Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #1

    Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Здравейте,
    бих желал да помоля уважаемите форумци за съвет в търсенето на добър ТВ за новата стая на децата ми.
    1. Размера е 32" - това е максимално възможния размер, за да влезе в отвора на "мултимедийната" секцийка - приблизително 90/70 см. От опит знам, че специално при ТВ точно размера е от съществено значение. Разстоянието за гледане е около 2.5м, като ТВ е разположен централно срещу двете ъглови легла
    2. Основната идея е ТВ да е "актуален" (не се смейте) поне 2 години - затова ми се струва подходящо да е 3д (макар и за мен все още да е безмислено и даже вредно), смарт (едва ли някой ползва реално браузъра, най-много скайп), 1080р - задължително. На вградените плеари много не вярвам - мисля че дори най-простия отделен WD TV Life или Diva ще ги превъзхожда многократно и като видеообработка, субтитри, да не говорим че правят и ъпскелинг до 1080р.
    3. Трябва да се ползва безпроблемно с игрова конзола
    4. Разбира се - възможно най-хубавия образ, без размазвания, ефекти и т.н.
    5. Разумно погледнато съвсем спокойно мога да си взема нещо 2Д, 1366/768 за 500лв., хем и ако го счупят децата няма да ме е яд толкова, но пустата му мода и перспектива...затова слагам ориентировъчен бюджет 1000лв.


    На прима виста съм се спрял на Panasonic TX L32ET5E http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NIC-TX-L32ET5E

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #2

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Ами, вариантите не са много и мисля, че общо взето си подбрал най-добрия за тези пари.

    Може да погледнеш все пак и този модел: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IPS-32PFL5507K

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Вземи я модифицирай малко тая секция на ширина и си вземи 40", ако ще даваш 1000лв.:SAMSUNG UE-40EH6030 :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria-ширината му е към 93см. Ако все пак решиш да е 32", то въобще не ти трябва с 3Д.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #4

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Ами, вариантите не са много и мисля, че общо взето си подбрал най-добрия за тези пари.

    Може да погледнеш все пак и този модел: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IPS-32PFL5507K
    Благодаря за първото мнение по темата. В класа от 1000 лв. избора е сведен до:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...or-LG-32LW579S
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IPS-32PFL5507K
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NIC-TX-L32ET5E


    Имаш ли нещо специално предвид като по-добо при Филипса?
    Или да задам по-общо въпроса: Кое от трите е най-добро?

    Струва ми се, че по-високия клас модели от около 1400лв, не предлагат кой знае какво повече от посочените и затова не ги обсъждам

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Вземи я модифицирай малко тая секция на ширина и си вземи 40", ако ще даваш 1000лв.:SAMSUNG UE-40EH6030 :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria-ширината му е към 93см. Ако все пак решиш да е 32", то въобще не ти трябва с 3Д.
    Разбирам добре думите ти. Секцийката е готова и представлява ето това: http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?pag...view&iID=18633
    32" е максимума, който може да влезе в отвора. Добре знам какво значи размера, вече 3 години имам 46-ца, плазма на Пан - оказа се доста добра.
    За 3Д се чудя и е отбелязано, че е малко в перспектива, да не изпадаме още от сега от курса

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #5

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Щом е за детска , вземай с пасивно 3Д - Панасоник-а е добър вариант , при 32" общо взето повечето фирми ползват "смотани":D панели май с изключение на Панасоник и ЛГ при 3Д моделите (там са от ЛГ).

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #6

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Щом е за детска , вземай с пасивно 3Д - Панасоник-а е добър вариант , при 32" общо взето повечето фирми ползват "смотани":D панели май с изключение на Панасоник и ЛГ при 3Д моделите (там са от ЛГ).
    Какво значи смотани панели, колега? Доколкото знам само корейците са си с техни...

    - - - Обновено - - -

    Пичове, аз последните години изпаднах малко от темите с ТВ. Едно време си спомням, даже имаше хора, които тестваха на място и казваха - ето този има хубаво черно, ето този размазва, онзи има кофти звук.
    Има ли някой, който да е правил нещо подобно с посочените 32-ки? И особено тази на Панасоник

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Под "смотани" имах предвид най-евтиното на пазара от китайските производители за 32" ТВ най-важното условие обикновено е цената от известните брандове май само ЛГ все още прави 32" . Теста и сам може да го направиш -все пак крайният избор трябва да е твой - сложи мач и филм на флашка и тествай.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #8

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Не ми се щеше, но ето че пуснатата муха със смотаните панели ме вкара в лек филм - поразпитах малко и се оказа, че харесвания Панасоник е с евтин китайски панел. Пасивните очила са тип - от Зрънчо. От друга страна само Самсунг и ЛГ на цени обаче 1300-1400 са уж със свестен панел и активни очила ис 400хз генератори правят добре изразено 3Д. Тръгнах от 500, стигбах до 1500 лв. Мисля, че 1500 за 32-ка е наистина неразумно. Толквоа ли са лоши тези китайски панели?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    69
    #9

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Не знам кой какво ти е казвал за матрицата на Панасоника (конкретно за ЕТ5Е серията), но аз мога да ти кажа какво е предимството - най-добър ъгъл на виждане, най-реалистично бяло, удобно за работа меню. Тези предимства в сравнение с LG,Samsung,Philips, макар че е с матрица на LG. За 3Д няма смисъл да говорим при този размер (32"). Ако наистина имаш нещо предвид, който и да е Самсунг, дано да имаш късмет на намериш такъв с ИСТИНСКИ Самсунг панел. За да не остане някой с погрешни мисли това си е лично мое мнение.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #10

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Цитат Първоначално публикувано от blag0 Виж публикацията
    Не знам кой какво ти е казвал за матрицата на Панасоника (конкретно за ЕТ5Е серията), но аз мога да ти кажа какво е предимството - най-добър ъгъл на виждане, най-реалистично бяло, удобно за работа меню. Тези предимства в сравнение с LG,Samsung,Philips, макар че е с матрица на LG. За 3Д няма смисъл да говорим при този размер (32"). Ако наистина имаш нещо предвид, който и да е Самсунг, дано да имаш късмет на намериш такъв с ИСТИНСКИ Самсунг панел. За да не остане някой с погрешни мисли това си е лично мое мнение.
    Радвам се, че се обади човек, който има Тв от серията ET5E с преки впечатления. Колега, тук тънкия "необяснен" момент е, че на 32-ката е китайския "смотан" панел и това не е така от 42" нагоре. Затова и попитах...
    Очевидно е, че при 32-ките определящия фактор е цената. Нямам опит с 3Д, а и хора с такива ТВ почти не го ползват. Аз отгоре на всичко говоря и за малки деца...така че съвсем сериозно се замислих изобщо дали м итрябва 3Д. Т.н. "смарт" дори и сега го имам с ММП WD TV Life+3Tb външен диск и сравнително читав лаптоп с i3. Даже не съм казал, че планирам макар и не сега и преместване на стария ми ресийвър Денон 2310. От това по-голямо "смарт" - здраве му кажи.
    И все пак като че ли точно в момента 32 ТХЕТ5Е е най-доброто предложение, цената му гледам е паднала с още 70 лв. Явно ги разкарват. От друга страна му се появи пряк конкурент 3D Телевизор PHILIPS 32PFL5507K на същата цена.
    Някакви мнения?
    Този пост е редактиран от Bojidar_Iliev; 26-10-12 в 16:22.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    69
    #11

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Еми мога да ти кажа, че от миналата седмица имам и 32'' от ЕТ5Е серията и съм доста доволен. Така вече си имам колекция 32'', 42'' и 47'' от тази серия. Не знам къде си гледал, че 32'' е с китаец, но аз разлика при еднакви настройки не намирам. И малко повече пояснение - чете ми измисления външен хард, с филми и субтитри няма проблем, ако са с еднакви имена ... Друго ако има питай ... Имаш и по евтин вариант - само Е серията - разликата с ЕТ е, че няма 3Д и се води 150Хц, което е невидимо за окото, но е с матрица на Панасоник. Изборът е твой.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #12

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    То и аз май не съм виждал друг панел за пасивно 3Д освен IPS от ЛГ , тоя който ти го е казал може да е имал предвид Е5 серията ,която не е 3Д и е вероятно в 32" да е друг панела.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 29-10-12 в 15:01.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #13

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Цитат Първоначално публикувано от blag0 Виж публикацията
    Еми мога да ти кажа, че от миналата седмица имам и 32'' от ЕТ5Е серията и съм доста доволен. Така вече си имам колекция 32'', 42'' и 47'' от тази серия. Не знам къде си гледал, че 32'' е с китаец, но аз разлика при еднакви настройки не намирам. И малко повече пояснение - чете ми измисления външен хард, с филми и субтитри няма проблем, ако са с еднакви имена ... Друго ако има питай ... Имаш и по евтин вариант - само Е серията - разликата с ЕТ е, че няма 3Д и се води 150Хц, което е невидимо за окото, но е с матрица на Панасоник. Изборът е твой.
    Ти ме разби. За пръв път срещам човек, който има 3 Тв от една и съща серия, различни размери. Явно този модел доста ти харесва. При мен пък, по случайност - да речем половината ми "неща" в къщи са Панасоник и някак естествено клоня към тази марка. Искам да уточня, не съм робувал на марката, но случих на читави модели, които и сега бачкат безотказно. Някак имам доверие на Пан.
    Би ли споделил как се представя на бързи сцени, защото ще вържем най-скоро и PS3, т.е. пробвали ли сте го като монитор за игри. Както и т.н. 3Д специално на 32-ката, забележимо ли е или е измислено. Ако се съди по форумната информация, основния недостатък на серията ЕТ5Е е, че нивото на черното е лошо, т.е. оттам компромиси с контраста, дълбочината и 3Д. Пак от форума...колко са т.н. реални Хц за опресняване. Останах с впечатление, че повече от 100 са рекламен трик

    - - - Обновено - - -

    Искам да Ви помоля и за едно сравнение между 32-ките на Пан и Филипс 5507. И двете са на една цена - 979лв, като Пан е на промоция.
    Едно бързо теоретично сравнение: Пан имал по-лошо черно, респ. компромислен контраст и дълбочина, по-добри светли цветове. Пан има скайп (не знам това реално полва ли се, мо все пак някаква опция), Филипс - не, Пан е 300Хц срещу 400 (колко са реални никой не знае), Филипс има и DVТ-S (което не знам дали ще тярбва, защото съм с цифрова кабелна близу). Пан е 4 очила в комплекта, Фил - няма
    Накратко кое теоретично е по-добрия избор?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #14

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Накратко и 2-та са 100Хц-реални. При 32"-те, Панасоник е с по-добри цветове, защото е с IPS. Филипсът не се знае с каква матрица е.

  18. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #15

    Отговор: Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Накратко и 2-та са 100Хц-реални. При 32"-те, Панасоник е с по-добри цветове, защото е с IPS. Филипсът не се знае с каква матрица е.
    Само ще добавя и с по добро качество е Панасоник-а.Филипс са изследователска лаборатория по принцип и продуктите им се сглобяват по целия свят та малко е относително за сглобката му.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на телевизор 40" или 42" - бюджет 750лв.
    От tesiv във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 02-10-14, 00:13
  2. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 20:16
  3. Препоръки за 32" LED телевизор
    От stoil_d във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 23-01-12, 19:46
  4. Отговори: 50
    Последно: 02-11-09, 08:24
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 13:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе