Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Избор на 3D телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    11
    #1

    Избор на 3D телевизор

    Здравейте. Влезе ми нещо мухата да си взема 3D телевизор. Основно мисля да го ползвам за 3D игри на компютър и PS3 - най-вероятно няма да се използва като телевизор въобще.

    Интересува ме дали 3D технологията влошава по някакъв начин картината в 2D режим?
    Също така се чудех дали това не е от тези джаджи, които са интересни за една седмица и след това омръзват. В този случай по-скоро бих си взел обикновен ТВ, като при това положение ще мога да си взема малко по-голям екран. Размерите, на които съм се спрял са 32 за 3D и 37 за обикновен. Други критерии, които имам са - екрана да не е гланцов и също така, би било добре да е проверен от NVidia за работа с техните видео карти (те имат един списък).

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #2

    Re:Избор на 3D телевизор


  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Re:Избор на 3D телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от yloquen
    Здравейте. Влезе ми нещо мухата да си взема 3D телевизор. Основно мисля да го ползвам за 3D игри на компютър и PS3 - най-вероятно няма да се използва като телевизор въобще.

    Интересува ме дали 3D технологията влошава по някакъв начин картината в 2D режим?
    Също така се чудех дали това не е от тези джаджи, които са интересни за една седмица и след това омръзват.
    Именно това е - притежавам такъв телевизор и досега съм изгледал не повече от 3 филма. До месец след покупката, ще предпочетете да гледате нормални филми.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Re:Избор на 3D телевизор

    Също така се чудех дали това не е от тези джаджи, които са интересни за една седмица и след това омръзват.
    За момента, както е представена 3D технологията, да се гледа с очила , отговора е ДА!

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Re:Избор на 3D телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    За момента, както е представена 3D технологията, да се гледа с очила , отговора е ДА!
    Не съм съгласен, просто в домашни условия някак си не е същото, друго си е на Imax или на обикновено 3D кино да речем. Кефиш се първите няколко дни, след това вече не.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Re:Избор на 3D телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Не съм съгласен, просто в домашни условия някак си не е същото, друго си е на Imax или на обикновено 3D кино да речем. Кефиш се първите няколко дни, след това вече не.
    С кое не си съгласен, харесва ти 2 часа да стоиш с очила ли? Аз не отричам 3D-то, но в този вариант за мен е неприемливо, нито в кино, още по-малко в домашни условия. Ако след време развият технологията без очила, можеби ще е интересно. В крайна сметка всичко омръзва, но с налагането на ограничения то става и неприятно.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Re:Избор на 3D телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    С кое не си съгласен, харесва ти 2 часа да стоиш с очила ли? Аз не отричам 3D-то, но в този вариант за мен е неприемливо, нито в кино, още по-малко в домашни условия. Ако след време развият технологията без очила, можеби ще е интересно. В крайна сметка всичко омръзва, но с налагането на ограничения то става и неприятно.
    Прочети ми поста пак, не намирам смисъл да повтарям, след като не си схванал поста...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Re:Избор на 3D телевизор

    Аз добре схващам, ама друг не обяснява добре, какво пише. Аз казвам, че омръзва бързо, заради ограниченията в момента.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    11
    #9

    Re:Избор на 3D телевизор

    Благодаря за отзивите, макар че те малко ме разколебават :rolleyes: Ще поразгледам още малко темите във форума и ще си помисля ...

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Re:Избор на 3D телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Аз добре схващам, ама друг не обяснява добре, какво пише. Аз казвам, че омръзва бързо, заради ограниченията в момента.
    Аз пък казвам същото, но няма кой да чете!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #11

    Re:Избор на 3D телевизор

    Е, поне малко разколебахме колегата yloquen, да си даде парите за по-голям тв, а не за 3D

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    11
    #12

    Re:Избор на 3D телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Е, поне малко разколебахме колегата yloquen, да си даде парите за по-голям тв, а не за 3D
    Ами след доста ровичкане в нета останах със следното впечатление: Употребата за игри определено има повече почитатели от тази за филми. Имаше доста позитивни отзиви както за PS3, така и за PC.
    Обаче след като поразгледах по-евтините модели съм доста притеснен от това, че всички те имат проблеми. LG (LW4500), заради пасивните очила губи Full HD. Samsung D6000 има някакъв бъг и пак не е 1080p, а пък Sony EX720 има crosstalk.
    С друг думи, оставам с впечатлението, че технологията още не е там, където един лаик като мен може да си купи нещо, без да се притеснява, че ще бъде прецакан ... Тези модели май всички са от 2011. Може би тези от 2012 са елиминирали проблемите? Е да, но и ценичките са доста по-солени ...

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #13

    Re:Избор на 3D телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от yloquen
    Ами след доста ровичкане в нета останах със следното впечатление: Употребата за игри определено има повече почитатели от тази за филми. Имаше доста позитивни отзиви както за PS3, така и за PC.
    Обаче след като поразгледах по-евтините модели съм доста притеснен от това, че всички те имат проблеми. LG (LW4500), заради пасивните очила губи Full HD. Samsung D6000 има някакъв бъг и пак не е 1080p, а пък Sony EX720 има crosstalk.
    С друг думи, оставам с впечатлението, че технологията още не е там, където един лаик като мен може да си купи нещо, без да се притеснява, че ще бъде прецакан ... Тези модели май всички са от 2011. Може би тези от 2012 са елиминирали проблемите? Е да, но и ценичките са доста по-солени ...
    Затова не трябва да четете, а да пробвате...

    P.S. Точно за гейминг пасивната технология е по-добрата!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    11
    #14

    Re:Избор на 3D телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Затова не трябва да четете, а да пробвате...

    P.S. Точно за гейминг пасивната технология е по-добрата!
    Какви са предимствата? Не, казвам, че не е така, но все пак NVidia са избрали активната технология за техните очила, а те все пак са експерти в областта.
    На пасивната технология не ми харесва, че се губят половината редове, което при разстоянията, от които аз ще гледам, със сигурност ще си личи.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #15

    Re:Избор на 3D телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от yloquen
    Какви са предимствата? Не, казвам, че не е така, но все пак NVidia са избрали активната технология за техните очила, а те все пак са експерти в областта.
    На пасивната технология не ми харесва, че се губят половината редове, което при разстоянията, от които аз ще гледам, със сигурност ще си личи.
    Отидете в магазина и пробвайте двете технологии и ще разберете. Достатъчно е да кажа, непоносимия flicker при активната технология. А като се вземе на предвид, че игри се играят по-продължително, то просто няма да е приятно, но винаги може да се намери човек, на който му е по-добре с активното 3D. Това, че Nvidia са избрали тази технология, нищо не означава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на телевизор до 32 in
    От fossil97 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 11-02-14, 21:24
  2. Избор на телевизор
    От kingharold във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-14, 23:03
  3. Избор на Телевизор
    От acmilan1899 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 22-02-13, 14:38
  4. Избор на ЛСД 40''телевизор
    От bizybone във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-10-11, 15:48
  5. Избор на телевизор !
    От bat_Valio във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 19-03-10, 14:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе