Резултати от 1 до 9 от общо 9

3D Телевизор до 1800 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    4
    #1

    3D Телевизор до 1800 лв

    От седмица чета форума , гледам промоции , сравнявам и толкова се обърках , че явно ще трябва да пиша .

    Ще се гледа от 2.5 , 3 метра фронтално , на стена , стойката се регулира .
    Задължително искам да има 3д . Смятам да гледам доста филмчета.
    Стаята е малка с един вратопрозорец , затъмнява се добре
    Предпочитам да може да чете от флаш субтитри, но не е проблем да плейвам през лаптопа HDMI, имам два...
    Интернет, скайп .. не ме вълнуват при положение че ги имам на лаптопа. Не ми и пречат.
    Плазма или ЛСД? Кое е по добре за 3д , от прочетеното излиза май плазмата. Мога да я ползвам правилно.
    40, 46, 50" ?
    Първо бях се насочил към ЛЕД
    Samsung UE-40es6100 - 1549 lv с два броя очила. Много екстри , но май е малък нз.
    ЛГ-42lm660s - това със x-box ?? малко излиза от бюджета http://www.technomarket.bg/products/...42lm660s#packs в Технополис е 1700 със 5г гаранция , но май не са с фул Hd 3d
    LG 47LM615S - 1749 лв с 4 бр очила. пасивно 3д, хубав плеар
    Philips 46PFL5507 - 1749 лв с 2 бр очила. - доста екстри, но лош плеар (през ПЦ то няма да е проблем)

    Сега гледам и плазмите
    PANASONIC TX-P42GT30E 1200 лв без очила, смарт 3д фул хд 2д към 3д има ли?
    LG 50PZ570 - 1400лв без очила ,2D КЪМ 3D КОНВЕРТИРАНЕ
    PANASONIC TX-P50UT50E - 1800лв ,няма цайси , друго не знам. ??? 2д към 3д ?
    PANASONIC TX-P50ST30E - 1800лв ? имат ли разлика , кой е с по добро 3д , 2д към 3д ?

    Малко насока ако е възможно, предполагам очилата за тея плазми ще са по 100 лева и те И все пак ако проблема е единствено в експлоатацията , тоест да се пази първите 200 часа и после де .. предпочитам 50 инча. Няма да си купувам всеки ден ТВ .



  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #2

    Re:3D Телевизор до 1800 лв

    От тия всичките Philips 46PFL5507K.
    Виждал съм ги другите каква им е картината, но този е без конкуренция, ако разбира се говорим за качествена картина и матрица най-вече.
    Успех!!!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #3

    Re:3D Телевизор до 1800 лв

    Много си объркан...
    1. Изясни си диагонала на телевизора като имаш в предвид, че за 3Д колкото по-голям, толкова по-добре за ефектите.
    2. Изясни си коя технология предпочиташ - активно или пасивно 3Д. Отиди в магазина и погледай по 20 минути двете за да разбереш.

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,50677.0.html

    Иначе на пръв поглед избирай един от тези двата.
    PANASONIC TX-P50UT50E или LG 47LM615S

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    27
    #4

    Re:3D Телевизор до 1800 лв

    Колега след дълго чудене /точно като тебе/ аз взех филипса 46пфл5507 , картината му е невероятна за филми мисля ,че това е най добрия избор за момента /мое лично мнение / и за да те вкарам още малко във филма пропуснал си една така наречена "Инпут лаг" стойност защото гледам че ще играеш на игри на този телевизор.Аз играя предимно шутери от първо лице и мога да ти кажа че филипса при включен гейм мод се справя отлично с инпут лага.Прочети малко за този параметър да ти се изяснят нещата.Самсунгите от миналата година отпадат по този параметър всичките.Таз годишните модели не съм ги гледал. Моята препоръка е да си вземеш филипса - няма да съжаляваш

  6. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    4
    #5

    Re:3D Телевизор до 1800 лв

    Благодаря ви, говорих и в двата магазина с момчетата , пускаха ми гледах... и първо реших че 50 инча ми идва голямо , направо грозно за малката стая . Отделно на нормален сигнал от 2.5 метра е трагедия. Та реших да е 40 , 42 . Спрях се на актвивното 3д , доста по дълбоки ми се видяха ефектите. Харесах си плазмата на Панасоник. Но бяха само стари модели . Лично аз препочотех да е GT но се оказаха изчерпани или мостри. Накрая в техно маркет намерих 3 бр , 1 не беше мостра. http://www.technomarket.bg/products/...ic-tx-p42gt30e
    Та вече го тествам , сега ще мъча интернета . Имам една антенка УСБ за WiFi Чудя се дали ще стане , след като е wifi ready .
    Като го донесох в нас , ми изгежда още по голям. Не съжалявам за размера. 1200 лева , бях приготвил 1800лв , така че ще има за очила и за (амортисьри за колата)
    Сега го пуснах да го гледам на ЗУМ за да не се отбелязват логота , макар да ми казаха че този новия NEOPLASMA ДИСПЛЕЙ не бил толкова деликатен.
    АКо имам въпроси ще пиша.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #6

    Re:3D Телевизор до 1800 лв

    galio8285
    Честито
    За W-iFi донгъла
    http://panasonic.jp/support/global/c...ption2_1a.html

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    4
    #7

    Re:3D Телевизор до 1800 лв

    Благодаря Успях да си направя набързо една HOMEGROUP-а , като вътре шернах всички филми и сериали от двата лаптопа. Сега без проблем влизам в тях с телевизора и мога да плейвам филмите и сериалите. Проблема както се досещате е че не тръгват суб. Пробвах по и с флашка , там успях да ги подкарам , но въпреки инструкциите , не тръгват нормални . Правя им енкодинга както е показано , но не станаха. С ВиераСРТ хич не стана. Но главно искам да го направя без флашки и кабели, само по мрежата, затова се заех да намеря бърз начин за вграждане. В момента се мъча. Вграждам ги с AVIAddXSub , но стават divx формат и телевизора не ги засича. Сега трябва да намеря анчин да ги направя отново АВИ и то да става лесно и бързо. Ако се получи ще е много удобно .

    Имам въпрос , възможно ли е да дойде актуализация , чрез която да си подобрят плеара ... Лошо е, че когато гледам стреам , въобще няма шанс да прочете субтитри , опцията за съб е неактивна там

    Иначе съм мн доволен , от скороста на менюто , и от факта, че мога да си спестя кабелите. Имам Creativ 5.1 стар е доста , отзад е с три 3.5мм изхода за предни , задни и суббуфер. Или само с един 3.5мм АUX in . И ще се мъча да го подкарам на 5.1 , ако има начин.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re:3D Телевизор до 1800 лв

    .... a колко "мъки" можеш да си спестиш с един HDMI кабел

  11. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    4
    #9

    Re:3D Телевизор до 1800 лв

    имам кабел , ама си причинявам мъки с него .... е по добре е от колкото да слагам филми на флашка . Подкарах ги със плеара и флашката, след смяна на енкодинга. Искам обаче през нета да ги гледам , за целта да са вградени трябва. С тая програма нищо не става, явно съм мега прост и не мога да ги вградя. Пускам филма на бсплеара няма съб вътре отделно не е ави ... а за да стане пак други програми ?

    PocketDivXEncoder с тази вграждам успешно , но пък няма енкодинг подходящ. Ще се помъча още . Чета и из форума.



    ЕДИТ

    Преборих се с AVIAddXSubs , просто като ги вградя , на бсплеар няма как да ги пусна (става с divX plear, като суб се пускат от менюто иначе не се виждат.) . Оправих настройките на уиндоуса и виждам разширението на файла, само го сменям пак на АВИ . Така Телевизора го вижда през мрежата . Дори си помни настройките и няма нужда да ги пускам всеки път (само първия път). Цялата работа е по 30 секунди на сериалче и 2 мин на филм. Без кабели и флашки.

    Дано съм бил полезен на някой .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на 40,42'' телевизор (3D, led) - 1800-2100лв.
    От GTB във форум Телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 28-10-11, 16:58
  2. PC-та P4-3Ghz/P4 1.8/1800+...
    От noface във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-10, 13:36
  3. лаптоп/1800
    От bibis във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 15-05-06, 22:07
  4. Помощ за Овърклок на AMD T 1800+
    От nid във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 04-07-04, 19:36
  5. atlon xp 1800+
    От ilia84 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-03, 18:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе