Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

какъв телевизор да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #16

    Re:какъв телевизор да избера?

    Dominator, и аз имах същата дилема като теб.Търсих телевизор за баща ми който искаше колкото може по голям,първоначално мислих плазма 50 инча,ама като замерих консумацията на моята 42 инча и видях средно 200 вата за 3 часа я мерих, като максимума беше 340 вата.Зависи какво върви ако е светъл фон консумацията скача.Като знам че телевизора върви по цял ден на основно 3 канала плазмата ще се отпечата с логото за месец.За отпечатване говоря тъй като логото на три канала си стои на CRT 20 инча.С плазмата същото става ако се гледа идин и същ канал.В крайна сметка се спрях на тошиба 46 инча лед за 1600лв, измерих и нейната консумация уреда показва 60 вата, на режим аutoview.

  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #17

    Re:какъв телевизор да избера?

    Режима Auto View при Тошиба е перфектен за гледане на телевизия , за филми също става , но все пак там трябва калибрация за да е както трябва картината.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #18

    Re:какъв телевизор да избера?

    Благодаря за отговора!;-)

    Проблемите са два:

    Въпросната Toshiba която не сте споменали модела, предполагам е модел

    2010?

    И второто нещо е, че ако преди не съм искал LG, но в последствие се склоних към него, то Toshiba като марка, не ми "ляга" на сърцето. Може би греша откъм качество на телевизора.

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Dominator, и аз имах същата дилема като теб.Търсих телевизор за баща ми който искаше колкото може по голям,първоначално мислих плазма 50 инча,ама като замерих консумацията на моята 42 инча и видях средно 200 вата за 3 часа я мерих, като максимума беше 340 вата.Зависи какво върви ако е светъл фон консумацията скача.Като знам че телевизора върви по цял ден на основно 3 канала плазмата ще се отпечата с логото за месец.За отпечатване говоря тъй като логото на три канала си стои на CRT 20 инча.С плазмата същото става ако се гледа идин и същ канал.В крайна сметка се спрях на тошиба 46 инча лед за 1600лв, измерих и нейната консумация уреда показва 60 вата, на режим аutoview.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #19

    Re:какъв телевизор да избера?

    Има го модела в подписа, затова не съм го писал,виж я и нея като параметри, аз съм доволен.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #20

    Re:какъв телевизор да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Има го модела в подписа, затова не съм го писал,виж я и нея като параметри, аз съм доволен.
    ВРЕМЕ НА РЕАКЦИЯ 8 ms?

    А знаеш ли с каква матрица е?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #21

    Re:какъв телевизор да избера?

    Моят е със самсунг, да пише 8 ms, плазмата е с 0,001 ms и има повече размазване на топката при футбол.Тука отделно има 200HZ 100 Hz процесор и още 100 примигване на картината което изглажда нещата, така ми каза момчето в магазина предполагам е бил в час какво ми говори.
    Иначе цветовете на плазмата са доста по добри, тука са малко измити, сигурно трябва калибровка но не ми се занимава.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #22

    Re:какъв телевизор да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Моят е със самсунг, да пише 8 ms, плазмата е с 0,001 ms и има повече размазване на топката при футбол.Тука отделно има 200HZ 100 Hz процесор и още 100 примигване на картината което изглажда нещата, така ми каза момчето в магазина предполагам е бил в час какво ми говори.
    Иначе цветовете на плазмата са доста по добри, тука са малко измити, сигурно трябва калибровка но не ми се занимава.
    Не се разбра на кое ТВ размазва картината?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #23

    Re:какъв телевизор да избера?

    За плазмата говоря, но уточнявам че говоря за фуболната топка и то при началният им летеж, да не ме разбереш погрешно че размазва картината като цяло, доста те обърках май но изтъквам неща които са факт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Какъв Телевизор да избера :)
    От Leonidov във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-02-12, 16:22
  2. Какъв плазмен телевизор Panasonic да избера?
    От djstef_x във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 11-01-12, 20:52
  3. Какъв LED ТВ да избера
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-11-11, 12:28
  4. Какъв CRT-телевизор да избера (~350 лв.)?
    От BerkStock във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-07, 10:28
  5. Какъв хард да си избера?
    От TaSkoHolicS във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-09-03, 21:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе