Резултати от 1 до 6 от общо 6

Какъв hdmi кабел да си взема за моята конфигурация?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    7
    #1

    Какъв hdmi кабел да си взема за моята конфигурация?

    Здравейте на всички! Имам лаптоп Тошиба Космио F50-108 с видео nVidia 9700M GTS. Не можах да намеря никъде информация дали hdmi-a на видеото ми поддържа 1.4 стандарт или не. Телевизора ми е Toshiba 46sl733. Трябва ми 10 или 15 метров hdmi. Има ли смисъл, в моя случай да си купувам 1.4 стандарт или не?

    http://reset.bg/catalog/40/4017/4017101/ този кабел пише че има
    Код:
    HDMI High Speed supports 10-bit, 12-bit and 16-bit (RGB or YCbCr) color depths, for stunning rendering of over one billion colors in unprecedented detail
    a този http://shopping.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%B...1%8F-tech-line
    Код:
    Дълбочина на цвета: 30/36/48 Bit
    Ако се има предвид едно и също нещо, разликата ми се струва нереална.. Другото което ме съмнява е
    Код:
    Резолюция: 1440 пиксела
    при червения.. ще опъне ли този кабел 1920x1080? Може би имат предвид за 1440 долна, и максимална 2560х1440, но само гадая. Дайте ми напътствия моля! Благодаря на всички!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Какъв hdmi кабел да си взема за моята конфигу

    Аз не схващам тук защо трябва да дадеш толкова пари за 10-15 метров кабел при положение,че ще служи за връзка с лаптоп ,които е лесно преносим.Няма смисъл от версия 1,4 на кабела.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    7
    #3

    Re:Какъв hdmi кабел да си взема за моята конфигурация?

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Аз не схващам тук защо трябва да дадеш толкова пари за 10-15 метров кабел при положение,че ще служи за връзка с лаптоп ,които е лесно преносим.Няма смисъл от версия 1,4 на кабела.
    Удобство. Няма да мога да прекарам интернет през hdmi-a ми? Какъв 1.3 бихте ми препоръчали, тея хама добри ли са?

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:Какъв hdmi кабел да си взема за моята конфигурация?

    Няма значение какъв ще купиш моите са no name и пак вършат работа.Вземи най евтиния за 10-12лв,а за още 30тина ще си купиш и рутер и ще имаш и нет до лаптопа.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    7
    #5

    Re:Какъв hdmi кабел да си взема за моята конфигурация?

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Няма значение какъв ще купиш моите са no name и пак вършат работа.Вземи най евтиния за 10-12лв,а за още 30тина ще си купиш и рутер и ще имаш и нет до лаптопа.
    Твоя предполагам не е 15 метра... рутер си имам... Гоня практичност и качество на разумна цена. Бих спестил един кабел, ако има възможност. Бих желал да получа отговор на въпросите от първия пост. Благодаря!

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Re:Какъв hdmi кабел да си взема за моята конфигурация?

    говориш за 15 метров hdmi и практичност и качество -това са напълно несъвместими неща.Обясни по подробно каква е цялата идея и може и да се измисли вариант на разумна цена ,че и да е качествено ,но пак ти повтарям с този дълъг кабел няма да има качество защото евтино и хубаво няма ,а и дългите връзки не са за препоръчване понеже се губи качеството.Иначе и двата кабела от посочените ще ти свършат работа защото долната е 1440.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 25
    Последно: 26-03-15, 22:37
  2. Какъв HDD 1TB да взема?
    От Icety във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 27-02-11, 10:00
  3. Имам въпрос за моята конфигурация.
    От maggio във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 07-04-05, 18:40
  4. Какъв LCD да си взема?
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-08-04, 16:47
  5. Какъв монитор да си взема?
    От shavo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 24-12-03, 15:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе