Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    Здравейте! Ще сменям сегашния HDMI 1.3 кабел с такъв, който поддрържа 3D. Искам да уточня, че кабела ми трябва за да гледам BlueRay 3D, както и за друго SBS. В момента не ми е активно менюто и затова ще купя версия 1.4.

    Въпросът ми е, понеже ще го купувам от Техномаркет, този вариант добър ли е?

    http://technomarket.bg/products/0908...able-1-8m-bulk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    77
    #2

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    Здрасти , гледай единствено на кабела да пише High Speed HDMI ,марката по твой вкус ,магазина също

    от википедиа :

    Standard HDMI Cable – up to 1080i and 720p
    Standard HDMI Cable with Ethernet
    Automotive HDMI Cable
    High Speed HDMI Cable – 1080p, 4K, 3D and Deep Color
    High Speed HDMI Cable with Ethernet

    Поздрави !

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    Въпреки ,че в повечето случаи няма голямо значение , аз бих заложил на мааалко по-скъпото изпълнение
    http://technomarket.bg/products/0908...e-1-8m-blister или нещо подобно в ценовия диапазон 15-25лв , просто избягвам най-евтините решения ,за да не се разкарвам пак до магазина.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #4

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Въпреки ,че в повечето случаи няма голямо значение , аз бих заложил на мааалко по-скъпото изпълнение
    http://technomarket.bg/products/0908...e-1-8m-blister или нещо подобно в ценовия диапазон 15-25лв , просто избягвам най-евтините решения ,за да не се разкарвам пак до магазина.
    То хубаво, ама днес си взех Gamebird HDMI 1.4 пише отзад, че поддържа 3D,

    [img width=552 height=600]http://img408.imageshack.us/img408/4697/aaahlc.jpg[/img]


    но като го свързах към плеъра и нищо, от дистанционното на телевизора, както предния път с версия HDMI 1.3 - само от 2D->3D активна икона... Сложих и блурей диска и ме подкани да си включа 3D, това означава ли, че плеъра не поддържа през usb SBS, Top/Bottom и т.н? Или да отивам да го връщам и да взема друг?

    Също щом ме подканва само през блурей диск, това означава ли че и стария щеше да ми свърши работа?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    По принцип това изискване за 1.4 е малко маркетингов трик -всеки HDMI /няма значение какво пише на опаковката/ ,който се води високо скоростен /над 10gbt/s /. Това за SBS малко не ми стана ясно какво правиш и какво не става.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    По принцип това изискване за 1.4 е малко маркетингов трик -всеки HDMI /няма значение какво пише на опаковката/ ,който се води високо скоростен /над 10gbt/s /. Това за SBS малко не ми стана ясно какво правиш и какво не става.
    Обяснявам, когато свържа usb директно през порта на телевизора, ми се появяват всички икони, но са активни само следните:

    2D->3D, SBS, Top/Bottom

    през usb на плеъра не ми дава следните опции, дори през 1.4 версия

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #7

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    Това е дори когато възпроизвеждаш SBS филм? BD плеъра ти възпроизвежда същите SBS филми ,при които възпроизведени през USB на ТВ се активира 3Д опцията? За SBS/TB филми не ти е нужен 1.4 HDMI.
    Когато пуснеш SBS филм през USB порта на BD плеъра ,на екрана на тв имаш ли изображение разделено на две /ляво/дясно или горе/долу според файла/? На дистанционното на BD плеъра имаш ли бутон "3Д" ,който да трябва да натиснеш? Кой беше точния модел на плеъра ,че да му потърся упътването?

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Това е дори когато възпроизвеждаш SBS филм? BD плеъра ти възпроизвежда същите SBS филми ,при които възпроизведени през USB на ТВ се активира 3Д опцията? За SBS/TB филми не ти е нужен 1.4 HDMI.
    Когато пуснеш SBS филм през USB порта на BD плеъра ,на екрана на тв имаш ли изображение разделено на две /ляво/дясно или горе/долу според файла/? На дистанционното на BD плеъра имаш ли бутон "3Д" ,който да трябва да натиснеш? Кой беше точния модел на плеъра ,че да му потърся упътването?
    HX806PE.

    Да, дори на SBS и другите, нямам въпросните икони, които да са активни - стоят си сиви и има за избор само от 2D->3D конверсия.Точно заради това взех версия 1.4, понеже плеъра има dts audio, иначе нямаше да е проблем да гледам през телевизора. В момента в който пусна същия филм, свален от нета SBS формат, през кабела на версия 1.3 HDMI от плеъра на домашното кино през usb- не се появяват иконите (стоят неактивни), същото е положението и сега, след като купих кабел 1.4. Аз натискам дистанционното на телевизора за да активирам менютата, за 3D картина.На дистанционното на плеъра няма 3D бутон.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    Няма как проблема ти е да е от кабела. Виждал съм как BD 3D си върви по кабел, на който даже и версия 1.3 не пише.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #10

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    В менюто на плеъра имаш опция "3D MODE" -трябва да е на "on" .Другото за което се сещам е за настройките на ТВ при сигнал от HDMI входа да има нещо.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #11

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    В менюто на плеъра имаш опция "3D MODE" -трябва да е на "on" .Другото за което се сещам е за настройките на ТВ при сигнал от HDMI входа да има нещо.
    Ще погледна, благодаря!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326571839[/time]_________________________________________________

    В плеъра настройките за 3D са на "on". Не виждам къде е проблема... Явно телевизора е направен по по-добър начин от плеъра, понеже щом по HDMI 1.3 разчита през външен вход usb на телевизора, а плеъра дори и това не може през usb - иконите са неактивни, то същия проблем си остава и със HDMI 1.4.

    @svetlio1, как мода да видя настройките за HDMI в телевизора?


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #12

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    На стр.51 в упътването на тв са настройките за 3Д.
    * Забележка: включете 3D режима автоматично
    за HDMI вход при възпроизвеждане на 3D
    blueray съдържание.
    Това е написано там ,може би там е "ключа от палатката" .

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #13

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    На стр.51 в упътването на тв са настройките за 3Д.
    * Забележка: включете 3D режима автоматично
    за HDMI вход при възпроизвеждане на 3D
    blueray съдържание.
    Това е написано там ,може би там е "ключа от палатката" .
    Добре, но аз на BlueRay имам 3D, но на SBS, Top/Bottom нямам активни икони през usb плеъра на домашното кино?!?

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #14

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    Явно плеъра ти за домашно кино не подава какъвто трябва сигнал, че телевизора да усети, че е 3D.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #15

    Re:Има ли значение какъв HDMI 1.4 кабел?

    Има нещо гнило в цялата работа...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кабел HDMI
    От abv във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 12-10-12, 10:06
  2. Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 20:04
  3. HDMI Vs. VGA кабел
    От dbitzepsa във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 13-01-12, 15:24
  4. Продавам кабел HDMI-HDMI 10 метра марка "HAMA"
    От SuN_CiTy във форум Продава
    Отговори: 7
    Последно: 06-11-10, 09:45
  5. HDMI-DVI кабел
    От doc във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 5
    Последно: 15-01-07, 00:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе