Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

какъв телевизор да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    какъв телевизор да избера?

    Здравейте! Нямаше да Ви питам този въпрос, ако разполагах с пари, но тъй като телевизора ще се взима на кредит, то въпроса е дали да бъде Plasma или LCD?

    Много ме блазни да взема 50 инчов телевизор, но там цената на LCD е много висока. До 47 инча - LCD, цената е разумна (1600лв.)

    Сега ако ще взимам Плазма - вярно че само с 4 инча разлика в размера, но наложих картон с размерите и определено 50 стои по-добре. Само ме притесняват прогарянията, а и евентуално ако не се спра на плазма Panasonic (главно заради цената), а вместо това на Samsung - много ли ще сбъркам?

    Общо взето телевизора ще се гледа точно от 4 метра. Моля за Вашето мнение. Всеки го блазни големия размер, но понеже майка ми не иска плазма, и като разбрах колко капризни са в първите 200 часа на разработване, но все пак.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Re:какъв телевизор да избера?

    1. 50 инча
    2. Зависи от модела на Самсунг.
    3. Не се плаши от разработката-лесна е.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Re:какъв телевизор да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    1. 50 инча
    2. Зависи от модела на Самсунг.
    3. Не се плаши от разработката-лесна е.
    Предложете модели, то ако ще е плазма, май-няма по-добро на пазара и нас?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323889860[/time]_________________________________________________

    Също ме интересувам, присъства ли функцията за запис на USB в моделите Plasma/LCD, които не са над ценовия диапазон от 1600лв?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323899700[/time]_________________________________________________

    Моля някой да ми даде предложение на последния въпрос за USB функцията?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323899700[/time]_________________________________________________


  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Re:какъв телевизор да избера?


  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Re:какъв телевизор да избера?

    Наистина оценявам Вашето внимание и отговори, ако може още един съпрос.

    Това, в случай, че се спра на Plasma, предполагам разбирате и щом сте посочили Samsung, значи да разбирам че са качествени/конкурентни на Panasonic?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    В случай, че се спра на LCD,

    дали е добра покупка Samsung LE46C650, на фона на новите LED (разбира се пак в същия ценови диапазон)?

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #6

    Re:какъв телевизор да избера?

    От модели 2011 съм гледал само 51D8000 и беше наистина впечатляващ. А 46С650 едва ли ще намериш вече ,май и мостри не останаха ,а ако има ,то трябва да е тотално съсипана мостра. Взимай тазгодишен модел и ако не бързаш може да изчакаш края на януари ,че като им гледам "промоциите"... Между другото днес в Метро май ми се мярна Сони 40ЕХ720 за 1250лв -не съм сигурен ,но няма да е изненада -в Германия е 600 евро.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Re:какъв телевизор да избера?

    Искам за Коледа да си взема телевизор и затова.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Re:какъв телевизор да избера?

    46EX720 не е лош модел ,но на мен не ми харесва матовото покритие на панела.Може да огледаш и този http://www.technomarket.bg/products/...ic-tx-p46st30e ,но ми се струват доста надценени като цена. http://www.technomarket.bg/products/...-47lw4500-451c и http://www.technomarket.bg/products/...90/lg-47lw5590 са добри предложения ,гледам ,че доста колеги от форума са доволни.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9

    Re:какъв телевизор да избера?

    Твърде скъп ми идва Panasonic, Ако ще го взимам, то ще е по-бюджетната серия U.

    Иначе гледах ревю преди малко на lg-47lw4500-451c и въпреки че не съм фен, ще го видя на живо как стои и ще преценя. Иначе знаете ли с каква матрица е? Chi-Mai, AUO, Samsung? Също така, аз си мислех че плюс е да е матов дисплей, противно на плазмените - няма да имат отражение?

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #10

    Re:какъв телевизор да избера?

    Техен (LG) IPS панел ,доколкото знам само в 32" /е и по-малките/ слагат и други освен техни панели.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #11

    Re:какъв телевизор да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Техен (LG) IPS панел ,доколкото знам само в 32" /е и по-малките/ слагат и други освен техни панели.
    А какъв панел е най-добре да има телевизор - MVA, PVA, IPS, S-IPS?

    Това означава ли, че панела на LG отстъпва на Samsung, и въобще IPS - лош панел ли е?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #12

    Re:какъв телевизор да избера?

    Лично за мен IPS са най- добрите панели и това е първото нещо което гледам при покупка на нов телевизор.Не случайно скъпите модели лаптопи с цени няколко хиляди лева и професионални монитори са със същите панели.Някой може би ще кажат ,че черното не е достатъчно добро,но предпочитам големият ъгъл на видимост и реални а не размити цветове.

  16. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #13

    Re:какъв телевизор да избера?

    Dominator ,LG произвеждат и слагат в своите телевизори приоритетно S-IPS, AS-IPS в конкретния модел със сигурност е тяхна. Тези матрици се отличават с отличен ъгъл на гледане по хоризонтала и вертикала , перфектно цветоотдаване - супер реалистични цветове , бързина , отстъпват на S-PVA и MVA по нативен контраст и черно , което в реалността не е болка за умиране.
    S-PVA матриците на Самсунг са с отлично черно и нативен контраст отстъпват в реалността на цветовете и в донякъде в ъгъла на гледане.
    MVA -на производителите AUO CMO-Тайван имат добро черно и нативен контраст, но слаб ъгъл на гледане, като при СМО нещата направо са зле по този показател.
    Като най-балансирана се явява (S)-IPS Pro(Alpha) матрицата на Панасоник-Хитачи - отличен ъгъл по всички посоки и по диагонала , перфектни цветове и бързина , все пак има по-нисък нативен контраст и черно както и факта, че за Европа са само 32" и 37"
    Остават матриците на Шарп ,UV2A които също нямат добър ъгъл на гледане, а тази с 4-те цвята , която има отличен ъгъл пък няма реално цветоотдаване и трудно се калибрира.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #14

    Re:какъв телевизор да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Dominator ,LG произвеждат и слагат в своите телевизори приоритетно S-IPS, AS-IPS в конкретния модел със сигурност е тяхна. Тези матрици се отличават с отличен ъгъл на гледане по хоризонтала и вертикала , перфектно цветоотдаване - супер реалистични цветове , бързина , отстъпват на S-PVA и MVA по нативен контраст и черно , което в реалността не е болка за умиране.
    S-PVA матриците на Самсунг са с отлично черно и нативен контраст отстъпват в реалността на цветовете и в донякъде в ъгъла на гледане.
    MVA -на производителите AUO CMO-Тайван имат добро черно и нативен контраст, но слаб ъгъл на гледане, като при СМО нещата направо са зле по този показател.
    Като най-балансирана се явява (S)-IPS Pro(Alpha) матрицата на Панасоник-Хитачи - отличен ъгъл по всички посоки и по диагонала , перфектни цветове и бързина , все пак има по-нисък нативен контраст и черно както и факта, че за Европа са само 32" и 37"
    Остават матриците на Шарп ,UV2A които също нямат добър ъгъл на гледане, а тази с 4-те цвята , която има отличен ъгъл пък няма реално цветоотдаване и трудно се калибрира.
    Благодаря! ЗНачи доколкотото прочето от поста Ви, няма да сгреша, ако взема LG?

  18. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #15

    Re:какъв телевизор да избера?

    Все пак зависи от модела , но като цяло LG е добър избор .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв Телевизор да избера :)
    От Leonidov във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-02-12, 16:22
  2. Какъв плазмен телевизор Panasonic да избера?
    От djstef_x във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 11-01-12, 20:52
  3. Какъв LED ТВ да избера
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-11-11, 12:28
  4. Какъв CRT-телевизор да избера (~350 лв.)?
    От BerkStock във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-07, 10:28
  5. Какъв хард да си избера?
    От TaSkoHolicS във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-09-03, 21:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе