Резултати от 1 до 9 от общо 9

HDMI Vs. VGA кабел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #1

    HDMI Vs. VGA кабел

    Искам да свържа ТВ-то с някой по хубав кабел(сега е с ЛАН кабел и рутер направена връзката) ,и се колебая м/у HDMI & VGA кабел.Разстоянието е към 10м м/у апаратурата Но съм чувал че дължината на кабела е от мн. голямо значени (за HDMI ) Та въпроса ми е кой да избера от двата,и дали де не опитам да скъся разстоянието на поне 5м. ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Re:HDMI Vs. VGA кабел

    Цитат Първоначално публикувано от dbitzepsa
    Искам да свържа ТВ-то с някой по хубав кабел(сега е с ЛАН кабел и рутер направена връзката) ,и се колебая м/у HDMI & VGA кабел.Разстоянието е към 10м м/у апаратурата Но съм чувал че дължината на кабела е от мн. голямо значени (за HDMI ) Та въпроса ми е кой да избера от двата,и дали де не опитам да скъся разстоянието на поне 5м. ?
    Що си мислиш, че с VGA няма значение дължината - аналогов е! Взимай HDMI няма място за сравнение между двата стандарта...

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #3

    Re:HDMI Vs. VGA кабел

    Иначе за HDMI да внимавам ли какъв е и колко метра е дълаг ( 5м или 10м ) Да се съобразявам ли,че в нета има цени както и за 20-30 лв.,така и за около 100лв. ?

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4

    Re:HDMI Vs. VGA кабел

    Ами аз съм ползвал и ползвам все още от 15лв. 2 бр. 5 метрови от техномаркет и нямам никакви проблеми със сигнала но гледам тв-то ти е с 3D възможности ще е добре да поддържа този стандарт т.е. да е High-speed кабел v1.4 например... Нямам наблюдения с по-дълги HDMI кабели. Предлагам ти да отидеш в някой магазин и да попиташ на място но според мен няма нужда от много скъпи кабели.

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re:HDMI Vs. VGA кабел

    High-speed кабел v1.4 с дължина 10 метра едва ли ще има евтин.По скоро опитай да скъсиш разстоянието на 5 метра и си приготви към 30-40лв за кабел.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #6

    Re:HDMI Vs. VGA кабел

    Аз съм с този- http://www.vali.bg/?action=products&...ts_details.php -10метра и нямам проблеми,но не гледам 3D.Имат и 1.4 - http://www.vali.bg/?action=products&...ts_details.php
    Мисля,че можеш да се разбереш с тях,да го изтестваш все пак и ако имаш проблем да го върнеш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #7

    Re:HDMI Vs. VGA кабел

    И за този стандарт 1.3 или 1.4 на HDMI се гожвири различно.Едни са на мнение,че кабела си е кабел и пренася един и същ сигнал,а други ,че за 3Д трябвало все пак да бъде 1.4.... ?

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #8

    Re:HDMI Vs. VGA кабел

    Според мен и версия 1.3 става но за риповете поне а за оригиналните 3D Blu-Ray диск някой който е пробвал да сподели. Иначе ето една табличка:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #9

    Re:HDMI Vs. VGA кабел

    Взех 5 метров HDMI кабел Сега остава само да ми помогенте за свързването ,как да го направя Дал сам снимка на видео картата си (GeForce GT 440 ) ,каква програма да си изтегля и каква настройка да направя Благодаря предварително
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HDMI 1.4a кабел
    От Blazhev във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 01-04-13, 12:51
  2. Кабел HDMI
    От abv във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 12-10-12, 11:06
  3. Избор на HDMI кабел
    От Shmi във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 07-06-12, 13:45
  4. Продавам кабел HDMI-HDMI 10 метра марка "HAMA"
    От SuN_CiTy във форум Продава
    Отговори: 7
    Последно: 06-11-10, 10:45
  5. HDMI-DVI кабел
    От doc във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 5
    Последно: 15-01-07, 01:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе