Вижте резултатите от анкетата: Какви функции искате да има вашият телевизор ?

Гласували
233. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Internet / браузър

    140 60.09%
  • PVR (запис на HDD)

    121 51.93%
  • VOD - възможност за наемане на филми

    35 15.02%
  • Music Service

    24 10.30%
  • 3D

    118 50.64%
  • Възможност за изтегляне на приложения

    99 42.49%
  • Възпроизвеждане на IPTV (Stream TV)

    102 43.78%
  • Touchscreen

    34 14.59%
  • Други

    50 21.46%
  • Не знам / не мога да отговоря

    12 5.15%
Отговори на анкетата
Страница 6 от 152 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 2280
Like Tree195Одобрявам

Избор на LCD/Plasma телевизори-2014 / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #76

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Здравейте на всички. Моля за съвет, понеже не мога да реша, колко голям трябва да е екрана и съответно модела, който да избера. Стаята в която ще се гледа е 5.5 на 6.5 метра. Едната стена, на която мога да монтирам плазмата е на 6 метра от дивана, а другата е на тв шкаф под прозорец на около 3.5/4 метра. Струва ми се, че 6 метра си е далече и за 65", така че съм се ориентирал към по близката дистанция от 4 метра. Цената трябва да е около 3500. Въпроса е дали да купувам най-високата серия за тези пари тоест P50VT60 http://www.technopolis.bg/b2c/detail...50VT60E-PLASMA или по-големия екран P65ST60 http://www.technopolis.bg/b2c/detail...T60E-3D-PLASMA На плазмата ще се гледат основно филми от компа и Булсатком HD.
    За тая дистанция, задължително по-големия размер - 65ST60.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-11-13 в 17:05.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #77

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Тогава въпроса е има ли по-добър 65" за около 4000 лв.?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-11-13 в 17:06.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #78

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Тогава въпроса е има ли по-добър 65" за около 4000 лв.?
    Реторичен въпрос:rolleyes:

    П.С. Имай в предвид, че трябва да го храниш с качествена "храна", понагрява и по-лесно има възможност за прогаряне, ако гледаш дълго нещо със статика. Иначе на 1080p ще се изкефиш.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-11-13 в 17:49.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #79

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Не знам дали Булсат HD-то ще му е "добра храна":rolleyes: гледам основно DiscoveryHD NatGeoHD и други такива с HD лого за прогаряне. За филмите ще взема нещо като DUNE HD BASE 3D

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...UNE-HD-BASE-3D. Не съм убеден доколко ще внимавам с прогарянето, като гледам никой не се е разминал без временни отпечатъци...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-11-13 в 17:07.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    2
    #80

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Привет на всички. Отдавна чета форума, но не съм се включвал. От 10-на дни чета усилено, сравнявам модели и обикалям по магазините. Търся телевизор LED LCD, Full HD, 2013 г., който да предава с естествени цветове, да не дразни очите и да не натоварва зрението. Разстоянието от което ще се гледа е от 1.30-1.50 до не повече от 2- 2.20 м. В начало се консултирах с приятели-"разбирачи":rolleyes: , а после пристъпих към действие пронизване на целта - око да види, ръка да пипне. Та, влизам в Технополис, обиколих абсолютно всички модели, малки и голями. Спрях се на 32-ите и погледах известно време. На 3-а минута ме заболяха очите, а на 10-а и главата! Това от около 2 м разстояние, сравнявайки Samsung UE32-F5000 с LG 32 LN5400. До тях имаше Philips от същия клас. Всички ТВ-та мажеха до неузнаваемост при бързосменящи се сцени. Същото се случваше и с 42 инчовите. Разочарован помолих един от продавач-консултантите да ми покаже по-малки телевизори или монитори. Видях 29, 28 и дори 27 инчови монитори. И най-голямата ми изненада (приятна в случая) беше една 27-ца: LG 27MD53D-PZ, която направо изби рибата! Това малко мониторче биеше по контраст, реални естествени цветове и ясни бързосменящи се кадри всички "батковци" от големия клас! Въобще не можеха да му стъпят и на малкия пръст. С IPS матрица е. Прибрах се вкъщи и започнах да измервам разстоянието, където ще поместя бъдещата придобивка. И установих, че НЕ - трябва ми по-голям телевизор. Но за това малко разстояние от метър и половина - два, идеята да сложа мажеща 32-ка хич не ми се хареса...
    На следващия ден тормозих служителите на Техномаркет. И там откарах към 2 часа, въоръжен с флашка с различни файлове, и по-хубави, и по скапани: mkv, Vob, dvix, за да мога да почопкам по менюто, сещате се за кво става въпрос. Но и този път стана същото (започнах да се питам защо въобще ги продават тези боклуци)? От десетки модели 32-ки ми харесаха само две. И това е въпросът и целта да пропиша тук: кой от тези два модела си заслужава повече, при положение, че аз не търся екстри (но май точно телевизорите с екстри са по-точни в предаването на детайлите). Единственото ми условие е да не ми затормозява очите, защото усещам трептенията (особено след нощна смяна). Моделите са следните: LG 32LA6130 и LG 32LA620S.
    Първият е точно такъв, необремен. И направо ме изуми - изключително детайлен е за ТВ от този клас. В магазина хората се спираха и се кефиха, но казваха, че им е скъп. Вторият определено е по-скъп, с екстри от които нямам нужда. Но ако е по-надежден, бих взел него. Какво да взема?!

    Тенк Ю предварително за отговора. Може и да предложите нещо от същия клас, но максимум до 800 лв. А пък, ако взема, ще направим по едно наздраве!

    - - - - - - - - - -

    Ето ги и линковете за двата модела:

    LG 32LA620S ()

    LG 32LA6130 (32-LA6130, 32 LA 6130)
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-11-13 в 17:48.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #81

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    smiler, добре дошъл !
    Първо една лека поправка - по-голям диагонал не означава автоматично по-горен клас на телевизора - 32F5000/32LN5400 са си нисък клас тв едва ли много по-различни от 27" , който сте гледали . Сам забелязвате , че с вдигането на класа (LA6130/620) и положението се подобрява , но и съответно се вдига цената .Общо взето не е особено добро положението при 32" модели , но може да погледнете и тези -
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...2LA660S-3D-LED - (5 год. гаранция)
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...KDL-32W651-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...32F6100-3D-LED
    SAMSUNG UE-32F6400 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-11-13 в 17:30.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    2
    #82

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Svetlio, привет. Мерси за предложените модели. Разглеждал и анализирал съм и техните техн. данни. Пускахме ги и в Технополис. Даже при сравнението LG 32LA620S със SAMSUNG UE-32F6400, първият ми допадна повече. Не знам защо... Вероятно на моето зрение LG-то допада повече от останалите марки. Нямам предвид техн. параметри, а това което изкарва екрана. Просто ми е по-приятно и като че ли една идея по-детайлно и по-ясно с LG 32LA620S. Дори почвам да си мисля (не разбирам и не съм техник), че пикселите на матрицата на LG-то (в случая IPS) са с по-дребни размери и оттам по-гладкото изображение при движещи се обекти. А може би това е заради Dual Core процесора. Дават го 200 HZ, но аз се вярвам, да има повече от 100 реални Hz.
    Sony KDL-32W651 също ми допадна наравно с LG-то ... но смятам, че има неоправдано по-висока цена, за която моделът предлага по-малко възможности. ... Питам се също: дали да не изчакам дните преди Коледа, когато е възможно да намалят някои тазгодишни модели ...?!

    Svetlio, още веднъж, Благодаря за мнението.
    Бих искал да чуя и мнението на Hristomir и на други компетентни и ограмотени членове на форума, ако е удобно!


    Поздрави на всички.
    smiler


    Между другото, забравих да кажа и една новост, която забелязах:
    LG вече са си оправили IPS матриците - вече не се появява лилав или виолетов цвят върху черния при промяна на зрителния ъгъл. Не го забелязах при нито един от моделите, дори и при 27 и 26 инчовите. Но ако се появяваше със сигурност нямаше да взема LG
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-11-13 в 17:30.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,520
    #83

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Към всички!

    Въпросите за избор на телевизор, се задават в настоящата тема или в тази

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%86%D0%B0.html

    От тук нататък, всеки пост за избор на телевизор в обособените теми по марки - ще бъде смятан за спам и изтриван!!
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-11-13 в 17:47.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    108
    #84

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Smiler

    И аз гледах и сравнявах и накрая се спрях на Sony42W650,а ти казваш че ти е харесал 32 инчовия модел.Ако вземеш него според мен няма да сбъркаш,но все пак всеки си има виждане и сам трябва да направи избора.Ако си чак толкова претенциозен се мятай на плазма.И между другото е много здрав или аз имам много голям късмет,а защо можеш да видиш в темата за Sony и пост номер 930.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    20
    #85

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Smiler не е лично мойе найстина всеки различно да вижда ама и аз ходих вчера до Технополис и се загледах само че в LG 42LA620 щото е 999лв ама ха де око до него беше Samsung UE-40F6670 ами да ти кажа направо разликата от земята до небето в полза на Самсунга даже носех преносим хард пълен с ХД-та и 3-D ами както и да го погледнеш както и да го настройваш Samsunga go бие

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #86

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    32" модели често "леко" се различават от по-големите в същата серия - повечето марки използват най-евтините панели в тях с оглед постигане на ниска цена . Последно Панасоник (в някои серии) и ЛГ (в повечето) използват IPS панели от ЛГ и затова в повечето случаи изглеждат по-добре от аналогичните им модели от други марки .

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #87

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Снощи бях на гости в един колега и бях потресен от качеството на картината от този модел.
    До сега никога не съм обръщал внимание към моделите на Шарп, но този ме смаза от вякъде (hd-sd-черно-контраст-цвят-ъгъл-супер детайл в черното и бяло).
    Силно се замислям към покупка на това чуденце. Другите модификации не знам как са, но това е голяма изненада.
    3D LED телевизор Sharp LC-50LE752E - Серията AQUOS LE750 използва най-новата технология на Sharp за изображение, за да ви даде възможно най-доброто изживяване при гледане, без значение това, което гледате - 2D или 3D. Картината, със своите природни ц

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #88

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте,

    Предстои ми да си купя и аз нов телевизор и разглеждайки отзивите в този и чужди форуми стигнах до заключение че моделите които се препоръчват са 42W650 на Sony и 40F6400 на Samsung.
    Вчера минах през един от техно магазините и огледах двата модела. Картината и на двата ми хареса и това прави избора ми още по-труден.
    Нещото което най-много ме притесни за 42W650 е че видях насичане на картината. 42W650 беше сложен един до друг с 42W805 и при него го нямаше това насичане при един и същи сигнал пуснат и на двата телевизора. Предполагам че сигнала е бил с много висока резолюция и целта е била да се покажат възможностите на по големия модел.
    Въпроса ми е ще има ли такова насичане ако гледам нормална SD или HD телевизия от булсатком или от виваком?
    Ще има ли насичане ако си пусна филм да гледам било то от флашка директно на телевизора или от лаптоп?

    Благодаря.
    М.

    Следващият път прочети заглавието на темите преди да пишеш!!
    mod/edit
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-11-13 в 16:46.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #89

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Не е изненада, традиционно 7 серия на Шарп е добра.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #90

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    При що годе едни и същи други показатели, +1 за Samsunga и доста по-бързия процесор. По принцип са на една и съща цена в Европа, но в BG знаем отдавна Samsung се предлага с "добра" надценка по нашенски... Да се надяваме че Sony през новата година ще изкарат по-нов процесор, а не това Xreality дето ми го търкалят от 4 години, GPU му е добро, но процесора е доста слаб за днешно време. Само хвърлят прах в очите
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-11-13 в 16:47.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 152 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 729
    Последно: 15-01-15, 19:03
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе