Резултати от 1 до 5 от общо 5

Някой пробвал ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #1

    Някой пробвал ли е?

    Здравейте, от няколко месеца съм собственик на UE40D6510, голям красавец наистина.
    Въпроса ми е някой правил ли си е опити по някакъв начин със сателитния тунер в него?
    Гледам телевизия от Булсат, там знам че за сега няма как да гледам тяхната ТВ без техния приемник. За СателайтБГ знам че може със КАМ модул, но там ценатааааа хич не ме устройва.
    От няколко дни живо се интересувам от сателитната технология, и съм решил за сега ще оставя БулШита за приятелката ми, но се замислям дали да не си взема една друга чиния Triax88 мисля че беше,със един мотор който да я врътка и един сносен конвертор, за да гледам поне свободни канали от други сателите. Идеята ми е да не взимам за сега друг сателитен приемник, понеже за по сносен са си доста пари. И тази новата чиния да я бодна директно във тунера на Самсунга.
    Прочетох в Е-Manula на ТВ-то че този тунер май може да управлява мотор. Некви Дайсек щуротии които изобщо не знам какво правят.
    Ако има някой по-запознат ще съм благодарен да сподели мнение.
    Писах и във форума на ДТВ и там един човек ми каза че е твърде възможно да стане тази работа която съм намислил)
    Също така ако може някой да ми помогне със намирането на повече обяснения за тунера в този телевизор, защото в това ръководство не пише нищо конкретно кое как се прави и т.н.

    P.S. Забравих да кажа че съм пробвал тунера със чинията на Булсат както е в момента на 39градуса и хваща всички канали и се гледат свободните от този сателит.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Някой пробвал ли е?

    Кой спътници са в паметта на ТВ ? Проверявал ли си ? И само свободни програми !

    В другия форум наистина има корифеи в тази материя , не че тука няма , но там са повече и каквото и да питаш вече е питано за него !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #3

    Re:Някой пробвал ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Кой спътници са в паметта на ТВ ? Проверявал ли си ? И само свободни програми !
    Има лист със почти всички спътници, също така може да се добавят и транспондери.
    Може да се слагат отметки на сателитите които искаш да сканираш.
    Мисля че с друга чиния могат да се гледат само свободни канали, понеже момчето от ДТВ форума ми каза че в този тунер едва ли имало емулатор за някакви ключове с които можело да се гледат и заключени канали.

    Да наистина там намерих доста неща, но точно този казус никъде не намерих да разискван.
    Всеки казваше забрави за вградения тунер, ама като им показах Manual-a на 48 страница какво пише и започнаха по друго яче да мислят, но така и никой не ми даде по сносна информация. Казват ми зимай чиния с мотор и пробвай, ама то не става така.
    Ако случайно не се получи какво да го правя това оборудване?
    Аз основно искам да намеря някаква по изчерпателна информация за тунера.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Някой пробвал ли е?

    Като съвет - влизаш в някой магазин за сат.техника и питаш !
    Вградения тунер наистина не е нещо , но си е екстра за малко разнообразие , но за истинско удоволствие си е нужна сериозна инвестиция !

    И това хартиеното , което го имаш е инструкция за бързо пускане - нямаш ли диск ?
    В оня форум са маниаци на тази тема и такива 2157572452 в едно при тях не минават ! Някой имат по 3 чинии и по 5-6 конвертора , абе това са твоите хора , но си има и чакане да ти отговорят конкретно на въпросите !
    Успех !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #5

    Re:Някой пробвал ли е?

    Знам че за да се гледа всичко както трябва си е нужна сериозна инвестиция която на този етап не искам да правя, понеже имам опасения че и с не толкова много паници и конвертори може да стане работата.
    А и не харесвам особено гледката със наредени тави алпака по терасите, но за момента нямам друг избор понеже там където ми е жилището в София все още няма много алтернативи за друга телевизия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Някой знае ли...?
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-13, 11:22
  2. Някой знае ли ?
    От Prometey във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 03-03-04, 19:04
  3. Aston Shell - Някой пробвал ли го е ?
    От DODO® във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 26-02-04, 02:04
  4. Някой пробвал ли е...
    От Dr. Hannibal Lecter във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 08-07-02, 13:33
  5. Някой пробвал ли е софтуера на SL45?
    От DaveMF във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 12
    Последно: 21-05-01, 22:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе