Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

LCD/LED телевизор 32" до 700лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #16

    Re:LCD/LED телевизор 32" до 700лв

    intercooler,а защо не погледна и панасониците ,които ти препоръчаха.
    TNN,бъркаш технологиите ми се струва ти ми говориш за турските тв от 2002г.,които са CRT.Там е друга бира защото ползват старото шаси на Филипс.Темата е за лсд модели и сам каза,че си потребител

  2.  
     
  3. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #17

    Re:LCD/LED телевизор 32" до 700лв

    Панасониците не следва да се пропускат... А доколкото чета - турците сега произвеждат Хитачи с матрици на Самсунг - продават ги при по-изгодни цени... Интересно ми е специалисти да кажат дали подобен избор е правилен и удачен. Трябва ли да чакам нови модели на турски Хитачи - заради очаквани още по-добри характеристики? Алтернативата е да си избера по-скъпи Панасоник или Филипс - и нищо да не изчаквам.

  4. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #18

    Re:LCD/LED телевизор 32" до 700лв

    Слагат панели на Самсунг в Хитачи ,ама в определени модели 40/46" , това важи и за Финлукс . За 32/37" панелите няма да са Самсунг по -скоро на LG. Аз се учудвам на политиката на Самсунг да продава панели на други фирми , а да слага в свои доста скъпи тайванските .
    Всеки нов модел има повече екстри и има решени някои стари проблеми , например за две години Вестел обновиха графиката на менюто, разшириха формaтите на медиа плеъра , добавиха DVB-С тунер и PVR функция , смениха ДУ ...Така че , ако изчакаш новите им модели сигурно ще са по-добри от старите , но и другите марки не спят и се развиват.
    Лично аз не бих се колебал м/у Панасоник и Филипс от една страна и Хитачи от друга изобщо , особено ако се отнася за основен телевизор , а не за спалня или кухня.

  5. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #19

    Re:LCD/LED телевизор 32" до 700лв

    Благодаря за мнението, nkd. При мен обаче са налице доста изправни и добре работещи различни стари телевизори - трябва да им се намери някакво място за ползване. Иначе с жена-съпруга наглава лесно не се излиза... За да приеме Хитачито-24 инча - именовах го като новогодишен подарък... Вече го харесва. А не щеше и да чуе за подобна идея - заради значителни разходи за ремонти. Сега може да се наложи да изчакам и .... 8-ми март - за следващ "подарък"... Имам време да се мотая за преценката си, а дотогава може и да са спрели от производство не само плазмите на Панасоник...

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #20

    Re:LCD/LED телевизор 32" до 700лв

    Та...взех филипс 4606. Предпочетох ЛСД пред ЛЕД. Доволен съм, въпреки по-големите размери, картината е по-добра, с по-меки цветове. Но имам няколко дребни забележки. С цифровата няма никакви проблеми. Но като го свържа с HDMI към лаптопа и пусна НD филм, има 2 неща, които ме дразнят:
    1. Има насичане, особено забележимо при бавни сцени - например как някой ходи по улицата. Не знам дали е от компа или от телевизора. Видеокартата е Радеон 6590 1гб - като на лаптопа няма насичане или аз не го виждам, понеже е по-малък.
    2. Забелязвам също и едно неприятно присвяткане на по-светли сцени. Сякаш се мени контраста, Не знам как да го обясня, все едно матрицата не се осветява с лампи, а с огън.

    Телевизорът се гледа от 2 - 2.5 метра. Всички опции от Pixel HD като динамичен контраст, динамична яркост, 100хз съм ги изключил, гледам на preset КИНО.
    Тези проблеми характерни ли са за други ЛЦД-та или проблемът е само в мен и или трябва да се примиря или да го връщам?

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #21

    Re:LCD/LED телевизор 32" до 700лв

    1. Стробинга при филмите се вижда по-лесно колкото е по-голям телевизора. За начало можеш да пробваш да пускаш от радеона точно честотата, на която е филма, който пускаш - в общия случай 24Хц. Т.е. 1920х1080х24Хц. На моя външен плейър имам копче за смяна на честотата и резолюцията, която подава, и в зависимост от сигнала има промяна в "насичането" - напр. ако пусна някакъв запис, който е на 50Хц (да речем Формула 1) да се възпроизвежда на 1920х1080х60Хц, се забелязва такова леко насичане.
    При всички филми има стробинг, защото се снимат на много малко кадри в секунда, можеш да се позаиграеш и с Digital Natural Motion HD или както там се казваше в твоя телевизор в PixelPlus менюто, а също и да се тестваш с 100-те херца. Така или иначе условието от радеона да пускаш честотата, на която е филма, си остава.

  8.  
     
  9. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #22

    Re:LCD/LED телевизор 32" до 700лв

    1. Пробвавай и с включени 100хц.
    2. Ако има такъв и има възможност изключи светлинния сензор .

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #23

    Re:LCD/LED телевизор 32" до 700лв

    Пробвах с 24хц - при това положение филмите дори не тръгват....на 60хц си прекъсва веднъж на минута и е яко дразнещо, особено ако се гледа отблизо. Не знам дали проблемът не е от плеъра, но пуснах филм и през Powerdvd и през Arcsoft - съществена разлика няма. А дали има възможност да е от HDMI кабела? С включени 100хц от телевизора също не забелязвам подобрение. Динамичният контраст го оправих поне, беше вклюена опцията.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    7
    #24

    Re:LCD/LED телевизор 32" до 700лв

    Здравейте, аз съм пред същата дилема- имам бюджет 700лв и искам да закупя 32" LCD или LED телевизор. Вчера с баща ми ходихме до Tехномаркет и той хареса http://www.technomarket.bg/products/...onic-tx-l32c4e , а аз харесах http://www.technomarket.bg/products/...ung-le-32d450. Кой е по-добрият избор. Харесва ми, че Panasonic са с IPS матрица, но вчера четох, че тази технология имала някакви недостатъци, а този модел на Samsung бе препоръчан на някого в този форум. Ако има нещо по-добро, моля предложете го.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #25

    Re:LCD/LED телевизор 32" до 700лв

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    TNN, в Англия не са и чували за Финлукс или поне аз не видях.
    А за Beko чували ли са?

  13. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #26

    Re:LCD/LED телевизор 32" до 700лв

    Цитат Първоначално публикувано от fotofen
    Здравейте, аз съм пред същата дилема- имам бюджет 700лв и искам да закупя 32" LCD или LED телевизор. Вчера с баща ми ходихме до Tехномаркет и той хареса http://www.technomarket.bg/products/...onic-tx-l32c4e , а аз харесах http://www.technomarket.bg/products/...ung-le-32d450. Кой е по-добрият избор. Харесва ми, че Panasonic са с IPS матрица, но вчера четох, че тази технология имала някакви недостатъци, а този модел на Samsung бе препоръчан на някого в този форум. Ако има нещо по-добро, моля предложете го.
    Панасоника е с отличната IPS-Alpha(pro) матрица, а в Самсунга е някоя тайванско-китайска . Ако търсиш по -добра картина се спри на Панасоника , ако търсиш по-добър медия плеър - на Самсунга .

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    7
    #27

    Re:LCD/LED телевизор 32" до 700лв

    Благодаря на nkd за мнението! Ще съм много благодарен на hristoslav2 да даде мнението си?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на смарт 3d телевизор до 700лв.
    От Георги Цонев във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 08-12-14, 19:16
  2. Избор на LED телевизор до около 700лв.
    От d3mon1c във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-14, 14:03
  3. Избор на телевизор до 700лв.
    От pesho666 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 03-04-14, 23:16
  4. Помощ за избор на телевизор 22" - 26""
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-12, 13:55
  5. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе