Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #16

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Колега , нещо си се заблудил с тези тунери и се объркваш още повече с понятията ! Нищо лично , но така звучи !

    Да обясня с думи прости - ти си абонат на кабелен оператор Х , който предлага и цифрова телевизия ! По този кабел минават два сигнала - аналогов / за него не ти трябва външен тунер , а само ТВ / и цифров , който е кодиран в повечето случаи и за да гледаш нещо ти трябва декодер / кабелен тунер , който се дава от оператора безплатно при подписване на договор за предоставяне на услуга , а именно цифрова телевизия ! Сега каква марка и модел ще е и какви възможности ще има , зависи от оператора !
    Стана ли ясно дотук ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #17

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    А всичко можеше да ти изясним много по-лесно ,ако беше написал коя е кабеларката и да ти кажем -тя има такива и такива канали и ти трябва това и това. Сега малко на майтап ,малко наистина -ако толкова искаш PIP ,аз имам 32" CRT телевизор с ДВА тунера и PIP и с удоволствие ще ти го продам за 120лв -само че ако идваш да го вземаш идвай с камион ,че е 60кг

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #18

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Да обясня с думи прости - ти си абонат на кабелен оператор Х , който предлага и цифрова телевизия ! По този кабел минават два сигнала - аналогов / за него не ти трябва външен тунер , а само ТВ / и цифров , който е кодиран в повечето случаи и за да гледаш нещо ти трябва декодер / кабелен тунер , който се дава от оператора безплатно при подписване на договор за предоставяне на услуга , а именно цифрова телевизия ! Сега каква марка и модел ще е и какви възможности ще има , зависи от оператора !
    Стана ли ясно дотук ?
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    А всичко можеше да ти изясним много по-лесно ,ако беше написал коя е кабеларката и да ти кажем -тя има такива и такива канали и ти трябва това и това. Сега малко на майтап ,малко наистина -ако толкова искаш PIP ,аз имам 32" CRT телевизор с ДВА тунера и PIP и с удоволствие ще ти го продам за 120лв -само че ако идваш да го вземаш идвай с камион ,че е 60кг
    Цивица, мисля , че по-скоро нещата ми се изясняват откакто писах тази тема, а не че се обърквам. Та. Приеми , че не им ща цифровата към момента. Имам си един кабел коаксиален, с който си гледам кабелната-аналогова. Питам те с думи прости - възможно ли е ако разделя на две кабела (аналогов) със сплитер, единия да си влезне във входа за антена на онзи самсунг, а втория да мине през "устройство" което да влезне в телевизора , така че да мога да гледам 2 тв канала едновременно. Не искам цифрова, и не съм я споменавал , че я искам. Просто искам да знам как с един коаксиален (аналогов) кабел може (възможно ли е) да се раздели на две и да се гледат едновременно 2 канала. Само видеото ли е изход в тази ситуация или има малки устройства, които да се командват с дистанционно, да се настройват каналите с това дистанционно, като му се включи коаксиалния кабел (аналогов) и от това устройство има изход на сигнала , за да се вкарат във вход на тв (не знам кой , сигурно HDMI, но тогава май ще трябва да е цифров сигнала, и става манджа с грозде, или може би трябва да се вкара този сигнал във вхос със скарт букса или чинчове, знам ли).
    До Светльо. Благодаря за предложението, но както съм посочил онзи самсунг при това ЛЕД, това само по себе си говори за "влечението" ми към подобни 60 кг туловища. Да, той е бил хит 2006 г. в палитрата на Самсунг, но сега произвеждат 9 кг ЛЕД с 2,5 см дебелина, и то само при платката с входове, а по-голямата част е около 1,5 см.
    Все още чакам, някой който има подобна инсталация да се включи с нагледен пример.
    До скоро на всички.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #19

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Предложението беше в кръга на майтапа .И защо не им щеш цифровата ?Виждал ли си аналогов а /дори и леко слаба/ как изглежда на LCD ? Та изхода е такъв -вземаш от кабеларката СТБ /това е външния цифров тунер ,който всички предлагат за гледане на цифровия им пакет/ и си го свързваш към някой от входовете на тв и вече имаш PIP -1 сигнал от тунера на тв ,2 сигнал от СТБ.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #20

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от redo
    Питам те с думи прости - възможно ли е ако разделя на две кабела (аналогов) със сплитер, единия да си влезне във входа за антена на онзи самсунг, а втория да мине през "устройство" което да влезне в телевизора , така че да мога да гледам 2 тв канала едновременно.
    С думи прости - може ! Трябва ти обикновен сплитер за да си раздвоиш кабела и нещо такова - http://www.ebay.co.uk/itm/IMPACT-PC-...item3a57f1bbd7 . Поне аз така те разбирам , но сигурно има и други начини , но те колегите ги споменаха !

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #21

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от redo
    Питам те с думи прости - възможно ли е ако разделя на две кабела (аналогов) със сплитер, единия да си влезне във входа за антена на онзи самсунг, а втория да мине през "устройство" което да влезне в телевизора , така че да мога да гледам 2 тв канала едновременно. Не искам цифрова...
    Само видеото ли е изход в тази ситуация или има малки устройства...
    ....за да се вкарат във вход на тв (не знам кой , сигурно HDMI, но тогава май ще трябва да е цифров сигнала, и става манджа с грозде, или може би трябва да се вкара този сигнал във вхос със скарт букса или чинчове, знам ли).

    ...самсунг при това ЛЕД....
    последно мнение по темата

    специална джаджа не знам да се продава.
    видеото с тунер предполагам за 20-тачка можеш да си намериш.

    щом искаш само аналогов сигнал което и от двете да намериш - а освен видео друго не съм виждал ще го вкючваш ама ЗАДЪЛЖИТЕЛНО евро скарт букса или чинчове - друго няма към ТВ , и другия кабел директно към ТВ и ще си гледаш пип-а с 2 аналогови сигнала.
    все пак ще почерпя бира ако успееш да гледаш аналогова ТВ през хдми

    ти си напълно откачен - с извинение без да се обиждаш, МОЛЯ ТЕ преди да купиш ТВ-то върви в кой да е магазин и виж как се вижда аналогова телевизия на LED LCD.
    дори и да го вземеш, ще си гледаш на DVB-C каналите стига да не са закодирани, и скоро ще си искал да си вземеш втори dvb-c тунер.
    аз съм с HD външен dvb-c тунер - HD порнаците къртят - имаше една реклама - все едно си там.
    има тунери дори доскоро имах няколко - adb нещо си - потърси.
    аз съм с това - има си кусури но е бърз и безпроблемен 7 месеца не е забивал. има и недоволни от него...
    но както каза цифрови сигнали не те интересуват и няма да ги коментираме вариантите.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #22

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    видеото с тунер предполагам за 20-тачка можеш да си намериш.
    щом искаш само аналогов сигнал което и от двете да намериш - а освен видео друго не съм виждал ще го вкючваш ама ЗАДЪЛЖИТЕЛНО евро скарт букса или чинчове - друго няма към ТВ , и другия кабел директно към ТВ и ще си гледаш пип-а с 2 аналогови сигнала. ти си напълно откачен - с извинение без да се обиждаш, МОЛЯ ТЕ преди да купиш ТВ-то върви в кой да е магазин и виж как се вижда аналогова телевизия на LED LCD. дори и да го вземеш, ще си гледаш на DVB-C каналите стига да не са закодирани, и скоро ще си искал да си вземеш втори dvb-c тунер. аз съм с HD външен dvb-c тунер - HD порнаците къртят - имаше една реклама - все едно си там.
    има тунери дори доскоро имах няколко - adb нещо си - потърси.
    аз съм с това - има си кусури но е бърз и безпроблемен 7 месеца не е забивал. има и недоволни от него... но както каза цифрови сигнали не те интересуват и няма да ги коментираме вариантите.
    Ами , виж, не ме интересуват към момента, но винаги е добре да знае човек, за в бъдеще какво го очаква. Ето тук (http://www.cifronim.com/%D1%86%D0%B8...1%86%D0%B8.htm ) открих цифрови приемници, но те са около 85 лв до 300 лв. Ти тези ли имаш предвид , че ги предлагат операторите. Не са много евтини. Очаквах да е около 50 лв. Има ли такива цени при операторите за dvb-c? Знае ли някой точно какво предлагат даден оператор в София (който и да е)?
    А също така, можеш ли да дадеш линк за ADB? Що за животно е? И за каква цена говорим.
    До скоро. И лека.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #23

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от redo
    Очаквах да е около 50 лв. Има ли такива цени при операторите за dvb-c? Знае ли някой точно какво предлагат даден оператор в София (който и да е)?
    Колега , операторите нямат навика да продават тези приемници , а да ги дават безплатно на абонатите си , ползващи цифровата им телевизия , за аналоговата - не им трябват и хората не ги взимат !
    Марки много - Каон , Кошип , Топфийлд , Делта , Хансон , Синапс , Шарп , .... има и форуми за сат. и кабелна ТВ и в секцията " Продава" има оферти на добри цени !

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #24

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Аз бях до тук .

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #25

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    И аз май се отказвам !

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #26

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Аз бях до тук .
    Цитат Първоначално публикувано от civica
    И аз май се отказвам !
    Еми като сте рекли, айде една
    Бай

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #27

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Колега , просто с теб не можем да се разберем или се опитваш да ни правиш на маймуни ! Има форуми - чети , безплатно е ! Успех !

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #28

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    или се опитваш да ни правиш на маймуни !
    Айде сега, подобни определения са доста неуместни. Съвсем искрен съм с вас. Съжалявам , че стигна до подобно навеждане на мисълта. Нищо лично. Просто потърсих помощ от запознати и знаещи хора. Благодаря на всички отзовали се. Беше ми наистина полезно. Лека.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #29

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от redo
    Здравейте на всички в този пълен с толкова компетентни хора форум.
    Това , което ме доведе при вас е желанието ми да си купя LCD с 2 тунера (аналогови за кабелна) , но се оказа че след 2006 г. не се произвеждат подобни телевизори. Като подобна екстра е била главно при CRT телвизорите с размери от 29 инча нагоре. Пиша с надеждата, ако има специалисти да кажат:
    1. възможно ли е да се използва функцията PIP на LCD телевизорите с 1 тунер, като вместо външно устройство (игра, двд плейър, външен хард и др.) се използва външен аналогов или комбиниран (аналогов-цифров) тунер, за да се гледат два канала от кабелната едновременно?
    2. продават ли се подобни външни тунери (цифрово-аналогови) и ако да как биха се включили в LCD-то като външно устройство (чрез usb или hdmi)?
    3. ако не се продават , то възможно ли е да се направи подобна джаджа от стар малък евтин CRT телевизор и ако някой може да го направи , колко би струвало?
    4. да знаете или да сте чували за ЛЦД или ЛЕД телвизор с два тунера след 2007 г., който да се продава в България свободно? АКо да, то в кой магазин се намира?
    5. въобще да знаете някой който гледа две телевизии едновременно на лцд или лед в България? Искам подобна възможност примерно когато се следи филм или предаване и пуснат реклами, човек докато е на друг канал да не изпусне филма след рекламите или пък когато има мачове от английското първенство или два мача от различни първенства по едно и също време , да могат да се следят.

    Дано поне някой каже две три думи по темата, тъй като в целия нет на английски почти не се коментира, къде ти да се продават тв с два тунера. Също така, ако сте наясно с проблема относно дефицита на тази възможност в ерата на лцд /лед , бихте ли споделили защо не се правят лцд/лед с два тунера, къде е проблема. По-скъпи ще стават, възможност ли няма, допълнителни устройства ли трябва да се купуват ако човек е на цифрова? Аз не съм на цифрова/сателит, още съм на аналогова и се чудя защо няма никъде два тунера при лцд-тата. Единствено има два тунера при онези огромни тучове 29 инча от 2004-2006 г. последно.
    До скоро и подрави.
    Без да те обиждам ...но това е най-безумното нещо което съм прочел досега в този подфорум. Картина в картината от аналогова кабелна телевизия.
    1. Преминаваш на цифров пакет
    2. Купуваш си два външни тунера /сет-топ-боксове/ от кабелният ти оператор
    или от http://www.cifronim.com/ ако ще ползваш ефирна телевизия
    3. Първият го свързваш стандартно през първият HDMI порт ,а вторият го свързваш друг HDMI порт на който си задал в менюто настройка за РС.

    Само така може да е активна функцията PIP на твоят телевизор. Между другото не си написал модела и марката на телевизора ти.


    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Мисля си, че разбирам въпроса, но отговора - определено не.
    Та накратко според мен въпросът е:
    Как може да се гледа PiP на съвременен LCD телевизор?
    От чисто любопитство мен най-вече ме интересува отговорът на въпроса извън номерираните, а именно:
    От 2006 година насам режат всичко хардуерно което е възможно от телевизорите. Допълнителният тунер освен ,че оскъпява телевизора - усложнява шасито и софтуера. Навремето до 2003 г поставяха 3 процесора ,после до 2006 ги намалиха-поставяха 2 видеопроцесора ,а от 2008 година масово правят еднопроцесорни решения/без 3Д моделите където процесорите са два/. Икономисват и то много жестоко. В ниският и средният клас поставят процесори за по 25 долара които се дънят в обработката на сигнала. Вместо да поставят процесори за по 90-110 долара които действително ще вършат работа...абе скръндзи. Явно шефовете налагат някакви ценови лимити за произведствените цени на R&D отделите. Всичко в името на това ,моделите им да бъдат достъпни за обикновенният потребител. Истински качествените телевизори започват от 10000 долара нагоре.

  18. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #30

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Аз имам lcd LG с PIP, PAP и HDD 80GB. модел 2006г. и още се кефя на тия екстри.Има 2 аналогови тунера.В него е включен само 1 кабел(скарт) от цифровия приемник.Когато той не е включен гледам 2 различни канала само от кабелната! А като е включен(и така предпочитам) деля екрана на два равни,като на левия(със звук) си върви кабелната и си сменям каналите с дистанционното на ТВ-то,а на десния(без звук) върви цифровата и каналите сменям с другото дистанционно(предпочитам нещо със субтитри) А на дистанционното на LG-то от общо 58 копчета само две са за втория тунер- + и - за каналите и едно,което разменя каналите от единия тунер на другия!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам аналогов USB ТВ тунер за Windows 7
    От detronik във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 16-01-15, 22:56
  2. Замяна на ефирен аналогов тунер - с цифров...проблем с изходи и вход.
    От doxr във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-13, 01:01
  3. Продавам аналогов тунер JVC
    От lada2107 във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 09-02-13, 11:38
  4. Купувам аналогов тунер
    От shanko във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 22-01-11, 21:53
  5. Външен тунер за ЛСД монитор?
    От zeroslav във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 26-03-10, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе