Резултати от 1 до 10 от общо 10

55VT30 & PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #1

    55VT30 & PC

    Здравейте , преди няколко дни си взех нова плазма, ТВ-то е свързано с PC чрез HDMI .... при пускане на сигнал на ТВ-то ми изписва " 1080р / 60 hz " , НО не ми изпълва целия екран от Desktop-а :
    [img width=800 height=600]http://img857.imageshack.us/img857/6383/dsc01556hdtv1080.jpg[/img]

    същото се получава и при пускане на плеър от компа (КМPlayer - TotalMedia Theatre 5) , за да 'напълня' изцяло екрана е нужно да пускам ZOOM 2 / ZOOM3 на ТВ-то - при което картината се поразмазва ... При стария ми ТВ (LCD 32') си пълнеше екрана (DVI-DVI) ... Видео картата ми е ATI Radeon HD 4850 (512mb DDR3) - има два изхода DVI - кабела е HDMI-HDMI (чрез адаптер - има си звук) . Нещо трябва да се бърника в настройките (четах за някакви си там "1:1 pixel mapping" , но не съм наясно с нещата - кое от къде да 'разбазикам'
    ... малко (че и много ) помощ


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #2

    Re:55VT30 & PC

    Най-вероятно настройките на видеокартата. Дай снимка на прозореца Display Properties, който си е в самия Уин, а не в Каталист драйвера. И на Advanced - Monitor.

    Picture - Viewing Mode - Game
    Picture - Advanced Settings - 16:9 Overscan - Off
    Picture - Advanced Settings - DVI Input Setting - Full

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #3

    Re:55VT30 & PC

    .... за това ли става на въпрос :rolleyes:



  5. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #4

    Re:55VT30 & PC

    Това Generic PnP Мonitor го подава за телевизора ли?

    Досега на всички Панасоник телевизори, които съм пробвал, се разпознават като Panasonic TV или от сорта от компа.

    Пробвай следното - задай го като единствен монитор, нагласи си 1920х1080х60Хц и кажи какъв е резултата. През HDMI1.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #5

    Re:55VT30 & PC

    Така ... добрата новина е че се оправих :rolleyes:
    LanceLink и при мен си ги разпознава мониторите :


    ... след няколко часово 'ръчкане' из менюта и настройки , влезнах тук :
    [img width=629 height=600]http://img811.imageshack.us/img811/2944/catalist.png[/img]

    преместих OVERSCAN до 0% (беше посредата) и се изпълни целия екран ...
    ... а между другото докато се рових из книжката с инструкции , забелязах (в меню - картина) че има някои 'опции' (или под менюта) които не ми излизат на ТВ-то : http://imageshack.us/f/577/panasonicvt30.png/
    [img width=800 height=567]http://img577.imageshack.us/img577/5194/panasonicvt30.png[/img]

    и тази опция "Picture - Advanced Settings - DVI Input Setting - Full" , която трябваше да 'настроя' на менюто на ТВ-то не излиза (но както се вижда и в книжката с инструкции си е там) ?!?!?!? ... при различнни Viewing Mode (Режим на Гледане) - влизам в Advanced Settings (Допълнителни настройки) , ми изкарва различни опции -НО тази опция не се показва при нито един от всичките режими (макар че не само тя липсва ) ....

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #6

    Re:55VT30 & PC

    Значи пиниза е в Каталиста. Научихме нещо ново
    Как само са кръстили десния край на слайдъра Overscan, а за стойност пише 0% - сладури
    Според мен директно можеш да махнеш отметката "Use the scaling values алабалапортокала..."

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #7

    Отговор: 55VT30 & PC

    Привет , да 'събудим' малко темата
    Имам проблем с 'подаване' на видио сигнала от PC към TV (и да съм честен - това е от както съм закупил ТВ-то ...защо питам чааааак сега - не ми се обсъжда )
    Проблема е в тъмната картина на ТВ-то , когато има тъмни сцени не се вижда НИЩО !?!?!?!?
    Връзката м/у ТВ и комп е през HDMI . Пускам видео към монитора и ТВ (дублирал съм ги) - изпробвано с няколко плеъра !
    Резултата е потресаващ - монитор за 200лв. срещу ТВ за 5000+















    Размених изходите от видео картата тъм ТВ и монитор - все тая .... смених няколко кабела - отново същата картина ...
    Прехвърлих на флашка няколко филма и ги плейвам директно през USB входа наТВ-то , резултата същия !!! ... картината от HDMI - ТЪМНА





    Смених и четерите входа на HDMI към ТВ - същия резултат

    Гледам цифрова телевизия също през HDMI .
    Picture Viewing mode - от настройките на ТВ е едно и също за всички входове - THX ( пробвал съм всички - синема , гейм , динами , нормал )

    ... някакви идеи - кое е за изхвърляне
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от nafplio; 20-11-17 в 22:36.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #8

    Отговор: 55VT30 & PC

    Сравняваш два различни типа дисплеи с коренно различни настройки. Мониторът е с надути настройки за яркост и картината е отишла на майната си...

    Изключи TXH режима и премини на нормален или кино.
    Виж си и настройките на видеокартата ....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #9

    Отговор: 55VT30 & PC

    Не съм имал за цел да сравнявам дисплеите ... просто наблюдавам какво 'губя' от картината при ТВ !
    Както казах , пробвал съм всички режими и положението е същото - има разлика при смяна от един в друг но 'тъмнината' си остава .
    Никога не съм бърникал в настройките на видеокартата - но и не знам каде и какво
    Картата е ASUS - ATI Radeon HD 4850

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #10

    Отговор: 55VT30 & PC

    Яркост, контраст, сатурация на цветовете, нюанси

    инсталирай си AMD Catalyst Control Center
    https://www.tomsguide.com/us/catalys...view-2012.html

    Gigabyte Radeon HD 4850 1GB Passive Review - Page 4

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе