свързване на колонки 5,1 към LED TV

    Ако ти е достатъчно да е стерео а не 5.1 ти трябва само един такъв преходник. Единия жак ползваш за център и буфер, другия за предна лява и предна дясна.
    При мен работи. На каналите за предните сателити съм закачил по две и всички свирят - буфер, център, две предни леви и две предни десни. Със Сони ЕХ съм. Телевизорът има аудио изход - чинчове за ляв и десен канал. Използвам тях, защото качеството е по-добро от това което се получава от изхода за слушалки.
    Не се получава перфектно, но определено е доста по-добре сравнено само със звука от телевизора.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    9
    #6

    Re:Свързване на колонки 5,1 към LED TV

    Здравейте на всички,
    реших да приложа това, което видях в youtube. Цялото удоволствие ми струваше 1,60 лв.

    Прилагам снимки, мисля, че стана добре поне за момента свирят добре всичките колонки.

    Поздрави
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колонки за телефон
    От Petya Yaneva във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 14-12-14, 22:37
  2. Колонки за компютър 5.1
    От aleksenergo във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 15-02-14, 18:46
  3. Отговори: 4
    Последно: 04-09-12, 00:10
  4. свързване на колонки към двд
    От sasho_5555 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 19-08-12, 18:29
  5. НАЙ-странните колонки
    От cvb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 28-06-12, 13:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе