Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с резолюция 32' LCD при връзка с PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DaGa
    Guest
    #1

    Проблем с резолюция 32' LCD при връзка с PC

    Значи LCD-то е Panasonic TX-L32C2EA,видео картата ми е ATI Radeon 9600. ЛСД-то е вързано чрез DVI изхода на видео картата и HDMI входа на телевизора. Софтуера на АTI - Catalys засига маскимална резолюция /Maximum reported resolution/ на ЛСД-то 1920х1080 ЦЪК да,но по-висока резолюция от 1152х648 не става. Е става и на 1280х720,но реже картината от всички страни по малко.. .Дали софта нещо не лъже за маскималната резолюция на LCD-то ? И още нещо,като си наглася резолюцията на 1152х648 на ЛСД-то си ми излиза всичко,но на ТФТ монитора 19' ми стават ограмни иконите,картината се размазва и за да разгледам целият екран трябва да места мишката към краищата на монитора за да се покаже останалата част...

    С две думи искам да си нагласа ЛСД-то да работи на маскималната му резолюция...

  2.  
     
  3. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #2

    Re:Проблем с резолюция 32' LCD при връзка с PC

    Как си задал настройките на двата монитора? Dual view или Clone? Пробвай с Dual view с независима една от друга резолюции.

  4. DaGa
    Guest
    #3

    Re:Проблем с резолюция 32' LCD при връзка с PC

    Би ли ми казал къде ТУК да погледна за да пусне DUAL VIEW,защото мисля че досега не съм виждал такава настройка в софта... имам само Clone и Extend май..

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #4

    Re:Проблем с резолюция 32' LCD при връзка с PC

    Трябва да избереш extended, а за да запълва екрана нулираш overscan или overview, не помня как точно беше записано .

  6. DaGa
    Guest
    #5

    Re:Проблем с резолюция 32' LCD при връзка с PC

    А това "overscan или overview" къде да го търся?

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #6

    Re:Проблем с резолюция 32' LCD при връзка с PC

    Не знам защо си правиш безмислени експерименти, резолюцията на телевизора ти е 1366х768. Вече го обсъдихме, май си забравил...

  8.  
     
  9. DaGa
    Guest
    #7

    Re:Проблем с резолюция 32' LCD при връзка с PC

    Не съм,ама защо не иска да тръгне на 1360х768,а ?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #8

    Re:Проблем с резолюция 32' LCD при връзка с PC

    Изключи монитора (имам предвид въобще да откачиш кабела към него от видеокартата) и пробвай да си настроиш резолюцията на телевизора след това. Компютъра го рестартираш след като си направил това.
    Потърси из менютата на телевизора, вероятно в SETUP, 16:9 Overscan и го изключи. Задай 1366х768 х 60Hz от видеокартата. Това го правиш без въобще да е включен компютърния монитор.

    Ако се опитваш монитора и телевизора ти да показват едно и също нещо, това няма как да стане, тъй като са с различна резолюция, т.е. не трябва да използваш CLONE mode, а телевизора ти трябва да е настроен като EXTENDED в Catalyst Control Panel.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #9

    Re:Проблем с резолюция 32' LCD при връзка с PC

    Цитат Първоначално публикувано от DaGa
    А това "overscan или overview" къде да го търся?
    Ето го това за което ти говорих, ако не си се оправил още,но се е казвало underscan
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с резолюция на монитор Acer 23'
    От mitko_dvd във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 12-04-14, 23:08
  2. Отговори: 5
    Последно: 05-01-14, 12:22
  3. Проблем с Wi-fi връзка
    От Conqueror във форум Технологии
    Отговори: 2
    Последно: 06-03-13, 08:26
  4. проблем с нативната резолюция на Sharp LC-32SA1E
    От demolution във форум Sharp телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-07-07, 21:20
  5. проблем-монитор и резолюция
    От BatVez във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-02-07, 21:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе