Резултати от 1 до 3 от общо 3

[Моля за ПОМОЩ] DLNA прекъсване през 30 минути - Samsung UE37ES6710 + ONT Huawei HG8245

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    2
    #1

    [Моля за ПОМОЩ] DLNA прекъсване през 30 минути - Samsung UE37ES6710 + ONT Huawei HG8245

    Здравейте,

    От няколко дни вече се боря да пусна безпроблемно DLNA сървър, който да работи със смарт телевизора, но до момента без особен успех. Ще карам направо, не искам да отегчавам никой.

    #########################
    Хардуер, с който разполагам?
    #########################


    Лаптопа, на който пускам DLNA сървъра:
    AMD Phenom II N950 Quad Core ~2.1GHz
    12 GB DDR3 Ram
    Mobility Radeon HD 5650
    Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter (B/G/N)
    SSD - Операционната система
    Външен HDD (2.5" - 640GB / 5400rpm) през USB - склада с медия файлове
    Windows 7 Ultimate X64

    ONT Huawei HG8245 - Това е стандартният оптичен мрежов терминал с вграден Wi-Fi рутер, който използват от мтел за абонатите си на оптичен интернет и цифрова телевизия.

    Samsung Smart TV UE37ES6710 - Не знам какво да напиша особено за телевизора, поддържа повечето известни видео формати и общо взето от USB не ми е направил проблем с нито един филм, включително и 1080p 3D. С 2 думи, доволен съм.


    ################
    Какъв е проблема?
    ################


    Проблема е, че при пускане на филм през DLNA след максимум 30 минути излиза съобщение, което гласи "Проверете мрежовите настройки" и съответно телевизора превключва веднага на HDMI порта, на който е закачен set-top-box-a. След това, DLNA сървъра вече не се вижда от телевизора, а единствения начин да го види отново е да изгася телевизора за няколко секунди и след това да го пусна отново. И така още 30 минути (максимум) и пак и пак и пак и пак .... коса и нерви не ми останаха. НЯМА ВРЪЗКА м/у DLNA сървъра и този проблем, опитах с Serviio и с PS3 Media Server!

    #####################################
    Какви типове свързване на мрежата съм пробвал
    #####################################


    Вариант 1 (Тестван с PS3 Media Server и Serviio) - ПРОБЛЕМА ПРИСЪСТВА

    Лаптоп чрез WiFi - N стандарт 300Mbit към ONT Huawei HG8245
    Телевизор чрез WiFi (предполагам, че се връзва на N, не знам как да преоверя) към ONT Huawei HG8245

    Това беше първоначалният вариант на свързване и когато забелязах проблема реших, че може би е по-добре да вържа телевизора чрез LAN кабел към ONT-то за да съм сигурен, че връзката е поне 100Mbit.
    ---------------------------------------------
    Вариант 2 (Тестван с PS3 Media Server и Serviio) - ПРОБЛЕМА ПРИСЪСТВА

    Лаптоп чрез WiFi - N стандарт 300Mbit към ONT Huawei HG8245
    Телевизор чрез LAN кабел към ONT Huawei HG8245

    Имах големи надежди, че този вариант ще проработи, но уви и той се издъни...
    ----------------------------------------------
    Вариант 3 (Тестван с PS3 Media Server и Serviio) - ИМА ЛЕКА РАЗЛИКА

    Лаптоп чрез WiFi - N стандарт 300Mbit към ONT Huawei HG8245
    Телевизор чрез LAN кабел към ONT Huawei HG8245

    Тук обаче реших да включа и телефона си, за да разбера дали проблема е в телевизора ИЛИ е във DLNA сървъра. Т.е. на телевизора си пуснах 1 филм, а на телефона друг.

    Проблема не се появи около час и тъкмо, когато се бях зарадвал телевизора ОТНОВО загуби връзка с DLNA сървъра, а телефона продължи да си дава филма без проблем...


    Рових къде ли не, какво ли не четох. В тази тема се дава УЖ решение на проблема:
    Код:
    http://forum.serviio.org/viewtopic.php?f=5&t=10289
    С 2 думи, да се включи UPnP и IPv4 Multicast функциите на рутера, а да се изключи IPv6 Multicast фунцкията. Звънях на оператор, уж ги направиха тия настройки (защото клиентите нямат достъп до настройките на ONT-то), уви промяна нямаше....

    Тук вече леко се притесних, че проблема е в телевизора и прибягнах към последния известен ми вариант за връзка м/у устройствата...
    ----------------------------------------------
    Вариант 4 (Тестван с PS3 Media Server и Serviio) - ПРОБЛЕМ НЯМА

    Лаптоп чрез LAN кабел към ONT Huawei HG8245
    Телевизор чрез LAN кабел към ONT Huawei HG8245

    Гледах 2 филма, БЕЗ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ, което ме навежда на мисълта, че проблема се крие в ONT-то и по-специално в Wi-Fi връзката му с лаптопа, макар, че е 300 МBit/s явно се получава някакъв дроп на мрежата или и аз не знам какво.
    -----------------------------------------------

    В КРАЙНА СМЕТКА обаче НЕ СЪМ ДОВОЛЕН, защото искам да ползвам DLNA през WiFi (т.е. поне DLNA сървъра да не ми е вързан за рутера с кабел, а да си стои в другата стая, където си е),

    НЯКОЙ сблъсквал ли се е с този проблем и има ли идеи как да подкарам варианта с безжична връзка м/у лаптопа и ОНТ-то, и жична/безжична връзка м/у телевизора и ONT-то (без значение е, защото са близко едно до друго)?

    МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ!

    Благодаря предварително на всички!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #2

    Отговор: [Моля за ПОМОЩ] DLNA прекъсване през 30 минути - Samsung UE37ES6710 + ONT Huawei HG8245

    Цитат Първоначално публикувано от MythosBG Виж публикацията
    Здравейте,

    От няколко дни вече се боря да пусна безпроблемно DLNA сървър, който да работи със смарт телевизора, но до момента без особен успех. Ще карам направо, не искам да отегчавам никой.

    #########################
    Хардуер, с който разполагам?
    #########################


    Лаптопа, на който пускам DLNA сървъра:
    AMD Phenom II N950 Quad Core ~2.1GHz
    12 GB DDR3 Ram
    Mobility Radeon HD 5650
    Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter (B/G/N)
    SSD - Операционната система
    Външен HDD (2.5" - 640GB / 5400rpm) през USB - склада с медия файлове
    Windows 7 Ultimate X64

    ONT Huawei HG8245 - Това е стандартният оптичен мрежов терминал с вграден Wi-Fi рутер, който използват от мтел за абонатите си на оптичен интернет и цифрова телевизия.

    Samsung Smart TV UE37ES6710 - Не знам какво да напиша особено за телевизора, поддържа повечето известни видео формати и общо взето от USB не ми е направил проблем с нито един филм, включително и 1080p 3D. С 2 думи, доволен съм.


    ################
    Какъв е проблема?
    ################


    Проблема е, че при пускане на филм през DLNA след максимум 30 минути излиза съобщение, което гласи "Проверете мрежовите настройки" и съответно телевизора превключва веднага на HDMI порта, на който е закачен set-top-box-a. След това, DLNA сървъра вече не се вижда от телевизора, а единствения начин да го види отново е да изгася телевизора за няколко секунди и след това да го пусна отново. И така още 30 минути (максимум) и пак и пак и пак и пак .... коса и нерви не ми останаха. НЯМА ВРЪЗКА м/у DLNA сървъра и този проблем, опитах с Serviio и с PS3 Media Server!

    #####################################
    Какви типове свързване на мрежата съм пробвал
    #####################################


    Вариант 1 (Тестван с PS3 Media Server и Serviio) - ПРОБЛЕМА ПРИСЪСТВА

    Лаптоп чрез WiFi - N стандарт 300Mbit към ONT Huawei HG8245
    Телевизор чрез WiFi (предполагам, че се връзва на N, не знам как да преоверя) към ONT Huawei HG8245

    Това беше първоначалният вариант на свързване и когато забелязах проблема реших, че може би е по-добре да вържа телевизора чрез LAN кабел към ONT-то за да съм сигурен, че връзката е поне 100Mbit.
    ---------------------------------------------
    Вариант 2 (Тестван с PS3 Media Server и Serviio) - ПРОБЛЕМА ПРИСЪСТВА

    Лаптоп чрез WiFi - N стандарт 300Mbit към ONT Huawei HG8245
    Телевизор чрез LAN кабел към ONT Huawei HG8245

    Имах големи надежди, че този вариант ще проработи, но уви и той се издъни...
    ----------------------------------------------
    Вариант 3 (Тестван с PS3 Media Server и Serviio) - ИМА ЛЕКА РАЗЛИКА

    Лаптоп чрез WiFi - N стандарт 300Mbit към ONT Huawei HG8245
    Телевизор чрез LAN кабел към ONT Huawei HG8245

    Тук обаче реших да включа и телефона си, за да разбера дали проблема е в телевизора ИЛИ е във DLNA сървъра. Т.е. на телевизора си пуснах 1 филм, а на телефона друг.

    Проблема не се появи около час и тъкмо, когато се бях зарадвал телевизора ОТНОВО загуби връзка с DLNA сървъра, а телефона продължи да си дава филма без проблем...


    Рових къде ли не, какво ли не четох. В тази тема се дава УЖ решение на проблема:
    Код:
    http://forum.serviio.org/viewtopic.php?f=5&t=10289
    С 2 думи, да се включи UPnP и IPv4 Multicast функциите на рутера, а да се изключи IPv6 Multicast фунцкията. Звънях на оператор, уж ги направиха тия настройки (защото клиентите нямат достъп до настройките на ONT-то), уви промяна нямаше....

    Тук вече леко се притесних, че проблема е в телевизора и прибягнах към последния известен ми вариант за връзка м/у устройствата...
    ----------------------------------------------
    Вариант 4 (Тестван с PS3 Media Server и Serviio) - ПРОБЛЕМ НЯМА

    Лаптоп чрез LAN кабел към ONT Huawei HG8245
    Телевизор чрез LAN кабел към ONT Huawei HG8245

    Гледах 2 филма, БЕЗ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ, което ме навежда на мисълта, че проблема се крие в ONT-то и по-специално в Wi-Fi връзката му с лаптопа, макар, че е 300 МBit/s явно се получава някакъв дроп на мрежата или и аз не знам какво.
    -----------------------------------------------

    В КРАЙНА СМЕТКА обаче НЕ СЪМ ДОВОЛЕН, защото искам да ползвам DLNA през WiFi (т.е. поне DLNA сървъра да не ми е вързан за рутера с кабел, а да си стои в другата стая, където си е),

    НЯКОЙ сблъсквал ли се е с този проблем и има ли идеи как да подкарам варианта с безжична връзка м/у лаптопа и ОНТ-то, и жична/безжична връзка м/у телевизора и ONT-то (без значение е, защото са близко едно до друго)?

    МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ!

    Благодаря предварително на всички!
    Детайли на ASUS RT-N10E Рутери-Ами смятам,че проблема е в рутера!Аз ползвам този от линка и съм доволен!Безжична връзка компютър-рутер,а от рутера до тв съм с кабел понеже моделът на тв-Toshiba 32tl838g няма wi-fi!Когато бях с рутер на "Виваком" и аз имах подобен проблем-филма ми вървеше около 30-40 минути и спираше.Смених рутера е всичко стана ОК!Успех!

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: [Моля за ПОМОЩ] DLNA прекъсване през 30 минути - Samsung UE37ES6710 + ONT Huawei HG8245

    Цитат Първоначално публикувано от marfi62 Виж публикацията
    Детайли на ASUS RT-N10E Рутери-Ами смятам,че проблема е в рутера!Аз ползвам този от линка и съм доволен!Безжична връзка компютър-рутер,а от рутера до тв съм с кабел понеже моделът на тв-Toshiba 32tl838g няма wi-fi!Когато бях с рутер на "Виваком" и аз имах подобен проблем-филма ми вървеше около 30-40 минути и спираше.Смених рутера е всичко стана ОК!Успех!
    Здравейте,

    Благодаря за отговора marfi62. Всъщност аз също бях убеден, че проблема е в рутера и затова се свързах с техническия отдел на Mtel, като ги помолих да прегледат някой настройки, които бяха споменати тук там из интернет, когато търсих решение на проблема.

    В крайна сметка, смениха ми firmware-a на ONT-то и всичко си дойде на мястото. Ако някой има проблеми от сорта, просто да се обади на съпорта и да им каже, те ще се погрижат за всичко. Още по-лесния вариант е да пуснете една нова тема в подфорума за поддръжка във форума на Мегалан.

    Благодаря още веднъж за предложението и отделеното време да драснеш!

    Успех на всички!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Субтитри през Samsung Allshare (DLNA) UE32D5000
    От razziel във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 14
    Последно: 14-10-13, 19:03
  2. DLNA и NAS за Samsung 46C750 помощ при избор???
    От gera4ko във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 9
    Последно: 11-04-12, 02:11
  3. DLNA и NAS за Samsung 46C750 помощ при избор???
    От gera4ko във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-05-11, 16:25
  4. Sanyo SAP-V25J - разскрежава през 5 минути
    От gomi във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 19-11-08, 19:31
  5. Отговори: 10
    Последно: 23-12-03, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе