Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. GTB
    GTB е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #1

    Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    Здравейте и поздравления за професионалния и добре организиран форум!

    Разгледах доста теми по въпроса с избор на телевизор (тъй като ми предстои подобна покупка) в посоченият от мен диапазон, но все още не мога да се насоча към нещо конкретно. Разполагам с ориентировачни параметри и модели (които съм разгледал до момента) и ще се радвам ако можете да ми помогнете с мнения по въпроса.

    Искам да отбележа, че не съм "маниак" или 'разбирач' на тема телевизия/телевизори, но все пак както повечето хора искам да взема нещо с най-добро съотношение цена/качество, имайки предвид, че парите не са малко (поне за мен).

    Ето и по-детайлна информация:

    Изисквания:
    - Ценови диапазон: 1800 - 2100лв.
    - Размер: 40,42''
    - LED/Full LED
    - Поддръжка на 3D ( 2D -> 3D)
    - 1920 х 1080р
    - тунери DVB-T/C, MPEG4
    - поддръжка на български субтитри

    Експлоатация:
    - ще се ползва основно за гледане на филми (свалени от нета) + цифрова телевизия
    - стаята, в която ще се ползва е доста светла
    - дистанция около 2,5-3,5 метра

    Ето и някой модели, които са в списъка на възможни варианти (т.е. такива които съм гледал/проучвал):
    LG:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...80-LG-42LW650S

    Samsung:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...UNG-UE-40D6510

    Philips:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-40PFL8605H/12

    Имаше момент, в който много се бях навил и на плазма, по-конкретно този модел:
    - PANASONIC TX-P42GT30E

    За съжаление обаче, доста хора ме разубеждават с различни доводи от вида на (енергийна ефективност, качество при по-висока осветеност в стаята, дълготраен живот и т.н.). Знам, че има доста сериозни почитатели на плазми във форума (и съм сигурен, че не е напразно), като ще се радвам ако и те добавят някой и друг коментар по отношение на моделчето по-горе и съображенията, които съм изложил.

    Предварително благодаря на всички, отделили време да помогнат с някой и друг хинт

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    Според мен по-добре се откажи от вградения плеър с този бюджет спокойно можеш да си вземеш хубав телевизор (качествена картина) и отделно външен плеър. Ако заложиш да има вграден плеър и DTS то оставя само един избор: Samsung!
    Успех!

  4. GTB
    GTB е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #3

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    Здравей ivodivo и благодаря за отговора. По принцип това не ми е особено важен критерий затова и съм написал "препоръчително". Също така и повечето модели, които съм цитирал не го поддържат.

    Все пак ще го махна от пост-а, за да не внася излишна заблуда

  5. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #4

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    Според мен Samsung , фен съм и , имам 2x40" лсд и лед от марката + led23"монитор пак самсунг какво да кажа работят здраво ден и нощ , последно си взех LG 3д и за сега се справя чудесно,както при хд филми и сд тв с хубави кабели разбира се ..За филипс немога да ти кажа нищо нямам наблюдения,някои друг може би ще ги коментира.

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #5

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    За да гледаш 3D, вграден плеър няма да ти свърши работа.
    Конвертиране 2D -> 3D пък за какво ти е?! Още щом го пробваш, ще разбереш, че няма да го ползваш никога.
    Държиш ли на активни очила?

  7. GTB
    GTB е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #6

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    За да гледаш 3D, вграден плеър няма да ти свърши работа.
    Конвертиране 2D -> 3D пък за какво ти е?! Още щом го пробваш, ще разбереш, че няма да го ползваш никога.
    Държиш ли на активни очила?
    Ами трябва ми да поддържа 3D, т.е. да мога да гледам 3D филми. Доколкото знам трябва да си купя и отделен (което ще е комбинирано със система за домашно кино, но това е друга предстояща тема ), т.е. със сигурност не разчитам само на тв-то (поне така знам от това което ми казват, поправи ме ако съм в грешка).

    По отношение на 2D->3D конверсия вероятно качеството не е кой знае какво, но предполагах че то си е нормално да го поддържа телевизора в случай че има и 3D. В случай, че е някаква бонус екстра, то със сигурност не е задължителна

    Що се отнася до активните очила (предполагам става въпрос за тези с батерията), един от продавачите в технополис говореше, че пасивните били най-щадящи очите и също така че само LG предлагат подобно 3D с пасивни очила. Всъщност това е и един от моделите, които съм споменал по-горе

  8.  
     
  9. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #7

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    За да плеиваш 3д филми ти трябва мултимедиен плеар или от компютъра свързан с тв чрез хдми или дви през усб не съм пробвал на моя ЛГ.Да това ЛГ което си посочил е с пасивни очила и мисля че дават 7 броя , при мен също е така може и отделно да се закупи пакета с 5 бр . на цена мисля около 100лв.2д>3д конверсията не очакваи нищо ..

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #8

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    вземи си по-голям размер например 46 . След един месец ще съжаляваш защо не си взел по-голям размер.

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #9

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    Цитат Първоначално публикувано от GTB


    Що се отнася до активните очила (предполагам става въпрос за тези с батерията), един от продавачите в технополис говореше, че пасивните били най-щадящи очите и също така че само LG предлагат подобно 3D с пасивни очила. Всъщност това е и един от моделите, които съм споменал по-горе
    Да, извинявай - не бях видял, че си посочил и с пасивно. Виж тогава Philips pfl7606h Аз съм с него, ако те интересува нещо, питай.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    1
    #10

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    за Самсунга смея да кажа че съм страшно доволен!!! уникална картина и страшно 3Д )

  13. GTB
    GTB е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #11

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    вземи си по-голям размер например 46 . След един месец ще съжаляваш защо не си взел по-голям размер.
    Предполагам, че си прав до голяма степен , но причината да се спра на малко по-малките модели беше с цел да взема нещо по-качествено, т.е. по-висока серия ако е възможно (в крайна сметка може и 46/47 да взема ).

    Цитат Първоначално публикувано от yo-yo
    за Самсунга смея да кажа че съм страшно доволен!!! уникална картина и страшно 3Д )
    А за кой модел точно говориш ?


    За момента везните най-много клонят към LG-то поради факта че до края на годината дават 5г. гаранция + пасивното 3D, като и двете ми се струват сериозни бонуси. Гледам обаче, че в страниците със спецификации, които Христослав е post-нал, има най-малко писано за него като марка. Ще се радвам ако някой може да сподели мнение от подобен телевизор(LW650S).

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    51
    #12

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    lg е твоя тв,взимаи и не се чуди.

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #13

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    Гаранцията можеш да си я удължиш с доплащане.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    28
    #14

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    Аз съм си супер, преди 1-2 седмици си купих LG LW4500, моделите са почти еднакви със този твоя на който си се спрял. Аз съм много доволен от моя.

  18. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #15

    Re:Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.

    Аз съм си супер, преди 1-2 седмици си купих LG LW4500, моделите са почти еднакви със този твоя на който си се спрял. Аз съм много доволен от моя.



    Да никак не е лош и аз го ползвам вече близо 2 месеца , работи нон стоп

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на телевизор
    От master_86 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-12-13, 18:51
  2. Избор на телевизор
    От Ivanov33 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-12-13, 18:48
  3. Избор на Телевизор
    От acmilan1899 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 22-02-13, 14:38
  4. Избор на телевизор до 700 лв.
    От keleshko във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-12, 19:26
  5. 3D Телевизор до 1800 лв
    От galio8285 във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 24-05-12, 23:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе