Резултати от 1 до 14 от общо 14

Помощ за DLNA мрежа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    Помощ за DLNA мрежа?

    Здравейте! Днес си купих два рутера TP -Link 841n, и свързах успешно интернета на компютъра. Въпроса е сега, дали настройвам правилно втория рутер, който е вързан към домашното кино. Свързвам го посредством предоставения от самия рутер кабел, като от страната на рутера го поставяв в гнездото, където пише wlan, то е едно синьо, а другия край го свързвам директно към плеъра. Тока ли трябва да е, или бъркам нещо?

    P.S. Прочетох, че май ще ми трябва dd-wrt за целта?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #2

    Re:Помощ за DLNA мрежа?

    Здравей, колега! Дай още малко информация - какво точно се опитваш да направиш? Да пуснеш по мрежата файлове от компютъра на дом. кино; да пуснеш интернет на дом. кино? Напиши модела на дом. кино.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Re:Помощ за DLNA мрежа?

    Цитат Първоначално публикувано от kotarankat
    Здравей, колега! Дай още малко информация - какво точно се опитваш да направиш? Да пуснеш по мрежата файлове от компютъра на дом. кино; да пуснеш интернет на дом. кино? Напиши модела на дом. кино.
    Опитвам се да направя следната врътка да подкарам поне DLNA , за интернет на плеъра после ще "мечтая"...

    Плеъра е от подписа. Само да споделя, че в момента съм задал парола рутера, за да може другите комшии около мен да не се възползват от нета.

    Ако трябва допълнително инфо ще пиша.

    Не съм сигурен, дали не трябва да се клонира мак адреса на компа, за да стане "врътката", но както казах съм много "бос" в тази сфера. Иначе Рутера TP-Link 841N, по идея поддържа WDS, което ще рече задаване като клиент, което в случая целя аз да го направя.

    В момента в който пусна кплеъра да търси настойки, имам опции да въведа ръчно, или да са динамични настойки. След като дам динамични и ми изписва че няма мрежа...

    Ще кача и видео в youtube.

    Ето линк https://www.youtube.com/watch?v=TGGOcxn5YZc#


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331317949[/time]_________________________________________________

    В един друг форум, ми казаха че съм купил погрешен рутер, тоест трябва да взема такъв който е AP, а този не бил такъв, това верно ли е?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #4

    Re:Помощ за DLNA мрежа?

    Имаш ли възможност от първия рутер да пуснеш кабел директно към плеъра или са в различни стаи?

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Re:Помощ за DLNA мрежа?

    Цитат Първоначално публикувано от kotarankat
    Имаш ли възможност от първия рутер да пуснеш кабел директно към плеъра или са в различни стаи?
    В различни стаи са, а и дори ако имаше най-малката възможност да прекарам кабел, сега нямаше да се занимавам.;-)

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #6

    Re:Помощ за DLNA мрежа?

    За съжаление и аз мисля че си за АП като второ устройство, поне не виждам плеъра да има възможност да му се сложи донгъл.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Re:Помощ за DLNA мрежа?

    Стана!;-)
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331332920[/time]_________________________________________________

    Сега остава въпроса със субтитрите, дали могат да се пускат през DLNA?

    Използвам Домашний медиа сервер.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8

    Re:Помощ за DLNA мрежа?

    Много моля, някой да качи видео, как се слагат субтитри в Домашний медиа сервер, понеже следвам инструкциите и нищо.

    Важно е да уточня, че не искам да се транскодира филма, по време а извеждане на субтитрите, понеже аз възпроизвеждам файлове, които се поддържат от плеъра!

    Благодаря!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #9

    Re:Помощ за DLNA мрежа?

    Здравей,

    по принцип субтитрите трябва да се поддържат по подразбиране от плеъра. Това което е нужно е филма и субтитрите да са в 1 папка и да се казват по един и същи начин. Също така съм забелязал, че при LG понякога не ги пуска ако са с много дълго име. Така че направи името на филма и субтитрите до 20 символа да речем и пробвай.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Re:Помощ за DLNA мрежа?

    Цитат Първоначално публикувано от iskren.dimov
    Здравей,

    по принцип субтитрите трябва да се поддържат по подразбиране от плеъра. Това което е нужно е филма и субтитрите да са в 1 папка и да се казват по един и същи начин. Също така съм забелязал, че при LG понякога не ги пуска ако са с много дълго име. Така че направи името на филма и субтитрите до 20 символа да речем и пробвай.юю

    Здравей!

    Субтитрите се поддържат от плеъра, но само ако се плейват от външен носител - HDD/USB FLash, поне така си мисля.

    Не е от наименованието, понеже през USB ги разчита, през DLNA, Само Nero и то на произволен принцип...

    За пример ето тези субтитри rx-twb-720p не се показват през DLNA, преза usb тръгват.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331559480[/time]_________________________________________________

    Ако може все пак някой да помогне, като качи видео?

    Ще съм му много благодарен!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331568061[/time]_________________________________________________

    За да тръгват с Nero, значи проблема, не е в преименуването.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #11

    Re:Помощ за DLNA мрежа?

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator

    Не е от наименованието, понеже през USB ги разчита, през DLNA, Само Nero и то на произволен принцип...

    За пример ето тези субтитри rx-twb-720p не се показват през DLNA, преза usb тръгват.
    Само за да съм сигурен, че не е от името, пробвай да преименуваш и субтитрите и филма на нещо от 1 дума без тирета и всякакви други специални символи, например twb и пробвай да го подкараш през DLNA.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #12

    Re:Помощ за DLNA мрежа?

    Цитат Първоначално публикувано от iskren.dimov
    Само за да съм сигурен, че не е от името, пробвай да преименуваш и субтитрите и филма на нещо от 1 дума без тирета и всякакви други специални символи, например twb и пробвай да го подкараш през DLNA.
    За съжаление не е от това...

    Пробвах Вашите инструкции, например филма Exam, субтитрите са Exam.srt.

    Тук става въпрос до конкретната програма HMS, а не толкова че субтитрите са дълги, понеже с Nero не ми прави проблем, като изключим само на един филм, който е 24GB - Fast Five.

    P.S. Опциите за субтитри в програмата с каква кодировка да са, така както пише в първия пост - ANSI, или UTF-8?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #13

    Re:Помощ за DLNA мрежа?

    HMS-a има доста настройки и може да се загубиш. Това което трябва да се направи е следното:
    1. Правиш си папка в която слагаш всички субтитри, без значение за кой филм става на въпрос.
    2. Влизаш в HMS -> Настройки -> Чтение свойств (долу в табовете 3-ят) . Тук на опцията "Каталог субтитров" избираш папката която си направил със субтитрите.
    3. Рестарт на сървъра и би трябвало да се получи.

    Ако ли не за всеки един филм си има индивидуална настройка -> десен бутон върху името на филма -> Специални настройки.

    Доста неща има този сървър.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #14

    Re:Помощ за DLNA мрежа?

    Цитат Първоначално публикувано от iskren.dimov
    HMS-a има доста настройки и може да се загубиш. Това което трябва да се направи е следното:
    1. Правиш си папка в която слагаш всички субтитри, без значение за кой филм става на въпрос.
    2. Влизаш в HMS -> Настройки -> Чтение свойств (долу в табовете 3-ят) . Тук на опцията "Каталог субтитров" избираш папката която си направил със субтитрите.
    3. Рестарт на сървъра и би трябвало да се получи.

    Ако ли не за всеки един филм си има индивидуална настройка -> десен бутон върху името на филма -> Специални настройки.

    Доста неща има този сървър.
    Благодаря, че се опитвате да помагате, но тези неща съм ги пробвал и не става и не става.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331802480[/time]_________________________________________________

    По-късно ще кача клип да видите настройките, които правя.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331812921[/time]_________________________________________________

    Ето видео...

    ! Private video

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 18-06-13, 20:11
  2. DLNA и NAS за Samsung 46C750 помощ при избор???
    От gera4ko във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 9
    Последно: 11-04-12, 03:11
  3. DLNA и NAS за Samsung 46C750 помощ при избор???
    От gera4ko във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-05-11, 17:25
  4. Помощ за лан мрежа
    От Nasko0o във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 06-02-06, 23:09
  5. Помощ за мрежа
    От svetliof във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 20-07-03, 00:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе