Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree1Одобрявам

Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #1

    Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    Здравейте,

    Тази седмица трябва спешно да купя телевизор за рождения ден на бащата, а просто физически няма да ми остане време да прочета всичко необходимо в този иначе уникален форум. Преди 2 години като си бях вземал моя телевизор изчетох почти всичко и бях наясно с доста от нещата, но предполагам вече има промени, както между марките, така и между класовете телевизори при всяка една от тях. Та, молбата ми е, ако някой, които е купувал и проучвал скоро телевизорите в този бюджетен клас да препоръча модел.

    Това което се търси е:
    1. Телевизор 40" или 42"
    2. Бюджет: 800 лв. (макс 850 лв., ако си заслужава наистина горницата)
    3. Ще се ползва точно за две неща:
    - гледане на SD канали от кабелна телевизия (на село няма HD и т.н.)
    - гледаме на филми през Media player-a

    Т.е. не ми трябват 3D, DLNA, Wi-fi, Smart функционалност и т.н. Наистина просто телевизор. Единствената екстра реално е качествен медиа плеър. То откъм качествено на картината в бюджетния клас, едва ли ще има значими разлики между моделите, но предполагам при медиа плеърите ще има. Целта е основно максимално широк кръг от възпроизвеждани видео файлове и формати + леснота в ползването. Сами разбирате, че едвам научих баща ми как да си свали филм, абсурд е да го науча да конвертира филми или аудиото в тях в други формати или да вгражда субтитри.

    Аз преди 2 години си взех Samsung (40EH5450) и съм доволен и като цяло съм запознат какво мога да очаквам, но доколкото знам и другите марки се развиха (преди време май само Samsung възпроизвеждаха DTS поне в ниските класове и бяха безпроблемни с БГ субтитрите), така че вероятно нещата вече са различни.

    След общ преглед, ограничих избора си до 4 модела (по 1 от топ марките), като по принцип Philips-a и Sony-то са първи като избор, предвид цената (в рамките на бюджета от 800 лв.), но пък ако наистина си заслужава да се дадат 50 лв. отгоре, предполагам ще трябва да мина и на Samsung/LG.

    Моделите, на които съм се спрял са:
    1.) PHILIPS 40PFL3208H (цена: 799 лв.)
    PHILIPS 40PFL3208H :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    2.) SONY KDL-40R470ABAEP (цена: 799 лв.)
    SONY KDL-40R470ABAEP :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    3.) LG 42LN5400 (цена: 849лв.)
    LG 42LN5400 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    4.) SAMSUNG UE-40EH6030 (цена: 859лв.)
    SAMSUNG UE-40EH6030 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    Панасоник не съм слагал, че ми се стори от темата за тях, че винаги трябва да се импортират субтирите (но може да не съм разбрал). За Сони едно време си спомням, че не беше добър за плеър в ниския клас, но не знам дали са се променили нещата.

    Предвид гореописаните критерии, ще съм благодарен да ми препоръчате, към кой от тези модели да се ориентирам. Естествено отворен съм и към други предложения, стига да не излизат от бюджета (800 лв., в краен случай до 850 лв.).

    Благодаря предварително на всички.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #2

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    Щом искаш качествен плеър, ще трябва да се насочиш към някой от моделите на Samsung. Другите не поддържат DTS.

    Освен този, който си посочил, можеш да разгледаш и тези двата:

    Samsung 40F5000 и Samsung 40F5070.

    Проблемът със субтитрите на Panasonic е в размера им, който не може да се регулира. Прекалено са дребни и на бял фон почти не се виждат. С много тънки контури са.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #3

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Щом искаш качествен плеър, ще трябва да се насочиш към някой от моделите на Samsung. Другите не поддържат DTS.

    Освен този, който си посочил, можеш да разгледаш и тези двата:

    Samsung 40F5000 и Samsung 40F5070.

    Проблемът със субтитрите на Panasonic е в размера им, който не може да се регулира. Прекалено са дребни и на бял фон почти не се виждат. С много тънки контури са.
    Здравей, благодаря за отговора.

    Това с DTS валидно ли е все още ? В смисъл, преди 2 години, това до голяма степен бе причината да си взема Самсунга, но сега като хвърлих един бърз поглед на темите за отделните марки, останах с впечатление, че DTS май се възпроизвежда и от други марки (или поне за LG). От друга страна в първата страница на темата за Самсунг, като че ли мернах, че моделите от 2013 май не поддържали DTS (ако правилно съм разбрал, де), което ме озадачи определено...

    Аз донякъде и затова се спрях в примерните модели на "EH" модел, а не по-новите "F", а и гледам че това е 6-а серия, а предложените от теб са 5-а... не че имам идея доколко това има някакво значение.

    Днес един пич от една от веригите ми похвали специално LG-то - поне според него, като плеър превъзхождало вече Самсунг. Не знам доколко може да му се вярва, мисля следващия път да отида направо с флашка да пробвам има ли наистина DTS при LG :D

    Philips/Sony как са - предвид цената са ми фаворите, но като че ли за тези марки имам най-малко представа (за LG успях да порагледам малко поне, но за тези почти нищо...) ?

  5. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #4

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    DTS при моделите на LG от 2013 г. се поддържа от определена серия нагоре. В случая LG LN5400 не го поддържа.

    При Samsung, всички модели се справят със задачата.
    Имам забележки към 5-а серия от 2013 г., но все пак я предложих, защото е best buy спрямо изискванията ти. Samsung EH6030 за мен е по-добрия избор в сравнение с F5000 серията, но много взе да "одъртява".
    Както се казва, изтекла му е гаранцията вече, дори и като нов.

    Ако питаш за моделите предложени от теб, то Philips-a бих го отписал тотално. Доста собственици на Philips се оплакват от по-високите им класове.
    Що се отнася до модела на Sony, на мен лично ми харесва, като цяло, но плеъра му също не е достатъчно функционален и мисля, че и той не поддържа DTS, макар че таблицата твърди обратното.

    Едно е задължително, тествай на място с подходящи видеоклипове в SD и HD формат за да си наясно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #5

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    DTS при моделите на LG от 2013 г. се поддържа от определена серия нагоре. В случая LG LN5400 не го поддържа.

    При Samsung, всички модели се справят със задачата.
    Имам забележки към 5-а серия от 2013 г., но все пак я предложих, защото е best buy спрямо изискванията ти. Samsung EH6030 за мен е по-добрия избор в сравнение с F5000 серията, но много взе да "одъртява".
    Както се казва, изтекла му е гаранцията вече, дори и като нов.

    Ако питаш за моделите предложени от теб, то Philips-a бих го отписал тотално. Доста собственици на Philips се оплакват от по-високите им класове.
    Що се отнася до модела на Sony, на мен лично ми харесва, като цяло, но плеъра му също не е достатъчно функционален и мисля, че и той не поддържа DTS, макар че таблицата твърди обратното.

    Едно е задължително, тествай на място с подходящи видеоклипове в SD и HD формат за да си наясно.
    Благодаря !

    Определено ще тествам на място.

    А извън плеъра, чисто откъм картина, как според теб стоят нещата между тези марки (по-конкретно между тези модели).

    Заинтригува ме с мнението ти за Sony... казано честно бях с представата, че са "стара слава" и без да съм проучвал конкретно моделите (за което си признах), по-скоро ги бях сложил на последно място между моделите.... Ако се окаже, че поддържа DTS, дали е ОК и като цяло ?

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #6

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    Извън плеъра, пак бих избирал между LG 42LN5400 и Samsung 40EH6030 с по-големи предпочитания за Samsung-a.

    Sony 40R470, въпреки че е low end модел на Sony е със S-PVA матрица, която предлага добро черно и контраст, но не много акуратни цветове. И да, отчасти марката почива на стари "лаври".

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #7

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Извън плеъра, пак бих избирал между LG 42LN5400 и Samsung 40EH6030 с по-големи предпочитания за Samsung-a.

    Sony 40R470, въпреки че е low end модел на Sony е със S-PVA матрица, която предлага добро черно и контраст, но не много акуратни цветове. И да, отчасти марката почива на стари "лаври".
    Днес ходих да поразгледам.

    LG не подкара DTS (поне този модел), Phillipsa също... Интересно е, че Sony-то подкара DTS-а без проблем. Но пък субтитрите някак си не ми харесаха - слага ги върху едни черни ленти - долкото разбирам, това е направено с добра цел (да се виждат на бял фон), но мен ме дразни това... възможно е да е до свикване.

    В допълнение, малко дизайна на Sony-то не ми хареса много. Поставката на снимки изглежда доста по-добре от на живо.

    Предвид DTS-а май ще се наложи да се остава на Samsung (казано честно исках да експериментирам с друга марка, за да я поразуча и нея, но...). Другия вариант е LG-то, като дизайн ми хареса, плеъра е горе-долу ОК, пък за DTS-а....и аз се чудя колко бащата ще почне серизоно да гледа филми, телевизора основно ще се ползва за ТВ....

    Може би за всеки случай, най-добре да е Samsung.... Тогава въпроса остава 6 серия от по-старите EH, или един по-нов 40F5000.
    Да съм изтървал нещо читаво като вариант от другите марки - Toshiba, Panasonic.... Blaupunkt ?

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #8

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    LG 42LN570S Smart TВ - LG телевизори
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...G-42LN570S-LED
    Тоя уж също го дават с поддръжка на DTS ...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #9

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    LG 42LN570S Smart TВ - LG телевизори
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...G-42LN570S-LED
    Тоя уж също го дават с поддръжка на DTS ...
    Благодаря. Поразгледах в нета, май наистина се води с DTS, което ме учудва (в смисъл, че поне като моделен номер, би следвало телевизора да не е толкова по-висок клас от LN5400). Днес ще се опитам да отида да го видя и него.

    Иначе малко ме притеснява, че (освен ако нещо не съм дочел) май е с това ново и прословуто Magic remote... като гледам отзивите, май болшинството от хората не го харесват....

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    едно питане за което се извинявам, а и в плеси-о 6030 който споменавате горе е 799лева.
    какво е дтс? не е ли звуков формат? какво общо има със субтитрите.
    сори за офтопа.


  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #11

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    Аз не виждам някой да е казвал, че имат нещо общо.

    Човекът иска да зарадва баща си с телевизор за рождения ден, който да е максимално функционален.
    Целта е основно максимално широк кръг от възпроизвеждани видео файлове и формати + леснота в ползването. Сами разбирате, че едвам научих баща ми как да си свали филм, абсурд е да го науча да конвертира филми или аудиото в тях в други формати или да вгражда субтитри.
    В тая връзка, общото между DTS и субтитрите е:
    1. DTS-a да е наличен
    2. Субтитрите да са гледаеми, не просто да ги има
    estqwerty одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #12

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    Днес ходих да видя предложения LG 42LN570S - подкара DTS-a. Като цяло се учудих, защото като цена е точно като LN5400, а предвид моделното означение, не би следвало да е много по-различен клас, но явно по някаква причина има разлика.

    Philips-ите отпадат (не подкараха DTS поне в долния клас), както и Sony-то (учудващо DTS тръгна, но субтирите не ми харесаха, а и визуално нещо не хваща окото, което естествено може да е само субективно мнение).

    Та последно избора остава между LG 42LN570S и някой от моделите на Samsung 40F5000 или по-стария 40EH6030.

    Някакви последни съвети кой да избера между тях ? Телевизора ще се купува утре, така че ако някой има да препоръча нещо, да каже... или да замълчи завинаги (шегичка)...

    Как стоят като цяло LG (поне в бюджетния клас). Вече в 2 различни магазина, продавачите ми обясняват, че LG са дръпнали на Samsung, докато преди време нещата като че ли не стояха точно така - масово се препоръчваше Самсунг. По принцип знам, че не е добре човек много да разчита на мнението им, но тези пичове ми изглеждаха що годе компетентни (не мога да кажа това за повечето дето срещам по веригите). Поне по-отношение на плеърите, казаха че са по-добри от тези на другите марки. Лично моето усещане беше, че като че ли върви по-бързо от този на Самсунг, поне при "превъртането" на файл. Форматите не знам, подкара MKV с DTS звук, не знам какво друго може да го измъчи.

    Как са нещата (поне на теория) с качество на картината (матрици, подсветки и т.н) и звука. Знам, че всичко е въпрос основно на лични предпочитания, но в магазина от много гледане на различни модели и при наличието на силна обща осветеност и шум наоколо, определено не успях да формирам някакви лични крайни впечатления от картина и сила и качество на звука. Май успях да се запозная само с плеъра.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #13

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    Цитат Първоначално публикувано от Van Basten Виж публикацията
    Днес ходих да видя предложения LG 42LN570S - подкара DTS-a. Като цяло се учудих, защото като цена е точно като LN5400, а предвид моделното означение, не би следвало да е много по-различен клас, но явно по някаква причина има разлика.

    Philips-ите отпадат (не подкараха DTS поне в долния клас), както и Sony-то (учудващо DTS тръгна, но субтирите не ми харесаха, а и визуално нещо не хваща окото, което естествено може да е само субективно мнение).

    Та последно избора остава между LG 42LN570S и някой от моделите на Samsung 40F5000 или по-стария 40EH6030.

    Някакви последни съвети кой да избера между тях ? Телевизора ще се купува утре, така че ако някой има да препоръча нещо, да каже... или да замълчи завинаги (шегичка)...

    Как стоят като цяло LG (поне в бюджетния клас). Вече в 2 различни магазина, продавачите ми обясняват, че LG са дръпнали на Samsung, докато преди време нещата като че ли не стояха точно така - масово се препоръчваше Самсунг. По принцип знам, че не е добре човек много да разчита на мнението им, но тези пичове ми изглеждаха що годе компетентни (не мога да кажа това за повечето дето срещам по веригите). Поне по-отношение на плеърите, казаха че са по-добри от тези на другите марки. Лично моето усещане беше, че като че ли върви по-бързо от този на Самсунг, поне при "превъртането" на файл. Форматите не знам, подкара MKV с DTS звук, не знам какво друго може да го измъчи.

    Как са нещата (поне на теория) с качество на картината (матрици, подсветки и т.н) и звука. Знам, че всичко е въпрос основно на лични предпочитания, но в магазина от много гледане на различни модели и при наличието на силна обща осветеност и шум наоколо, определено не успях да формирам някакви лични крайни впечатления от картина и сила и качество на звука. Май успях да се запозная само с плеъра.
    По принцип повечето продавачи препоръчват което им е за продаване. Има изключения- напр. в Мол Сердика има някои точни и компетентни
    Следователно Самс.

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #14

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    Цитат Първоначално публикувано от Van Basten Виж публикацията
    Някакви последни съвети кой да избера между тях ? Телевизора ще се купува утре, така че ако някой има да препоръча нещо, да каже... или да замълчи завинаги (шегичка)...
    Добре де, ти нямаш ли мнение по този въпрос, след като си видял и трите телевизора?

    Ако очакваш от нас да ти посочим кой телевизор да купиш, не е това начина. Ние даваме препоръки, но не избираме вместо теб.

    Изборът трябва да е единствено твой, все пак ти си клиента.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #15

    Отговор: Съвет за избор между 4 телевизора 40-42" в бюджетния клас (до 800 лв.) ?

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Добре де, ти нямаш ли мнение по този въпрос, след като си видял и трите телевизора?

    Ако очакваш от нас да ти посочим кой телевизор да купиш, не е това начина. Ние даваме препоръки, но не избираме вместо теб.

    Изборът трябва да е единствено твой, все пак ти си клиента.
    Хе-хе, разбира се че не очаквам да ми кажете телевизор...

    По-скоро да ме впечатлите, с някой факт, който не съм успял да узная/прочета... От типа на "Според класация на "еди-кой си" сайт, LG e по-добър в ниския клас или "best for the price" "... или ... "На Самсунг, матриците са все още най-добри"... или "LG изкарват най-доброто черно" (btw, това мисля, че го бях чел тук във форума преди 2 години като си купувах самсунга, не знам дали е все още така) или "има оплаквания че LG дават повече дефекти"... или нещо такова, знам ли аз какво очаквам да прочета - ако знаех, нямаше да питам....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между два телевизора
    От chorlav във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-10-14, 10:48
  2. Избор между три телевизора.
    От s_l_a_d_u_r_ във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-13, 19:27
  3. Избор между два телевизора
    От vini_71 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 05-10-12, 21:52
  4. Избор между 3 телевизора..
    От James87 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-12, 00:52
  5. Избор между три системи от нисък клас ...?
    От startus във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 18-04-11, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе