Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree1Одобрявам

EPG не работи.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #1

    EPG не работи.

    Привет! Притежавам Philips 42PFL7606H, от доста време забелязвам, че не работи ЕПГ /Program Guide/... Днес се заядох да видя как да го подкарам, четох доста, сверявах часът на телевизора, ъпдейтвах фърмуера на ТВ 2 пъти до последна версия (за няколко месеца), но никакъв успех! Като вляза в менюто на ТВ и натисна Program Guide, просто излиза от менюто и нищо не се случва...някакви идеи?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: EPG не работи.

    На какъв сигнал пробваш - цифр. кабелна , цифр. ефирна тв ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #3

    Отговор: EPG не работи.

    Цифрова ефирна ТВ.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: EPG не работи.

    Така го излъчват явно - то нали уж не са стартирали официално .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #5

    Отговор: EPG не работи.

    Имам приятели, които нямат проблем с това на други телевизори, освен това съм пробвал с цифрово тунерче на лаптопа ми, през медия центъра и си излиза нормално. Прихваща си името на канала и програмата на някои телевизии. При мен въобще не стартира опцията...

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #6

    Отговор: EPG не работи.

    Хм , имаше периоди , когато ту има ту няма излъчвано EPG от муксовете - тук явно проблема е друг - пробвай със задаване на друга държава в менюто (Германия ,Финландия ...) - за друго не се сещам , а и нямам много опит с Филипс .

    п.п. За някои марки тв препоръчват и връщане на заводски настройки след ъпдейт ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #7

    Отговор: EPG не работи.

    Преди да видя мнението ти, вече какви ли не опити правих и накрая смених страната на търсене за сканиране на каналите, сложих за тест Германия и излезе нов - бутон за настройки, който дава възможност да се изключват аналоговите канали (което също много ми липсваше също като беше за БГ) и след това проработи и EPG Излязоха имената на каналите при индексирането, както и програмата, която към момента няма нищо общо с часовете, сега ще трябва да видя и това как да синхронизирам... В тази връзка коя държава се препоръчва да сложа?

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Отговор: EPG не работи.

    Виж в темата за Филипс може да е споменавано (1стр. ?)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #9

    Отговор: EPG не работи.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Виж в темата за Филипс може да е споменавано (1стр. ?)
    Благодаря, но не намерих там да е споменато нещо... Много тъпа история да се заключват настройки и ЕПГ, като се избере страна от балканите... Тук идва моят следващ въпрос - като подкарах ЕПГ, в крайна сметка как да нагодя часовете, че бягат много, към коя държава да бъдат (че в моя случай трябва държавата и да има бутон за настройки ). Сега съм на Гърция (с бутон), но има няколко часа разлика! Пробвах на Турция, но там пък го няма бутона... Супер дърварски софтуер има това ТВ!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #10

    Отговор: EPG не работи.

    Пробвай с Финландия.

  13. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #11

    Отговор: EPG не работи.

    Настрой си часово време +3 или там колко е разликата .
    tolostoi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #12

    Отговор: EPG не работи.

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Настрой си часово време +3 или там колко е разликата .
    Не става така. EPG се намества, но часовника на телевизора вече няма да е верен. Много им е тъп часовника на Филипс. Веднъж дори се наложи да преинсталирам телевизора. Да не говорим, че ако се настрои на автоматично да си взема часа от телетекста (БНТ1) след полунощ прескача напред с цял ден и отиде коня в реката...

  16. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #13

    Отговор: EPG не работи.

    Не да бута часовника , а отместването / часовата зона / не знам как е филипа но на панасоник така реших проблема и от кабеларката и от ефирната .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #14

    Отговор: EPG не работи.

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Не да бута часовника , а отместването / часовата зона / не знам как е филипа но на панасоник така реших проблема и от кабеларката и от ефирната .
    За съжаление няма отместване при Филипс (поне при моя модел). Има само три варианта: автоматично, ръчно и автоматично според държавата. При мен става само на автоматичен според държавата (която естествено трябва да е в същия часови пояс като България, иначе пак се омазва)
    Тъпа работа...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #15

    Отговор: EPG не работи.

    Уж има сравнително нов фърмуеър, публикуван на 2013-07-25, как не са предвидили в него, че и в БГ има цифрив сигнал... Интересното е, че има и опция за да взема EPG от интернет, даже тръгва, но не разпознава българските канали...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Pc-то не работи
    От xaxaxa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 21-10-11, 23:23
  2. Кое не работи
    От eysan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 22-03-08, 10:36
  3. Sab.bz работи!
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 26-04-07, 19:25
  4. Kак се работи с DC++
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-07-06, 00:31
  5. Отговори: 3
    Последно: 07-05-04, 20:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе