Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #1

    Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Здравейте на всички в този пълен с толкова компетентни хора форум.
    Това , което ме доведе при вас е желанието ми да си купя LCD с 2 тунера (аналогови за кабелна) , но се оказа че след 2006 г. не се произвеждат подобни телевизори. Като подобна екстра е била главно при CRT телвизорите с размери от 29 инча нагоре. Пиша с надеждата, ако има специалисти да кажат:
    1. възможно ли е да се използва функцията PIP на LCD телевизорите с 1 тунер, като вместо външно устройство (игра, двд плейър, външен хард и др.) се използва външен аналогов или комбиниран (аналогов-цифров) тунер, за да се гледат два канала от кабелната едновременно?
    2. продават ли се подобни външни тунери (цифрово-аналогови) и ако да как биха се включили в LCD-то като външно устройство (чрез usb или hdmi)?
    3. ако не се продават , то възможно ли е да се направи подобна джаджа от стар малък евтин CRT телевизор и ако някой може да го направи , колко би струвало?
    4. да знаете или да сте чували за ЛЦД или ЛЕД телвизор с два тунера след 2007 г., който да се продава в България свободно? АКо да, то в кой магазин се намира?
    5. въобще да знаете някой който гледа две телевизии едновременно на лцд или лед в България? Искам подобна възможност примерно когато се следи филм или предаване и пуснат реклами, човек докато е на друг канал да не изпусне филма след рекламите или пък когато има мачове от английското първенство или два мача от различни първенства по едно и също време , да могат да се следят.

    Дано поне някой каже две три думи по темата, тъй като в целия нет на английски почти не се коментира, къде ти да се продават тв с два тунера. Също така, ако сте наясно с проблема относно дефицита на тази възможност в ерата на лцд /лед , бихте ли споделили защо не се правят лцд/лед с два тунера, къде е проблема. По-скъпи ще стават, възможност ли няма, допълнителни устройства ли трябва да се купуват ако човек е на цифрова? Аз не съм на цифрова/сателит, още съм на аналогова и се чудя защо няма никъде два тунера при лцд-тата. Единствено има два тунера при онези огромни тучове 29 инча от 2004-2006 г. последно.
    До скоро и подрави.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Добре дошъл в форума !

    Всички ТВ-та имат аналогов тунер !! Въпроса е , че повечето оператори излъчват и цифров сигнал , който в повечето случаи е кодиран и за да гледаш кабелната ти трябва външен тунер , който е цифрово - аналогов ! А сега пак питай какво те интересува !

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Мисля си, че разбирам въпроса, но отговора - определено не.
    Та накратко според мен въпросът е:
    Как може да се гледа PiP на съвременен LCD телевизор?
    От чисто любопитство мен най-вече ме интересува отговорът на въпроса извън номерираните, а именно:
    Цитат Първоначално публикувано от redo
    ... ако сте наясно с проблема относно дефицита на тази възможност в ерата на лцд /лед , бихте ли споделили защо не се правят лцд/лед с два тунера, къде е проблема. По-скъпи ще стават, възможност ли няма, допълнителни устройства ли трябва да се купуват ако човек е на цифрова? Аз не съм на цифрова/сателит, още съм на аналогова и се чудя защо няма никъде два тунера при лцд-тата. Единствено има два тунера при онези огромни тучове 29 инча от 2004-2006 г. последно.
    ...

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    В някои модели може да гледаш сигнал от HDMI входа и картина от цифровия тунер на ТВ -за други модели вторият сигнал може да е от всеки вход на тв -просто трябва да се провери конкретния модел.Общото във всички случаи е ,че основния сигнал трябва да се подава от HDMI и тогава е налична функцията PIP .

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    защо по дяволите ще искаш ТВ с два аналогови тунера?!?
    не мога да разбера какво искаш да направиш???

    купи си ТВ с dvb-t и dvb-c.
    купи си един сателитен или dvb-c тунер за кабелна или каквото там искаш да гледаш
    и си гледай пипа.
    тв-то трябва да има пип.

    Аз така гледах льо ман за да не се изпокараме с девойката

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #6

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    защо по дяволите ще искаш ТВ с два аналогови тунера?!?
    не мога да разбера какво искаш да направиш???
    купи си ТВ с dvb-t и dvb-c.
    купи си един сателитен или dvb-c тунер за кабелна или каквото там искаш да гледаш
    и си гледай пипа.
    тв-то трябва да има пип.
    Благодаря за бързата реакция на изказалите се по въпроса до момента, но за съжаление не видях отговор на проблема ми. Затова ще поясня. Имаме следната ситуация:
    - сигнала е аналогов;
    - при старите тумбести телевизори имаше два тунера вътре, като при запомняне на каналите на единия, то другия възприемаше същата поредност. Затова казвам два аналогови тунера, но може би трябва да е нещо което е външно устройство, в което да вкарам сигнал аналогов от кабелната и по някакъв начин то да засече каналите и да има изход цифров, който да е HDMI, за да се вкара като външно устройство.
    Тъй като в Европа не съм виждал такива екстри, то предполагам че щатите са се представили на ниво. Те са абсолютни консуматори, и няма начин да нямат подобни устройства за картина в картината (КВК) (PIP). Ето една фирма за дивиари, която предлага тази функция:
    http://www.dishnetwork.com/superior-...y/default.aspx
    "Watch Two Shows on One Screen¹; Picture-In-Picture allows you to watch two channels at the same time. Now you don't have to decide which game to watch-watch them both!"
    За съжаление обаче, тези дивиари не се продават в България. Искам като последно да попитам Есткюрти: "Ти какъв сигнал имаш, за да си направиш ПИП?" Предполагам е цифров, щото ако е цифров, може нещата ще изглеждат доста по-лесни, отколкото , ако е аналогов сигнала.
    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    купи си ТВ с dvb-t и dvb-c. купи си един сателитен или dvb-c тунер за кабелна или каквото там искаш да гледаш и си гледай пипа.
    Мисля , че повечето са с двб-т и двб-с, дори има някой и с двб-s за сателитен сигнал директно. купи си един сателитен или dvb-c тунер за кабелна - само ме интересува какво представляват тези външни тунери и къде ги продават, ако може линк.
    Благодаря за активността на всички. Явно ще трябва да се мине на цифров сигнал по кабелната или не е задължително, още не съм сигурен.
    Ето някои лцд-та за пример , на които бих искал да гледам ПИП:
    SAMSUNG LE-37C650 http://www.technomarket.bg/products/...ct_id=09071167
    SAMSUNG UE-37D5000 http://www.technomarket.bg/products/...ung-ue-37d5000

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #7

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от redo
    .... Явно ще трябва да се мине на цифров сигнал по кабелната или не е задължително...
    Не е задължително , но това е бъдещето ! И сега по кабела вървят два сигнала - аналогов и цифров , но обикновено цифровия е кодиран и за гледаш нещо ти трябва декодер / кабелен тунер или кам-модул / и карта на оператора !

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    В някои модели може да гледаш сигнал от HDMI входа и картина от цифровия тунер на ТВ -за други модели вторият сигнал може да е от всеки вход на тв -просто трябва да се провери конкретния модел.Общото във всички случаи е ,че основния сигнал трябва да се подава от HDMI и тогава е налична функцията PIP .
    Кое точно не разбра? За да имаш PIP единият сигнал задължително трябва да е от HDMI вход.В старите модели на Самсунг вторият сигнал може да е от всеки вход /и аналоговия тунер/ -в В серията вече втория може да е от цифровия тунер /само / ,а за новата D не съм проверявал. На коя кабелна си ,че търсиш само аналог?

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #9

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Кое точно не разбра? За да имаш PIP единият сигнал задължително трябва да е от HDMI вход.
    Ок. Да изчистим темата най-накрая. Мисля , че горе-долу ми се избистрят нещата, но като за последно да питам:
    1. Откъде да взема сигнал (цифров или аналогов може да е?) , който да е с накрайник HDMI? Може ли да взема аналогов сигнал да го вкарам през някакъв тунер, от който сигнала да стане през HDMI? Към момента съм на кабелна. Тя е познатата стара аналогова. Какво ми е нужно за да гледам ПИП (два тв канала едновременно). Ок. Трябва да имам ПИП ЛЦД-то. Има два Самсунга които съм посочил по-горе. Второ. Имам към момента аналогов сигнал - може ли да стане с него или какво трябва да направя за да имам този ПИП?
    Благодаря.
    Светльо, не разбирам, или по-точно къса ми се връзката, защото не се казва нищо за аналоговия сигнал. С него може или не може да се направи ПИП на ЛЦД?
    Най-просто е , ако може някой да каже с този SAMSUNG UE-37D5000 http://www.technomarket.bg/products/...ng-ue-37d5000, какво трябва да има човек като сигнал , за да гледа два тв канала едновременно.
    Благодаря, предварително.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #10

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Това е от упътването -външен източник и тунера на тв.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #11

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Добре дошъл в форума !

    Всички ТВ-та имат аналогов тунер !! Въпроса е , че повечето оператори излъчват и цифров сигнал , който в повечето случаи е кодиран и за да гледаш кабелната ти трябва външен тунер , който е цифрово - аналогов ! А сега пак питай какво те интересува !
    Цивица, благодаря за топлия прием и приветсвие. Дано ти ме разбереш добре и ясно. Моля, да се абстрахираш от всичко казано дотук. Ето сега няколко простички неща, които са налице.
    1. Човек има кабелна аналогова телевизия.
    2. Купува си да кажем този ЛЕД тв http://www.technomarket.bg/products/...ung-ue-37d5000 .
    3. На него има опция ПИП с 1 тунер dvb-T/C. Други входове и изходи: ANT IN (предполагам за коаксиалния ми кабел с аналогов сигнал), HDMI IN (предполагам за външно устройство, видео сигнал).
    Въпроса ми е как да пусна по този HDMI IN тв сигнал от коаксиалния кабел на кабелната. По логика, това би трябвало да е някакъв тунер , който да запамети програмите от коаксиалния кабел с аналогов сигнал и от него да има изход с HDMI, който да се вкара в този вход на ЛЕД тв-то. Чудя се това устройство има ли си дистанционно, защото не знам как ще се сменят каналите му нагоре и надолу. Все още всичко ми е тъмна индия, но Есткюрти е написал , че го е направил, но не споменава подробности. Ако има допълнително устройство, то откъде се купува и как изглежда (ако може и линк).
    Благодаря още веднъж на всички взели участие по темата.
    До скоро.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #12

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Ти пак не каза коя е кабеларката -вече май всички имат цифров пакет /ако няма си прави сам изводите/ ,а цифров и аналогов сигнал си вървят по един кабел /същия този коаксиален /.Така че е възможно цифровите програми на кабеларката да не са кодирани и всички тия терзания ти отпадат ,а и да са кодирани -взимаш си модул и карта от кабелната и пак си ОК /стига да не ползват Грифин или някоя друга шитня за кодировка /.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    2 аналогови сигнала - още по-лесно
    един аналогов тунер си имаш на тв-то което си си купил да потдържа ПИП
    2. разрови мазето за старо видео с аналогов тунер. или по оказионите.
    3 когато те цифровизират хвърляш видеото и купуваш си двб-ц или сателитен и гледаш 2 цифрови картини с вградения и външния тунер.

    снимка искаш ли? аз съм с дърт лцд самсунг който има само аналог и двб-т - единственото нещо от което не вкарвам сигнал вътре

    друг е въпроса на 37 цола какво ще видиш - аз на 42 ми е ситно - беше добре като беше в спалничката ми 2.5м на 2.5м а картина в картина допълнително свива нещата...

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #14

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    То при PIP не е водещо качеството /ясно е че картината ще е по-малка/ ,а удобство в определени ситуации /когато се следят две предавания/. Аз например на моя 32 Z309 (CRT) спокойно си доглеждам мача ,докато жената си гледа сериала -мир и спокойствие .

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #15

    Re:Външен тунер (аналогов) за LCD телевизор с PIP (1 тунер)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Ти пак не каза коя е кабеларката -вече май всички имат цифров пакет /ако няма си прави сам изводите/ ,а цифров и аналогов сигнал си вървят по един кабел /същия този коаксиален
    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    2 аналогови сигнала - още по-лесно един аналогов тунер си имаш на тв-то което си си купил да потдържа ПИП
    2. разрови мазето за старо видео с аналогов тунер. или по оказионите.
    Благодаря за съветите. Но все пак, така и не видях някой да даде линк за това устройство. Все пак написах в Гугъл dvb-c, което ми препоръча Цивица.
    Цитат Първоначално публикувано от civica
    за да гледаш кабелната ти трябва външен тунер , който е цифрово-аналогов !
    Предполагам , че под цифрово аналогов тунер има предвид латинското dvb-c/t. Оказа се , че подобен външен кабелен тунер е рядко срещан. Оказва се че сега са качили два такива но много скъпи 160 и 800 лв. (ето тук: http://satshop.bg/category.php?id_category=9 ). А аз се чудя може ли с по-евтиния сателитен такъв да се прихванат от коаксиалния (който е цифрово -аналогов) свободни некодирани цифрови канали. (ето го сателитния: http://satshop.bg/product.php?id_product=197 ). Чудя се този ДМ500С ( http://satshop.bg/product.php?id_product=202 ), дали като пише че е цифров, ще може да хване каналите свободни от коаксиалния, ако там вървят цифров сигнал. А относно видеото, има видеа в страната от 10 лв до 50 лв. Въпреки, че изглеждат 6 пъти поне по-големи (обемни) и ще загрозяват гледката. Чудя се дали може да се извади от видеото само тунера с инфрачервения порт за командване с дистанционното и да се използва без огромното тяло на видеото.
    Моля, който може да предложи външен тунер 50-100 лв, да посочи линк. Тези тунери, които намерих са скъпи и са за възпрозивеждане на дивх, ави, което не ми трябва. Дали има опростени дори до 50 лв, се чудя аз. Също така има външни тунери за компютри като пикселвю (ето пример с PlayTV 415: http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=533599 ). За съжаление обаче, смятам тези тунери за неприложими, поради факта че им трябва инсталиран софтуер на компа за да се засече сигнала. Затова, нека , който наистина има направен лцд с 1 тунер ПИП да гледа два тв канала едновременно, да посочи линк за устройството , откъде може да се купи и погледне как изглежда. Или май само видеото ще излезне читаво за подобен трик. До скоро.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам аналогов USB ТВ тунер за Windows 7
    От detronik във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 16-01-15, 22:56
  2. Замяна на ефирен аналогов тунер - с цифров...проблем с изходи и вход.
    От doxr във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-13, 01:01
  3. Продавам аналогов тунер JVC
    От lada2107 във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 09-02-13, 11:38
  4. Купувам аналогов тунер
    От shanko във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 22-01-11, 21:53
  5. Външен тунер за ЛСД монитор?
    От zeroslav във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 26-03-10, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе