Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Новак

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #1

    Новак

    Здравейте на всички ! Тъй като съм новак на тема телевизори, ще съм благодарен на някой, който ми покаже някава тема, файл, книга или каквото и да било, от което да се уча, че с тези съкращения и думи, които използвате се чувствам като теле в железница ! Интересуват ме основните х-стики на телевизорите какво означават, тунери и всичко останало ! Благодаря предварително на всеки помогнал !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Новак

    Добре дошъл във форума!
    Така въпроса ти е много общо поставен и едва ли някой ще седне да напише книга за термините, съкращенията и характеристиките на телевизорите. По-добре формулирай кратки и конкретни въпроси и ще получиш смислени отговори.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #3

    Re:Новак

    Добре .. За какво служи тунера, как ми помага, какъв тунер да гледам да има един телевизор ?

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4

    Re:Новак

    Каква телевизия гледаш (ефирна, кабелна - цифрова или аналогова, сателитна...)?

    Тунерите е у-вото в ТВ-то с което приемаш телевизионния сигнал, който може да е от различен източник (въпроса по-горе).
    Видове тунери:
    DVB-T - тунер за ефирна цифрова телевизия (за в бъдеще от ефира...)
    DVB-C - тунер за кабелна цифрова телевизия (от кабелните оператори)
    DVB-S - тунер за сателитна цифрова телевизия

    Тунерите имат и поддръжка на MPEG2 - стандартна дефениция и MPEG4 - висока резолюция

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #5

    Re:Новак

    Гледам кабелна аналогова на Еском
    EDIT : Що е това HD Ready ?

    Нещо за този модел ?
    http://technomarket.bg/products/0903...hiba-37r3500pg

  7. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #6

    Re:Новак

    Цитат Първоначално публикувано от carpangler
    Гледам кабелна аналогова на Еском
    EDIT : Що е това HD Ready ?

    Нещо за този модел ?
    http://technomarket.bg/products/0903...hiba-37r3500pg
    От къде го изкопа този модел това е от 2007 и освен, че е мостра е и морално остарял с ниски харектеристики и липса на цифрови тунери , бегай далеч !?!!
    Първо дай разстояние от където ще се гледа , осветеност на помещението, бюджет , предпочитание на екстри ( медия плеър, 3D , интернет възможности ...)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #7

    Re:Новак

    Ами ще се гледа от 3 метра, избрах го LCD, защото видях във ворума, че те се гледат в по-осветени помещения, бюджет 600-700 лв и по възможност най-голям(за тея пари). Ще се гледа кабелна на него, тоя плеър не знам за какво е, и-нет и 3д не ми трябват !

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #8

    Re:Новак

    Като единствен вариант за 37-ца за до 700 лв. мисля, че трябва просто да издебнеш промоция на модели LG серии LD или LK. При положение, че 42" LG LK430 беше 800 лв. в Метро, значи ще се появи отново 37-ца за 700 или по-малко.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #9

    Re:Новак

    Приемам също и предложения за 32'' за същата цена
    Как е ?
    http://www.technomarket.bg/products/...sung-le-32d450

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #10

    Re:Новак

    Teлевизор не се купува всяка година. Според мен събери още малко пари (или вземи на заем) и както те е посъветвал колегата 42" LG LK430. За разстояние от 3 метра по-добре 42" а и кабелната ви може да пуснат цифрова ТВ или дай-боже HD канали.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #11

    Re:Новак

    Това е, че те и да пуснат цифрова аз имам още 2 телевизора, на които също трябва да се гледа нещо, пък ако и те са със цифрова става финансово неизгодно. Нямам място за 42 инча, но все пак ще си помисля !
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318869522[/time]_________________________________________________

    За този модел колега дават "Честота на опресняване: 50 Hz" . Това не е ли малко и при гледане на футбол няма ли да има размазвания ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #12

    Re:Новак

    Цитат Първоначално публикувано от carpangler
    За този модел колега дават "Честота на опресняване: 50 Hz" . Това не е ли малко и при гледане на футбол няма ли да има размазвания ?
    Ако искаш да е и с 100 Hz ще трябва да вдигнеш бюджета малко.
    Обаче аз си мисля, че ако ще си взимаш LCD дори и 32 инчово по добре си намери доставчик на цифрова телевизия или може с антена ефирната аналогова евентуално, че аналоговата кабелна ще има доста артефакти при мащабирането на телевизора...
    За разстоянието от което ще гледате по-добре ще е 40-42 инча ТВ.
    Плеърите в телевизорите служат да си гледаш филми, снимки и музика от външен носител (USB флашка, HDD)...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #13

    Re:Новак

    Здравейте отново, приятели ! Както казах по-горе в темата сега съм с аналогова кабелна на Еском. Прочетох, че за да хвана и цифровата им тв-то ми трябва да има DVB-C тунер, да де ама моя телевизор няма. Та в тоя сайт пише, че трябвало да се купи някакво устройство "цифров приемник". За това ли става въпрос ? http://www.escom.bg/?module=tv&action=text&it=tv6 ?

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #14

    Re:Новак

    Така като гледам ,не видях някъде да споменават типа кодировка ,която ползват и има 3 варианта :
    1.най-добрия за теб -не използват кодировка -ръгаш кабела и си хващаш всички ц. канали
    2.използват Грифин /Булкрипт или някоя друга шитня ,за която няма СА модули и ще се наложи да ползваш техния СТБ /много вероятно ,защото не видях да предлагат модули /
    3.използват Конакс или някоя популярна кодировка -вземаш си СА модул и карта от тях и си гледаш на новия тв без външни устройства.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #15

    Re:Новак

    Ето това прочетох аз и си мисля, че ще стане http://www.haskovo.net/index.php?mod...id=62628#USERS !
    п.с. Сега видях, че тв-то има такъв тунер !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе